POLECAMY

Wielkanocne ozdoby domu

Są to propozycje drobnych, wręcz kosmetycznych zmian wielkanocnego image'u, w jakim przygotujesz dom na te Święta, ale zrobią na gościach naprawdę duże wrażenie.

Są to propozycje drobnych, wręcz kosmetycznych zmian wielkanocnego image'u, w jakim przygotujesz dom na te Święta, ale zrobią na gościach naprawdę duże wrażenie.

Pisanki, czyli jajeczne zdobienie

Kolorowe chusteczki do nosa (albo kupione w sklepie, albo własnoręcznie barwione), bardzo cienka bibuła lub ręczniki papierowe świetnie nadadzą się do zdobienia wielkanocnych jaj właśnie dzięki swojej delikatnej fakturze i grubości. Na chusteczka wystarczy narysować kształt np. kwiatu, jakiego chcemy zobaczyć na pisance, następnie wyciąć go małymi nożyczkami (świetnie sprawdzą się takie do paznokci) i nakleić – najlepiej za pomocą cienkiego pędzelka umoczonego w bezbarwnym, roślinnym kleju – na skorupkę.

Drugim pomysłem może być wykorzystanie zwykłej białej chusteczki, której warstwę (lub dwie) nakładamy na jajko, malujemy na niej jakiś wzór i jak kalkomanię odbijamy na skorupce.

Trzeci sposób na kolorowe pisanki to naciągnięcie na jajko kilku gumek recepturek (tak jak na zdjęciu), pokrycie widocznej skorupki danym kolorem, następnie po wyschnięciu farby zdjęcie gumek i pomalowanie inną barwą „czystych” miejsc.

Czwarty pomysł: należy „napaćkać” kilka kolorów farb wewnątrz pogniecionego kawałka folii aluminiowej, następnie owinąć nim jajko, lekko potrzeć i zdjąć folię, a pisankę pozostawić do wyschnięcia.

Piąty pisankowy pomysł: jak wykorzystać „bąbelkową” folię? Wystarczy pomalować jej wypustki na interesujący nas kolor lub kilka, następnie przeturlać po niej jajko i pozostawić bąbelkowe kropki do wyschnięcia.

 

Wydmuszkowe świeczniki

W ferworze świątecznych przygotowań zbiło się jajko? Nic nie szkodzi: oczyszczoną skorupkę można wykorzystać jako świecznik. Do połowy eksjajka wystarczy włożyć podgrzewacz, następnie skorupkę umieścić w ceramicznej podstawce i ustawić cały świetlny zestaw w widocznym miejscu. Albo zamiast podgrzewaczy włożyć drobne kwiaty (kultowe już fiołki sprawdzą się najlepiej).

 

Białe lniane serwetki i gwoździe

Niby nie mają ze sobą nic wspólnego, ale jednak w obliczu zbliżającej się Wielkanocy nagle się ze sobą estetycznie łączą.

Lniane, bijące po oczach bielą krochmalu serwety można ozdobić wiosennym motywem trawy: wystarczy zamoczyć w zielonej farbie (najlepiej akrylowej) podstawowe narzędzia każdego majsterkowicza i odbić je na serwecie, a następnie poczekać, aż sztuczna trawa wyschnie. Bez użycia młotka.

 

Wieniec wydmuszkowy

Przy wykonaniu tej ozdoby trzeba być bardzo ostrożnym i delikatnym (i mieć dużo jaj na zbyciu, co jednak w okresie Wielkanocy nie jest raczej problemem), bowiem praca z kilkunastoma wydmuszkami to czasochłonna i dość żmudna praca. Potrzebny będzie więc niezbyt gruby, ale i nie za cienki drut, na który trzeba nawlekać wydmuszki. Między skorupki można także dodać polakierowane liście.

Aby usztywnić konstrukcję, warto podkleić do siebie wydmuszki bezbarwną, dwustronną taśmą. Ciekawy i wesoły efekt osiągnie się, gdy skorupki będą pobarwione na różne kolory. Jeśli jednak wolimy "iść na łatwiznę" (pozorną zresztą), wystarczy nazbierać pęk bazi, skręcić je w koło i usztywnić drutem, a następnie nakleić na nie wydmuszki (klej nie wystarczy, trzeba się zaopatrzyć także w taśmę klejącą i niewykluczone, że drucik).

 

Stara doniczka i jajko

Do doniczki pełnej wody należy włożyć bukiet soczystozielonej trawy i fiołków. W środek naczynia należy jeszcze włożyć podstawkę: może to być zwykła szklanka, kubek lub coś, co będzie miało wklęsłą powierzchnię.

Na tej podstawce kładziemy jedną z ozdobionych pisanek lub zwykłe, niebarwione jajko. Doniczkę ozdabiamy zgodnie z kolorystyką bukietu – w bieli będzie jej najbardziej do twarzy.

 

Bazie i tulipany

Oto pomysł na oryginalny bukiet: do doniczki lub wazonu trzeba powkładać dużą wiązkę kosmatych bazi – tak, aby wszystkie stały prosto i sztywno.

Następnie do środka włożyć kilka jeszcze nie rozkwitłych tulipanów, doniczkę – jeśli nie mamy pomysłu na to, jak ją odświeżyć – opleść aksamitną wstążką lub oczyścić i pomalować (albo „pochlapać” farbą). Taki bukiet będzie pięknie rozkwitał przez całe święta.

fot. marthastewart.com, familyfun.go.com, goodhousekeeping.com,

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Prześliczne!!!