projekty diy na halloween fot. Fotolia

Pomysły na Halloween - najlepsze projekty DIY

Dynie galaxy, dynie z balonów i inne kreatywne pomysły, którymi zaskoczysz sąsiadów i gości!
Weronika Kwaśniak / 02.10.2017 16:24
projekty diy na halloween fot. Fotolia

Już 31 października będziemy obchodzić Halloween. W Polsce to święto staje się coraz popularniejsze. Na ten dzień przygotowujemy nie tylko przebrania i lampiony z dyni, ale również inne przerażające gadżety ;-) Warto wykazać się kreatywnością - przy niewielkim nakładzie pracy, można małym kosztem stworzyć naprawdę strrrraszne dekoracje!

Specjalnie dla was zebrałyśmy oryginalne pomysły, którymi zaskoczycie sąsiadów i gości!

1. Dynie z balonów

Chcesz udekorować pokój albo wejście do mieszkania przerażającymi dyniami? To banalnie proste! Kup pomarańczowe balony i napompuj je. Oczywiście, nie wytniesz w nich przecież nożem ust i oczodołów ;-) Ale bez żadnego problemu namalujesz je przy użyciu czarnego markera! Jeśli chcesz urozmaicić efekt, kup też białe balony i stwórz z nich duszki.

Halloweenowe palce wiedźmy

2. Dynia galaxy

Galaxy to już od kilku sezonów jeden z wiodących trendów - galaktyczne wzory pojawiły się już np. na paznokciach i ubraniach. Na Wielkanoc modne były pisanki z motywami galaxy, a teraz przychodzi pora na... dynie! Jak to zrobić? Najpierw pomaluj całą dynię na czarno lub granatowo. Gdy wyschnie, nanoś na nią nieregularnie różne kolory farb - np. szczoteczką do zębów albo miękką szmatką. Użyj srebra, fioletu i odcieni niebieskiego!

3. Dynie świecące w ciemności

Przerażający efekt da pomalowanie dyni farbami fluorescencyjnymi! Obrysuj nimi wycięte zęby i oczodoły, a potem powieś gadżet przed wejściem do domu. Twoich gości powita świecąca w ciemności, straszliwa twarz!

7 horrorów na Halloween

4. Dynie ze sznurka

Kilka lat temu bardzo modne było tworzenie bombek choinkowych ze sznurka. Polegało to na ścisłym owinięciu sznurkiem małego, napompowanego balonika. Powierzchnię balona trzeba najpierw nasmarować klejem, a gdy substancja wyschnie, przebić balon. W taki sam sposób przygotuj dynię z pomarańczowego sznurka! Oczodoły i usta możesz przygotować z czarnego papieru samoprzylepnego.

5. Słoiczki-mumie

A co powiesz na małe lampiony w formie mumii? Niewielkie słoiczki owiń bandażem. Wytnij oczy z papieru samoprzylepnego (możesz też kupić gotowe oczka w sklepach papierniczych). Do środka powstawiaj niewielkie świeczki, tzw. tealighty.

Poznaj tradycje Halloween z różnych krajów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)