Najnowsze trendy w ogrodnictwie - Piękny ogród z We-Dwoje.pl

Odpoczynek po ciężkim dniu pracy w zaciszu domowego ogrodu – hmm wielu z nas o tym marzy...
/ 03.08.2010 11:31

Odpoczynek po ciężkim dniu pracy w zaciszu domowego ogrodu – hmm wielu z nas o tym marzy...

Najnowsze trendy w ogrodnictwie wskazują, że takiej właśnie funkcji ma służyć ogród. Rośliny mają pomagać nam się zrelaksować a nie zmuszać nas do ciężkiej pracy skierowanej na jego pielęgnację. Krzewy mają nas inspirować swoim naturalnym pięknem nie starannie wypielęgnowanymi kształtami. Ogród ma wyglądać tak, jakby został przeniesiony z naturalnego krajobrazu i zaaranżowany na naszej działce.


Ekologiczne trendy obowiązujące w projektowaniu ogrodów mają być przyjazne środowisku. Mają być tworzone miejsca do zagnieżdżenia się owadów oraz ptaków.

W ogrodzie silnie widać również trend recyklingu, który coraz lepiej znany jest w projektowaniu wnętrz, prezentujący sposób wykorzystania materiałów jakie mamy w ogrodzie oraz stosowania roślin użytkowych.

Kolorystyka jaka ma obowiązywać na targach może zostać podzielona umownie na dwie grupy.
Pierwsza z nich to oparcie ogrodu o jedną kolorystykę np. fiolet, róż gdzie wszystkie rośliny dodatki będą współgrały z tą wybraną barwą. Druga grupa to elementy dekoracji ogrodu będą utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej która będzie dobrze prezentować się na tle wielobarwnych rabat.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/23.03.2015 20:11
ja tez mam taki piekny ogrod, a to wszystko dzieki www.wogrodzie.pl :) zaprojektowali mi taka pieknosc :)