W poszukiwaniu korzeni

Domowy salon w jest dla nas miejscem szczególnym – z jednej strony prywatnym zaciszem, z drugiej – jedyną w swoim rodzaju wizytówką. Aranżując jego wnętrze tworzymy zarówno atmosferę, w jakiej będziemy spędzać większość wolnego czasu, jak i obraz własnych upodobań – to, jak nas będą postrzegać inni. Salon pełen ciepłego, a zarazem szykownego klimatu, dającego zarazem miejsce dla indywidualnych akcentów to salon pod znakiem Wenecji.
/ 10.06.2008 21:42
Domowy salon w jest dla nas miejscem szczególnym – z jednej strony prywatnym zaciszem, z drugiej – jedyną w swoim rodzaju wizytówką. Aranżując jego wnętrze tworzymy zarówno atmosferę, w jakiej będziemy spędzać większość wolnego czasu, jak i obraz własnych upodobań – to, jak nas będą postrzegać inni. Salon pełen ciepłego, a zarazem szykownego klimatu, dającego zarazem miejsce dla indywidualnych akcentów to salon pod znakiem Wenecji.

Szybki tryb życia i ciągłe zmiany to styl naszych czasów – z konieczności poddajemy się mu wszyscy, bez zastanowienia przyjmując masowość nowoczesnej cywilizacji, otaczającej nas jednolitymi przedmiotami i wrażeniami. Zmęczeni, dążymy do ochrony własnej indywidualności, godząc potrzeby egzystencji z tym, co w nas osobiste. Miejscem, W poszukiwaniu korzeniktóre pozwala nam uzewnętrznić to poszukiwanie, jest nasz dom, a jednym z jego przejawów – powrót do korzeni poprzez nawiązywanie do stylów sprzed lat.

Salonowe meble z kolekcji Wenecja wpisują się w popularny w ostatnich latach trend zwany vintage. Oznacza on wszystko, co ma swoją historię, osobisty klimat i duszę, a w wystroju wnętrz realizuje się w reedycjach klasycznych wzorów oraz kolekcjach stylem nawiązujących do atmosfery minionych wieków. Linia mebli Wenecja przypomina nam klimat domów sprzed lat – taki, do jakiego chcielibyśmy wrócić w chwilach nostalgii i tęsknoty za klasycznym domowym wnętrzem. Jej zaprojektowane ze smakiem elementy są harmonijnym połączeniem doskonałej formy, zawierającej w sobie to, co najlepsze w starych meblach oraz najwyższej jakości, wyrażającej się w szlachetności materiału oraz precyzji wykonania, przypominającej prace rzemieślników sprzed lat. Ich profil, na pierwszy rzut oka solidny i nienachalnie masywny, przy bliższym poznaniu zachwyca lekkością i subtelnością linii – łagodnych żłobień, oszczędnych w formie uchwytów i przeszkleń kreujących wrażenie przestrzenności. Szyku i elegancji dodaje zestawowi Wenecja głęboki odcień dekoru – orzecha tiebolo w korpusie, a amati na frontach – brązów w przytłumionej tonacji, z widocznym usłojeniem i naturalnymi, układającymi się w łagodne kształty cieniami.
Składająca się z ośmiu elementów linia Wenecja pozwoli urządzić ze smakiem każde wnętrze. Jej domeną jest salon, lecz równie doskonale wpasuje się także w przestrzeń gabinetu, biblioteczki, a nawet sypialni. Wysokie, przeszklone witryny i regały pozwolą na wyeksponowanie najcenniejszych bibelotów i książek, urozmaicając wnętrze, a nam dając możliwość podkreślenia indywidualności. Znajdziemy tu nawet kredens – jego lekka i elegancka forma świetnie wpasuje się klimat urządzonej tradycyjnie jadalni czy nawet dużej kuchni. Niezbędne w każdym domu pojemne meble takie jak szafa i komoda także w tym zestawie z powodzeniem spełnią swoje funkcje, pozwalając na utrzymanie ładu bez naruszania wypracowanego stylu wnętrza. Wenecja zachwyca swą rozmaitością – dowolne zestawianie jej części daje nam niezwykłe możliwości aranżacyjne, nie wykluczające zmian w konfiguracji i dodawania nowych elementów.
„Vintage” to wino z najlepszych roczników, W poszukiwaniu korzeniprzeznaczone do długotrwałego leżakowania. Nie pije się go od razu, lecz zakupione przechowuje się w piwniczce, czekając, aż jego smak nabierze głębokości, a bukiet – pełnej szlachetności, aby później zaserwować je do wykwintnych, nawet nowoczesnych dań. Zestaw mebli Wenecja to kwintesencja stylu o takiej samej nazwie – zawiera w sobie wypracowaną przez dziesięciolecia klasę i niepowtarzalny klimat tradycji, użyczając ich nowoczesnym wnętrzom. Po poprzednich pokoleniach dziedziczymy nie tylko wychowanie i kulturę, lecz również przekonanie o tym, jak powinien wyglądać nasz dom i uwielbienie rzeczy, które są świadkami upływu czasu. Wenecja to wyraz tych uczuć i najlepsza droga na realizację ich w naszym najbliższym otoczeniu.
WENECJA
Producent: FM Gawin, cena: 2 140 zł ; 1 925 zł
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/19.06.2008 17:17
Polecam meble z UK. Teraz przy tanim funcie naprawde opłaca sie zakupić meble. Sklep Mogio. A wykonanie jest bardzo dobre i oczywiście cena. Meble sa bardzo eleganckie i każdy znajdzie coś dla siebie. nie przegap okazji.