POLECAMY

Wieniec - dekoracje świąteczne z We-Dwoje.pl

Świąteczny nastrój gości od samego progu, gdy na drzwiach wisi zielony wieniec. Wykonanie takiej dekoracji nie jest trudne. Zobacz jak przygotować, najpiękniejszą ozdobę.

Świąteczny nastrój gości od samego progu, gdy na drzwiach wisi zielony wieniec. Wykonanie takiej dekoracji nie jest trudne. Zobacz jak przygotować, najpiękniejszą ozdobę.

Podstawą do stworzenia wieńca będzie wiklinowa podpora. Zamiast wikliny możemy użyć styropianu, jednak wtedy musimy pamiętać o całkowitym jego zakryciu. W przypadku wikliny zakrycie jej nie jest konieczne.

Niezbędnym elementem są oczywiście gałązki igliwia. Polecamy świerk, ponieważ najlepiej się prezentuje. Tuja jest znacznie bardziej elastyczna, jednak nie polecamy jej do tradycyjnych wieńców i stroików.

Do dekoracji użyjmy wstążki w kontrastującym  kolorze, suszonych plastrów pomarańczy, orzechów włoskich, suszonych jabłuszek rajskich, piór, małych bombek, koralików na sznurku, szyszek.

Przygotuj także pistolet do klejenia 'na gorąco' i  metr lnianego sznura.

Wykonani stroika zaczynamy od podstawy. Mocujemy kawałek wstążki lub w naszym wypadku sznurka, na którym wieniec zawiśnie. Pętla nie powinna być zbyt duża.

Klejem spajającym na gorąco przyklejamy gałązki do wiklinowej podstawy. Układamy je gęsto układając dookoła. Drugim sposobem wykonania tej części jest przytwierdzenie gałązek do podstawy za pomocą sznura. Polega to na owinięciu sznurem gałązek a następnym przycięciu ich.
Miejsca, w których odznacza się sznurek zakrywamy dodatkowymi gałązkami zgrzewając je.

Tak przygotowany wieniec okręcamy wstążką i doklejamy kokardę. Przedostatnim etapem tworzenia wieńca jest przyklejenie suszek i bombek. Dekorację pozostawmy indywidualnym upodobaniom każdego z nas.

Pamiętajmy o odcięciu nitek, które postały po klejeniu. Gotowy wieniec możemy spryskać lakierem. To utrwali całość i nada połysku gotowej kompozycji.

Zamiast na drzwiach wieniec, możemy zawiesić w starej ramie obrazu. Efekt jest znacznie ciekawszy niż w przypadku dekoracji na drzwiach.

Jeżeli nie lubisz sprzątać sypiących się gałązek, zrób wieniec z bielonych szyszek, kłębków albo maleńkich pudełeczek na prezenty.

fot. livingetc.com, roomenvy.wordpress.com, housetohome.co.uk

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
podoba mi się ta propozycja
/8 lat temu
Bardzo, bardzo ładne
/8 lat temu
Piękna Ja robię z gałązek mojego ogrodowego cisa.