łazienka w szarościach fot. Fotolia

Zestaw mebli łazienkowych - zobacz, co jest na czasie i jak wybierać!

Zestaw mebli łazienkowych to wybór na długie lata - dlatego wybierz je z rozsądkiem! O czym warto pamiętać, wyposażając łazienkę?
Weronika Kwaśniak / 29.11.2018 17:41
łazienka w szarościach fot. Fotolia

Meble łazienkowe muszą być nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Przede wszystkim, ich powierzchnia powinna być odporna na wilgoć, której w łazience przecież nie brakuje.

Poza tym, należy rozmieścić je w przemyślany sposób - szafki wiszące nad wanną lub sedesem zdecydowanie odpadają. Takie rozmieszczenie prędzej czy później poskutkuje bolesnym urazem. Na co zwracać uwagę, wybierając meble łazienkowe? Jakie trendy są obecnie najpopularniejsze?

Zestaw mebli łazienkowych - jak należy je wybierać?

Wybierając meble łazienkowe, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów.

 • Przed umywalką oraz WC powinno być około 70 cm wolnej przestrzeni. Po bokach zostaw około 25-35 cm. To umożliwi swobodne korzystanie z tych urządzeń, bez zbędnej gimnastyki i urazów.
 • Dokładnie wymierz, na jakiej wysokości powinny znajdować się meble. Zmierz też wszystkie wnęki. Przygotuj roboczy rysunek ze wszystkimi wymiarami, aby przekonać się czy meble łazienkowe na pewno będą pasować.
 • Sprawdź, czy powierzchnia szafek do łazienki jest pociągnięta lakierem poliuretanowym - dzięki temu będzie odporna na wilgoć. Dotyczy to oczywiście tylko modeli drewnianych - w przypadku szkła nie musimy się martwić. Substancja powinna pokrywać wszystkie boki mebla, nie tylko front. Tył szafki często jest bardziej narażony na działanie wody, ponieważ niejednokrotnie skrapla się ona po płytkach.
 • Tylna ścianka szafki łazienkowej nie powinna stykać się z płytkami. Warto, aby znajdowała się tam mała szpara, by skraplająca się woda nie spływała bezpośrednio na mebel.

7 gorących trendów łazienkowych na najbliższe lata!

 • Zwróć uwagę na to, czy zawiasy oraz okucia mebli łazienkowych są zabezpieczone przed rdzą.
 • Jeśli chcesz zdecydować się na otwarte szafki bez zamocowanych drzwiczek, dobrze się zastanów. Wszystkie przybory toaletowe będą wtedy odkryte i nie tylko narażone na unoszące się w powietrzu bakterie, ale również widoczne dla wszystkich gości. Wilgoć z powietrza będzie się na nich skraplać.
 • Nigdy nie wstawiaj do łazienki mebli przeznaczonych do innych pomieszczeń. To rozwiązanie pozornie tańsze, ale na dłuższą metę zupełnie nieopłacalne. Szafka przeznaczona np. do salonu zniszczy się błyskawicznie pod wpływem wilgoci.

Akcesoria łazienkowe: 18 najładniejszych dodatków do łazienki

Zestawy mebli łazienkowych - trendy, które zawsze będą nieśmiertelne!

Kilka trendów w aranżacji łazienek dominuje niezmiennie od lat - i nic nie zapowiada tego, by miało się to zmienić! Oto najciekawsze, zawsze modne, a przez to - bezpieczne rozwiązania do łazienki! 

 • Styl retro

Projektanci lansują modele z rzeźbionymi drzwiczkami lub solidnymi okuciami. Ten rodzaj świetnie prezentuje się w dużych łazienkach.

 • Szkło

Meble ze szkła są bardzo praktyczne ze względu na łatwość utrzymania ich w czystości, a także idealną odporność na wilgoć.

 • Geometryczne wzory

Proste bryły, brak zbędnych ozdobników, a czasem nawet... brak uchwytów do otwierania.

 • Kolory

Wyrazisty kolor jest na czasie! Chociaż w modzie są szare i białe płytki łazienkowe, meble powinny przyciągać wzrok kolorem.

To także może ci się przydać!
4 sposoby na to, jak zawsze mieć piękny zapach w łazience! 
Nowoczesna i funkcjonalna łazienka wg IKEA! 19 inspiracji

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/06.10.2017 08:31
Witam, zbliża się moja 15. rocznica ślubu, w związku z czym chciałbym żonie odświeżyć trochę łazienkę fundując, jako niespodziankę rzecz jasna, mały remont. Jako że nigdy nie zajmowałem się kupnem wyposażenia do łazienki moja wiedza jest dość ograniczona, dlatego czytam każdy artykuł o łazience jaki znajdę. Stąd moje pytanie, czy wyposażenie łazienki dostępny w firmie wodtech.pl będzie dla mnie odpowiedni? Z góry mówię, że jest to dość mała łazienka w bloku, a chciałbym podążać zgodnie z podpowiedziami zawartymi w artykule. Pozdrawiam!