Wielkanoc w jadalni

Wiosenne, wielkanocne wnętrze powinno charakteryzować się szeroką gamą kolorystyczną. Cały rok przecież na nie czekaliśmy.
/ 10.06.2007 23:11

Wiosenne, wielkanocne wnętrze powinno charakteryzować się szeroką gamą kolorystyczną. Cały rok przecież na nie czekaliśmy.

Nieodzownym elementem świątecznej dekoracji jest bez wątpienia stół. To wokół niego skupia się cała świąteczna atmosfera. Przystąpmy zatem do analizy.

Istotnym elementem jest dobór zastawy oraz nakrycia. Jednym ze sposobów aranżacji jest próba uchwycenia momentu przebudzenia się przyrody do życia, będącej również filozofią wspomnianych świąt.

Uroda stołu została zachowana. Wydobyto ją za pomocą dwóch serwetek ułożonych poprzecznie. Szklany stół na białych nogach nie wymaga nakrycia. Stojące na nim potrawy podane w eleganckiej zastawie zdecydowanie dodają piękna. Podczas aranżacji świątecznego stołu zawsze sprawdza się stwierdzenie, że mniej znaczy więcej. Ograniczenie się do barw panujących we wnętrzu gwarantuje, że efekt będzie trafny.

Soczysta zieleń to najpopularniejszy kolor pojawiający się w wielkanocnych aranżacjach.

Bardzo oryginalnym sposobem jest zawieszenie doniczek z ziołami nad stołem. Rozwiązanie dla wszystkich spragnionych mocnych, jadalnianych wrażeń.

Elegancka żółć genialnie sprawdza się w komplecie z czernią i purpurą. Odważne połączenie zachęca do wspólnego posiłku. Lampy zawieszone nisko nas stołem nadają bardziej wyszukanego charakteru.

fot.housetohome.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/20.04.2011 18:58
Urocze, marzy mi się taka jadalnia
/20.04.2011 14:25
Żółte i zielone są bardzo ładne