POLECAMY

4 nietypowe pomysły na zorganizowanie przestrzeni w ogrodzie

Czy wszyscy muszą oglądać węża do podlewania? Jak poradzić sobie z problemem leżących na podwórku rowerów?
Weronika Kwaśniak / 11 miesięcy temu
4 nietypowe pomysły na zorganizowanie przestrzeni w ogrodzie fot. Fotolia

W mieszkaniu stosujemy cały szereg sprytnych trików, które mają sprawić, by domowa przestrzeń wyglądała estetyczniej. Ukrywamy kable, maskujemy rury, kamuflujemy też inne przedmioty, które niekoniecznie chciałybyśmy pokazywać całemu światu. Czemu nie zastosować podobnych patentów w ogrodzie? Czy wszyscy muszą oglądać węża do podlewania? Jak poradzić sobie z problemem leżących na podwórku rowerów? Poznaj najlepsze pomysły na organizację przestrzeni na zewnątrz domu!

1. Kup stojak na rowery

Dostajesz szału na widok porozrzucanych po całym podwórku dziecięcych rowerów? Jeśli masz 2 albo więcej dzieci, to może stać się prawdziwą zmorą. Rower twój i partnera, rowerki dziecięce... Jeśli goście również lubią korzystać z tego środka transportu, gdy was odwiedzają, sprzętu na podwórku robi się całkiem sporo. Kup niewielki stojak na rowery z rodzaju tych, które są wystawiane przed sklepami. Proste i skuteczne!

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

2. Schowaj węża ogrodowego

Istnieją specjalne pojemniki do ukrycia i przechowywania tego przedmiotu, ale my polecamy znacznie tańszą opcję. Drewniana skrzynka też przecież świetnie nadaje się do schowania węża ogrodowego, a wygląda znacznie estetyczniej niż gruby, ciemnozielony "stwór", który wałęsa się po całym ogrodzie ;-)

3. Uporządkuj narzędzia ogrodowe

Nawet jeśli masz na podwórku szopę lub innego rodzaju schowek, prawdopodobnie narzędzia są w nim umieszczone dość... przypadkowo. Grabie, motyki, łopaty i inne sprzęty warto jednak trzymać według określonego schematu. My polecamy prosty sposób na ich uporządkowanie. Do wewnętrznej części drzwi, przymocuj porządnie kilka części... plastikowych rurek (kupisz ja za grosze w każdym sklepie hydraulicznym). Teraz powsuwaj w nie narzędzia, niech wiszą w jednym rządku i nie zagracają miejsca w schowku!

4. Podziel przestrzeń na zewnątrz

Większość podwórek nie przypomina angielskich ogrodów. Tu ławka, tam kwiaty, tu narzędzia, tu kącik do dziecięcej zabawy... Aby przestrzeń nie wyglądała jednak zbyt chaotycznie, a przez to nieporządnie, warto zaprowadzić w niej ład. Wydziel strefy relaksu, zabawy, przechowywania czy uprawy roślin. Jak to zrobić? Np. miejsce dla dzieci możesz wydzielić poprzez rozwieszenie lampionów na sznurku.

Czytaj więcej porad związanych z ogrodem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 miesięcy temu
Ważna jest cała organizacja ogrodu co i gdzie jest. Ja w ogóle cały ogród powierzyłam profesjonalistom, ogrodexpert.pl/ dzięki temu fajnie zaoszczędziłam czas i nerwy sowje nbo sama nie wiedziałam jak sie zabrać do robienia ogreodu. Teraz zazdroszcza mi znajomi pięknej przestrzeni w około domu.