Wanna z prysznicem fot. Adobe Stock

Wanna z prysznicem - wygodne połączenie do każdej łazienki

Wanna z prysznicem to hit, który z każdą chwilą zdobywa coraz więcej zwolenników. Sprawdzi się idealnie w niewielkiej łazience.
Wioletta Górecka / 11.08.2019 13:52
Wanna z prysznicem fot. Adobe Stock

Wanna, czy prysznic? Jeśli zastanawiasz się nad tym, co będzie lepsze do twojej łazienki, podpowiadamy: wanna z prysznicem. Możesz zażyć relaksującej kąpieli zawsze wtedy, gdy tylko najdzie cię ochota, a jeśli nie masz czasu na kąpiel, weźmiesz szybki prysznic - bez zachlapywania łazienki. Nowoczesny wygląd, funkcjonalność i oszczędność czasu oraz miejsca to najważniejsze zalety tego połączenia.

Na skróty:

  1. Praktyczność i nowoczesność
  2. Zalety wanny z prysznicem
  3. Potencjalne wady 

Wanna z prysznicem dla nowoczesnych i praktycznych osób

Producenci artykułów wyposażenia wnętrz i sprzętów nieustannie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Wanna z prysznicem to jedna z odpowiedzi na życie w pośpiechu i stresie, często na niewielkiej powierzchni. Nowoczesne wanny z prysznicem to rozwiązanie świetne do małych łazienek - koniec z kompromisem między wyborem pomiędzy relaksującą kąpielą a szybkim prysznicem. 

Z tego rozwiązania możesz skorzystać na dwa sposoby:

  • kupując wannę z parawanem (stanowiącym integralną jej część) i montując uchwyt na słuchawkę prysznicową na ścianie
  • decydując się na założenie panelu prysznicowego do już posiadanej, zwykłej wanny i zainstalowanie zasłony lub parawanu. 

Jeśli planujesz generalny remont łazienki, pierwsze rozwiązanie będzie bardziej estetyczne - wszystkie elementy tworzą bowiem integralną całość. Jeśli jednak nie planujesz radykalnych zmian, dokupienie panelu prysznicowego i zasłony lub parawanu będzie równie dobrym i praktycznym pomysłem. 

Kilka pozostałych zalet wanny z prysznicem

Oszczędność miejsca i dodanie łazience funkcjonalności to jedna sprawa. Zalet wanny z prysznicem jest jednak więcej, oprócz tych oczywistych. Są to:

  • kompromis zadowalający wszystkich domowników - skorzystają i ci, lubiący długie kąpiele i ci, którzy wolą szybkie odświeżenie pod prysznicem
  • wygoda korzystania - także przez dzieci i osoby z dysfunkcjami ruchowymi (można usiąść, oprzeć się i złapać o drzwi, lub zamontować specjalny uchwyt na ścianie)
  • estetyka i nowoczesność - połączenie wanny i prysznica, szczególnie to stanowiące integralną całość, wprowadza do pomieszczenia ład i porządek, dodając luksusu. 

Czy wanna z prysznicem ma jakieś wady?

Trudno wskazać jednoznaczne wady takiego rozwiązania. To, co się do nich zaliczy, zależy właściwie wyłącznie od indywidualnych preferencji. Wskazać można przede wszystkim na cenę. Gotowe, integralne zestawy są niestety o wiele droższe, niż samodzielnie składany zestaw (wanna, panel prysznicowy i zasłona/parawan). 

Wybierając gotowy zestaw, trzeba liczyć się z wydatkiem ponad 1000 zł (w najbardziej podstawowej wersji). 

Zobacz więcej na temat aranżacji łazienek:
Wanny wolnostojące - odrobina luksusu do każdej łazienki!
Wanna z hydromasażem to relaks dla duszy i ciała!