Wanny wolnostojące fot. Adobe Stock

Wanny wolnostojące to sposób na małe SPA w łazience

Wanny wolnostojące kojarzą się przede wszystkim z przestrzennymi łaźniami na dworach. Wprowadzają wyrafinowaną elegancję. Też możesz taką mieć!
Wioletta Górecka / 18.08.2019 20:26
Wanny wolnostojące fot. Adobe Stock

Wanna wolnostojąca kojarzy się z luksusem, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Takie aranżacje widywano najczęściej w okazałych łaźniach królewskich i w luksusowych willach.

Na szczęście dziś na ozdobną wannę może pozwolić sobie każdy, kto posiada przestrzenną łazienkę. Wygląda pięknie i wcale nie kosztuje majątku. 

Na skróty:

  1. Wanny wolnostojące - element stylowej łazienki
  2. Gdzie sprawdzi się wanna wolnostojąca?
  3. Kilka inspiracji na aranżacje z wanną wolnostojącą

Wanny wolnostojące jako element stylowej łazienki

Nowoczesna aranżacja łazienki nie musi wcale oznaczać minimalistycznego i chłodnego wystroju. Nowoczesność we wnętrzach to przede wszystkim:

  • wysokiej jakości materiały
  • staranne wykończenie
  • pasujące do siebie stylistycznie elementy. 

Wanna wolnostojąca może być głównym atutem łazienki, który będzie przykuwał uwagę w pierwszej kolejności. Możesz ustawić ją w rogu, z boku, a nawet... pośrodku. Wybór ozdobnych wanien wolnostojących jest ogromny - zarówno pod kątem rozmiaru i kształtu, jak i materiału wykończeniowego czy nóżek. 

7 gorących trendów w aranżacji łazienek - będą modne przez lata!

Gdzie najlepiej sprawdzi się wanna wolnostojąca?

Marzyłaś o pokoju kąpielowym rodem z filmów? Masz jednak wątpliwości, czy w bloku stylizowana w ten sposób łazienka będzie dobrze wyglądała? Tak! Pod warunkiem, że będzie utrzymana w podobnej stylistyce, co reszta aranżacji mieszkania. 

Wanny wolnostojące rewelacyjnie prezentują się w łazienkach:

  • retro
  • bardzo nowoczesnych
  • minimalistycznych.

Dodatkowa dobra wiadomość jest taka, że wanna wolnostojąca wcale nie zabiera wiele miejsca - najmniejsze modele bywają nawet mniejsze, niż klasyczne wanny do zabudowy (np. 150x70 cm). Jeśli więc masz odrobinę miejsca i pomysły, możesz zaszaleć!

Kilka aranżacji łazienek z wanną wolnostojącą

Prezentujemy kilka pomysłów na łazienki z wanną wolnostojącą w roli głównej. Może któryś z nich zainspiruje również ciebie? 

1. Minimalistyczna, surowa łazienka

Wanna wolnostojąca w nowoczesnej łaziencefot. Adobe Stock

Prosta, elegancka wanna wolnostojąca to akcent dodający ciepła w minimalistycznym, chłodnym wystroju łazienki. Taka aranżacja kojarzy się z luksusowym hotelem - w iście gwiazdorskim stylu!

2. Wanna wolnostojąca w salonie kąpielowym

Wanna wolnostojąca w salonie kąpielowym

fot. Adobe Stocko

Duża, otwarta przestrzeń, z przeszklonymi ścianami i wanną stojącą w centralnym punkcie, kojarzy się z planem filmowym. To rewelacyjna opcja na urządzenie łaźni w domku w górach, nad morzem, jeziorem...

3. Wanna w łazience w stylu retro

Wanna stojąca w łazience retro

fot. Adobe Stock

Do łazienki w stylu retro czy przynajmniej stylizowanej na minione lata trudno o lepszy wybór, niż głęboka wanna wolnostojąca. 

4. Wanna wolnostojąca w łazience o nowoczesnym designie

Wanna wolnostojąca w nowoczesnej łazience

fot. Adobe Stock

Nowoczesny, surowy i twardy klimat łazienki rewelacyjnie dopełni dopasowana stylistycznie wanna wolnostojąca. Tutaj wszystko do siebie idealnie pasuje i pomimo surowości otoczenia, aż chce się wziąć długą kąpiel. 

5. Kącik relaksu z wanną wolnostojącą

Wanna w stylistyce "kącik relaksu"

fot. Adobe Stock

To propozycja zupełnie odwrotna do minimalistycznej surowości. Wykończone w drewnie pomieszczenie kąpielowe, z dodatkiem kwiatów i funkcjonalnych dodatków będzie idealnym miejscem na wannę wolnostojącą. To przytulny kącik SPA, w którym aż chce się przebywać. 

Zobacz więcej na temat aranżacji łazienek:

Stwórz projekt łazienki za darmo! Jak to zrobić?
Jak zawsze mieć ładny zapach w łazience? Mamy na to proste sposoby!