przytulny pokój fot. Fotolia

Domowe przedmioty które sprawiają że jesteś szczęśliwa - ranking

Na czele listy znajdują się... świece zapachowe. Zobacz, co jeszcze może sprawić, że poczujesz się szczęśliwsza - większość z nas ma już te przedmioty w swoim mieszkaniu!
Weronika Kwaśniak / 31.07.2017 13:55
przytulny pokój fot. Fotolia

W ostatnim czasie zawrotną popularność zdobyła skandynawska koncepcja hygge. W dużym uproszczeniu, jest to teoria głosząca, że największe szczęście tak naprawdę znajduje się w najmniejszych przyjemnościach - kubku ciepłej herbaty, gorącym piasku pod stopami, miękkim kocu w zimowy wieczór... Pewnie większość z was już od lat była nieświadomymi wyznawczyniami filozofii hygge :-) Jeśli jednak jeszcze nie przekonałyście się do wcielenia w życie tej koncepcji, gorąco zachęcamy - prawdziwa radość kryje się w najmniejszych drobiazgach codzienności!

Co to jest hygge? Czytaj więcej o duńskiej koncepcji

A jakie domowe przedmioty sprawiają, że każda z nas automatycznie czuje się bardziej szczęśliwa? Oto ranking!

1. Świeczki zapachowe

Domowa aromaterapia to jeden z najprostszych sposobów na relaks i przyjemność! Pamiętaj jednak o znaczeniu poszczególnych zapachów. Lawenda uspokaja i wycisza, pomarańcza koi i podnosi na duchu, wanilia poprawia samopoczucie i mobilizuje do działania, a korzenne aromaty rozleniwiają.

2. Zdjęcia najbliższych

W dzisiejszych czasach zazwyczaj zapominamy o wywoływaniu zdjęć. Każdego dnia tworzymy nowe ujęcia, więc wspomnienia coraz częściej przechowywane są w formacie cyfrowym. To błąd - warto chociaż te najważniejsze z nich przenosić na papier. Oprawione w ramki i porozstawiane w mieszkaniu zdjęcia bliskich, sprawiają że czujemy się znacznie szczęśliwsi.

3. Ładna pościel

Gdy jesteś zmęczona i smutna, sama myśl o łóżku wydaje się zachęcająca. Jeszcze milej jest, gdy mamy w perspektywie położenie się w pachnącej, ładnej pościeli. Warto pozbyć się wszelkich spranych, proszących się o wyrzucenie kompletów. Pod kołdrą spędzamy przeciętnie 1/3 życia, warto więc zadbać o piękne otoczenie!

Dlaczego warto ścielić łóżko? 6 powodów

4. Kwiaty

To udowodnione - cięte i doniczkowe kwiaty momentalnie podnoszą poziom szczęścia! Trudno powiedzieć, czy chodzi o ich barwy, czy może o piękną woń.

5. Coś puszystego

Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak zbawienny wpływ może mieć na nas... dotknięcie czegoś puchatego! Puszysty dywan lub kocyk wyzwala w nas endorfiny. Czy nie zauważyłaś, jak pobudzająco działa na ciebie trafienie stopami o poranku prosto na miły w dotyku dywanik?

6. Żarówki, które dają ciepłe światło

Zimne światło może i pobudza nas do działania, ale na pewno nie uszczęśliwia. Podświadomie kojarzy się ze szpitalem albo gabinetem dentystycznym. Wystarczy ciepłe światło w mieszkaniu, aby poczuć się znacznie lepiej!

7. Książki

Oczywiście, uszczęśliwić cię może też płyta CD albo gra planszowa ;-) Statystycznie rzecz biorąc, to widok książek daje radość największej liczbie z nas. Sam zapach świeżo zadrukowanego papieru dostarcza ogromnej przyjemności.

Czytaj więcej na temat domowych przedmiotów