Twoje rośliny wymagają szybkiej regeneracji? Podpowiadamy, jak szybko im pomóc!

Zima, nawet dość łagodna, zawsze sieje spustoszenie w świecie roślin. Wiosenny ogród, zanim zacznie cieszyć oko, zwykle wygląda jak smutne pobojowisko... Jak szybko wzmocnić rośliny, by pobudzić je do zdrowego wzrostu?
/ 04.06.2013 07:39

Zasilanie roślin nawozem to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, jakie każdy ogrodnik i działkowiec powinien regularnie wykonywać. Brak odpowiednich składników odżywczych w podłożu powoduje, że rośliny przestają rosnąć, żółkną, a nawet obumierają.

Im dłuższa i sroższa zima, tym bardziej prawidłowe i regularne odżywienie drzew, krzewów oraz kwiatów staje się tym bardziej istotne. Rośliny „nadrabiają” krótszy okres wegetacyjny i należy im dostarczyć zbilansowany zestaw makro i mikroelementów, niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Jak szybko przywrócić kondycję ogrodu po długiej zimie?

Jeśli zależy nam, aby rośliny jak najszybciej przyswoiły składniki odżywcze, warto zastosować nawozy płynne. Aplikujemy je zawsze po rozcieńczeniu wodą, dokładnie wg proporcji podanych na opakowaniu.

Niektóre z nawozów płynnych mogą być podane roślinom na 2 sposoby: dolistnie lub doglebowo. Aplikacja dolistna ma tę zaletę, że roztwór składników pokarmowych trafia bezpośrednio na nadziemne części rośliny i dzięki temu jest błyskawicznie przyswajany.

W przypadku aplikacji doglebowej (przez podlanie rośliny) roztwór jest pobierany poprzez system korzeniowy.

 Dorota Kołodyńska – Kęcik, Kierownik Działu Marketingu Nawozów, GRUPA INCO S.A., zauważa:

Należy pamiętać, że wiele roślin zaczyna okres kwitnienia wiosną, a kończy dopiero jesienią (np. róże, pelargonie, petunie, aksamitki). To między innymi w tym czasie ich zapotrzebowanie na składniki pokarmowe jest największe. Regularne stosowanie  nawozów dolistnych na krzewy, byliny i kwiaty do końca sierpnia powoduje, że całe lato będziemy się cieszyć pięknie wybarwionymi, silnie pachnącymi kwiatami oraz zdrowymi, zielonymi krzewami. W ofercie m.in. firmy GRUPA INCO S.A. jest cała gama nawozów znanej marki Florovit dla roślin ogrodowych oraz najpopularniejszych kwiatów balkonowych, których stosowanie spowoduje, że rośliny odwdzięczą się nam najlepiej jak potrafią, czyli pięknymi, zdrowymi kwiatami.

Ten nawóz jest skuteczny, tani i w dodatku... masz go w lodówce!

Wiosenne prace w ogrodzie, o których nie możesz zapomnieć!

Nawożenie roślin wczesną wiosną to nie jedyne wyzwanie, przed jakim stoi ogrodnik. 

Już na przełomie marca i kwietnia trzeba przygotować rozsady do skrzynek, które w późniejszym czasie będą zasadzone na grządkach. 

Trzeba także zdjąć osłony zimowe - agrowłókninę, korę drzew chroniącą korzenie, nie można także zapomnieć o wysiewie nasion w odpowiednim czasie!

Zobacz więcej na temat ogrodów!
5 nietypowych zastosowań skórki z banana - uratuje twoje rośliny!
Herbatki? Poproszę - a drugą dla... kwiatków! Jak herbata wpływa na kondycję roślin?
Koński nawóz pod drzewka - warto go stosować? Porozmawiaj o tym na forum!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)