Wnętrza drewno i biel fot. Ceramstic

Wnętrza biel i drewno

Duet doskonały zainspirowany naturą!
Joanna Szczepaniak / 06.08.2014 12:06
Wnętrza drewno i biel fot. Ceramstic

W każdym domu, o każdej porze  poszukujemy ciepła, światła i domowego klimatu. Tym bardziej doceniamy jasne, przytulne i naturalne wnętrza. Trendy w aranżacji wnętrz, podobnie jak nasz gust, podlegają zmianom i wpływom. Istnieją jednak takie elementy, jak biel czy drewno, które pomimo przemijającej mody, pozostają aktualne.

Moda na połączenie drewna i bieli

Drewno w roli głównej, dobrze czuje się we wnętrzach rustykalnych. Takie wnętrze nawiązuje do zamożnej wiejskiej chaty lub tradycyjnego dworku. Odpowiednie będą podłogi, belki stropowe, czy meble wykonane z drewna. Powinny przy tym wyglądać staro, a nawet lekko topornie. Wszelkie nierówności, sęki, widoczne słoje, są jak najbardziej pożądane (taki efekt uzyskano np. na płytkach marki Ceramstic z kolekcji Rustico, stylizowanych na dębowe deski). Do wyboru w odcieniu świeżo ściętego drewna lub celowo postarzonego. Ich faktura, wyjątkowo realistycznie oddaje usianą sękami strukturę drewna. Taka podłoga idealnie będzie wyglądała w zestawieniu z bielą.

Zainspiruj się Skandynawią

Królująca biel i prostota, w towarzystwie drewna i kamienia, stanowią nieodłączny motyw przewodni stylu skandynawskiego. Jego fenomen polega na uniwersalności zastosowania, podobnie jak ponadczasowość nurtu rustykalnego. Oba kierunki świetnie odnajdują się w zestawieniach aranżacyjnych. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami, m. in. naturalnym drewnem, miękkimi tkaninami i blaskiem świeć pomoże wprowadzić do wnętrza ciepło i urok, bez kosztownych modernizacji. Dzięki stonowanym barwom i subtelnemu rysunkowi drewna, płytki są uniwersalne i mają nowoczesny charakter. 

Więcej:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)