Zagospodarowanie przestrzeni nieużytkowej mieszkania

Marzymy o przestrzennym apartamencie, w którym ręką architekta powstanie idealne wnętrze, dostosowane do indywidualnych potrzeb, a wspomnienie o ciasnym i nieustawnym M3 zniknie raz na zawsze. Gdy na realizację marzeń przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać warto przyjrzeć się systemowi zabudowy wnętrz marki Komandor, za sprawą którego to co szpeci i drażni w mieszkaniu może nabrać zupełnie innego charakteru.
/ 16.02.2008 23:56
Marzymy o przestrzennym apartamencie, w którym ręką architekta powstanie idealne wnętrze, dostosowane do indywidualnych potrzeb, a wspomnienie o ciasnym i nieustawnym M3 zniknie raz na zawsze. Gdy na realizację marzeń przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać warto przyjrzeć się systemowi zabudowy wnętrz marki Komandor, za sprawą którego to co szpeci i drażni w mieszkaniu może nabrać zupełnie innego charakteru.

Dla każdego coś innego
Jeżeli korytarz w Twoim mieszkaniu jest długi i wąski, w sypialni straszy niezagospodarowana wnęka
lub nie wiesz co można zrobić z rzucającą się w oczy „graciarnia” pod schodami, pomyśl o systemie zabudowy Komandor. To najprostszy sposób by ukryć niedociągnięcia w architekturze wnętrza,
a dzięki walorom estetycznym wypełnienia drzwi dobranych do wystroju pomieszczenia nadać całości właściwy charakter. Największą zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, że zabudowy
z drzwiami przesuwanymi pasują do każdego pomieszczenia, zarówno do małych kawalerek, tradycyjnych M3, domów rodzinnych jak również do postindustrialnych loftów. Są niezwykle praktyczne nie wymagają dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu, doskonale sprawdzają się w wąskich przejściach, korytarzach czy przedpokojach. Taki mebel projektowany jest na wymiar pod konkretne miejsce, z uwzględnieniem jego parametrów, co dają możliwość pełnego wykorzystania danej przestrzeni, np. od ściany do ściany, czy pod sam sufit. Zwykle nie da się takiego efektu osiągnąć wybierając tradycyjną szafę. Szczególne znaczenie ma to we wnętrzach z pochyłymi ścianami - na poddaszach, pod schodami - ścianami "nie do kąta", np. w starych kamienicach, gdzie ustawienie tradycyjnych mebli stanowi nie lada wyzwanie. Szafy projektowane na wymiar świetnie też sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdyż łatwiej je dopasować do wnętrza i indywidualnych potrzeb, mieszczą więcej rzeczy, a uporządkowana przestrzeń mieszkania wydaje się przestronniejsza. Wnękę w ścianie pod schodami najlepiej zabudować półkami i zasłonić drzwiami, w ten sposób zyskując dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.

System zabudowy szaf wnękowych to także idealna propozycja aranżacji pomieszczenia
dla nowoczesnych i coraz bardzie popularnych na rodzimym rynku architektury użytkowej – loftów. Duże i bardzo wysokie przestrzenie dawnych przemysłowych wnętrz można ciekawie i funkcjonalnie zaadoptować stosując zabudowę szafy wnękowej oddzielającą np. garderobę czy sypialnie, od salonu, biura czy studia. Jednym słowem, do zabudowy można wykorzystać nawet trudną do zagospodarowania lub nietypową przestrzeń - wnękę pod skosem lub narożnik - samo zaś wnętrze szafy zaprojektować indywidualnie w zależności od potrzeb. Na każdą rzecz zaplanować odpowiednie miejsce - na sprzęt do sprzątania, płaszcze, buty, krawaty, koszule itp. - można również skorzystać z wielu rozwiązań technicznych ułatwiających korzystanie z takiej szafy jak np. wysuwane półki, wieszaki, szuflady pionowe czy pantografy.

Malowniczy detal
Systemy drzwi przesuwnych do zabudowy szaf wnękowych mogą być aluminiowe lub stalowe. Systemy aluminiowe Komandor dzięki atrakcyjnemu i nowoczesnemu wzornictwu oraz bogatej ofercie kolorystycznej umożliwiają dopasowanie frontów zabudowy do każdego rodzaju wnętrza. Pełna propozycja akcesoriów daje możliwość wykonania różnego rodzajów drzwi w zależności od dostępnej powierzchni przeznaczonej do zabudowy, mogą to być drzwi: przesuwne (skośne lub proste) i uchylne.
Przy projektowaniu kształtu profili korzystano z nowoczesnych trendów światowego wzornictwa, nadając im atrakcyjny i oryginalny wygląd. W ofercie firmy Komandor znajdują się cztery rodzaje tych profili – Lazuryt, Art Deco, Agat i Onyx.
Agat jest profilem dokładnie przemyślanym, wyrafinowanym, pełnym spokoju i równowagi, stanowi odwołanie do kultury antycznej, która na długi czas określiła europejski kanon piękna. Profil charakteryzuje się prostotą i harmonią, jest połączeniem surowej bryły geometrycznej o klasycznych, prostych i regularnych kształtach z nowoczesną, pełną wyrazu formą. Charakterystycznie uformowana, na podobieństwo fali, powierzchnia nadaje mu delikatnego wyglądu, łagodzi jego surowość nie burząc panujących w nim logiki formy oraz geometrycznej przejrzystości kompozycji. Konstruktorzy poprzez delikatne przejście od prostej i surowej formy do zaokrąglonych, łagodnych kształtów nadali Agatowi monumentalny i niemal doskonały wygląd, co sprawia, że profil ten nadaje szafom lekkości, uspokaja ich charakter nie pozbawiając jednak harmonii i doskonałych proporcji. Produkowany w 10 kolorach.
Profil aluminiowy Onyx jest najnowszą propozycją firmy Komandor w tej kategorii. Profil zachowuje prostotę i harmonię Agatu, stanowi połączenie surowej bryły geometrycznej o klasycznych, prostych i regularnych kształtach z nowoczesną, pełną wyrazu formą. Szczególnego wyglądu nadają mu ostre wykończenia, które sprawiają, że profil ten doskonale wkomponowuje się
w nowoczesne wnętrza, nadając im wyrazistości. Dostępny w 3 kolorach.

Komandor S.A. powstała w 1992 roku. Od 15 lat jest liderem branży systemów zabudowy wnętrz. W swojej ofercie posiada szeroką gamę nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych umożliwiających klientom aranżację przestrzeni mieszkalnej według własnych potrzeb. Produkty marki Komandor to wysoka jakość i styl, którą doceniono w 53 krajach na świecie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10.03.2009 11:01
Właśnie mam wąski korytarz ze schodami i nie wpadłam na pomysł z szafą.. mam niby tak jakiś wieszak na ubrania ale nie wygląda to za dobrze. To może być naprawdę dobre rozwiązanie. Dzięki za pomysł!!