Wybór kuchenki gazowej do kuchni

Wybieramy płytę gazową do naszej nowej kuchni. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Wybór płyty gazowej do kuchni

Wybieramy płytę gazową do naszej nowej kuchni. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Majka

Wybór kuchenki gazowej do kuchni

Wybór kuchenki to wbrew pozorom niezwykle istotna kwestia. Bardzo łatwo popełnić błąd, za który płacić będziemy niewygodą użytkowania przez bardzo wiele lat.

W kuchenkach wolnostojących mieliśmy niedużą stratę głębokości kuchenki na kratkę wentylacyjną umieszczoną z tyłu kuchenki. Strata ta wynosiła zaledwie kilka centymetrów.

Obecnie modne są kuchenki w zabudowie. Zabierają one z głębokości płyty gazowej dużo więcej powierzchni niż dotychczasowe kuchenki wolnostojące, bowiem sama płyta gazowa lub elektryczna zamiast 60 cm ma zaledwie 51 cm. Z tego wymiaru musimy odjąć jeszcze ok. 8 cm na pokrętła. Zostaje nam ok. 43 cm .

Jeśli dodatkowo ruszta są spadziste to oprócz ograniczonej powierzchni na postawienie jednocześnie 4 garnków narażeni jesteśmy na ryzyko ześlizgnięcia się np. patelni, co grozić może poparzeniem.

Z moich obserwacji wynika, że dużo pojemniejsze są kuchenki, w których palniki usytuowane są po przekątnej, a pokrętła znajdują się po bokach.

Sprawą na którą warto zwrócić uwagę jest zastosowanie potrójnej korony ognia. Bardzo przydatna rzecz, gdy chcemy szybko zagotować wodę na makaron czy pierogi.

Rada moja jest taka: Przed zakupem kuchenki spróbujmy ustawić 4 garnki o wielkości jaką na co dzień używamy.

Projektant wnętrz Lublin Urszula Tomaszewska

Aranżacje Wnętrz Vena Lublin
http://www.kuchnie-vena.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)