deszczownica fot. Adobe Stock

Deszczownica pod prysznic - propozycje ze sklepów internetowych

Deszczownice dzielimy na sufitowe, prysznicowe i podtynkowe. Mimo że zazwyczaj nie mają regulacji strumienia wody, dodadzą szyku każdej łazience!
Weronika Kwaśniak / 22.11.2019 17:23
deszczownica fot. Adobe Stock

Deszczownica działa jak ogromna słuchawka prysznicowa. Różni się od niej jednak gęstością otworów. Zazwyczaj nie da się też w niej regulować strumienia.

Rodzaje deszczownic

Większość modeli deszczownic jest montowana na stałe. Poszczególne egzemplarze różnią się od siebie typem montażu. Dzielimy je na:

  • Sufitowe - montowane do sufitu albo podsufitki na specjalnym uchwycie sufitowym.
  • Prysznicowe - montowane zamiast klasycznej słuchawki prysznicowej, bezpośrednio w uchwycie prysznicowym, albo w rejonie panelu.
  • Podtynkowe - montowane na małym stelażu podtynkowym, dzięki czemu można zaoszczędzić miejsce.

Jeżeli woda jest nagrzewana przez kocioł przepływowy albo piecyk w łazience, nie decyduj się na opcję z baterią termostatyczną. Taki model możesz wybrać tylko wtedy, gdy ciepłą wodę pobierasz z innego źródła, np. miejskiego wodociągu.

Uważaj też na inną kwestię - deszczownica nie będzie działać prawidłowo, jeśli zestaw podtynkowy zostanie umieszczony zbyt głęboko. Gdy już się to zdarzy i otwór będzie za głęboki, musisz skorzystać z modułu przedłużającego.

Na skróty:

  1. Deszczownica za 391 zł
  2. Deszczownica za 439 zł
  3. Deszczownica za 599 zł
  4. Deszczownica za 1164 zł
  5. Deszczownica za 4200 zł

Sprawdź 5 modeli deszczownic ze sklepów internetowych - ceny zaczynają się poniżej 500 zł!

Deszczownica Peonia Deante, ebalia.pl - cena ok. 391 zł

deszczownica deante peonia

Deszczownica z gwarancją na 5 lat w bardzo atrakcyjnej cenie. 3 rodzaje strumienia: miękki, deszczowy oraz tryb hydromasaż. Opcja regulowania wysokości.

Deszczownica Rea Mario, 123lazienka.pl - cena 439 zł

deszczownica rea mario

Chromowana deszczownica w niebanalnej i nowoczesnej formie. Pasuje do łazienek urządzonych w każdym stylu. Świetnie skomponuje się ze szklaną kabiną prysznicową.

Deszczownica Omnires, ebalia.pl - cena ok. 599 zł

deszczownica omnires

Zestaw zawiera blokadę gorącej wody, działającą przy 38 stopniach C. Dodatkowym atutem jest system EasyClean. Producent udziela na deszczownicę 2 lat gwarancji.

Deszczownica GROHE, sklepbaterie.pl - cena ok. 1164 zł

deszczownica grohe

Marki GROHE raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Dzięki technologii EcoJoy, ta deszczownica zużywa nawet 50% mniej wody! Wąż prysznicowy nie skręca się, a usuwanie osadu jest wyjątkowo szybkie, dzięki zastosowanym przez producenta rozwiązaniom.

Deszczownica GROHE, lazienki-szydlowski.pl - cena ok. 4200 zł

deszczownica grohe grafit

Grafitowy kolor zestawu przyciąga wzrok - tak nietypowy element kolorystyczny z pewnością doda szyku i elegancji każdej łazience. Możliwość blokady temperatury wody przy 38 stopniach C oraz opcjonalnie 43 stopniach C.

Zobacz również:
Wanna - wolnostojąca, narożna, z prysznicem czy hydromasażem?
Łazienka - stylowe aranżacje z prysznicem lub wanną