brzydka łazienka fot. Fotolia

Trendy wnętrzarskie o których byśmy wolały zapomnieć - ranking

Czy miałaś kiedykolwiek różnokolorowe ściany? Albo żyrandol, który przypominał gniazdo os?
Weronika Kwaśniak / 11.07.2017 18:06
brzydka łazienka fot. Fotolia

Nie oszukujmy się - każda z nas ma na koncie stylizacyjne wpadki, o których wolałaby nie pamiętać, nawet jeśli kilka lat temu wydawały się wspaniałym pomysłem. Moda zmienia się tak szybko, że mało kto jest w stanie patrzeć np. na swoje zdjęcia z lat 2000-2005 i nie czuć lekkiego zażenowania, zastanawiając się: "Czemu właściwie tak się ubrałam? Dlaczego nosiłam taki okropny makijaż?". Ręka w górę - która z nas nie miała kiedyś cieniutko wyskubanych brwi, nie używała klejących błyszczyków i nie nosiła dzwonów z brokatem?

Modowych i urodowych trendów, które przeszły do historii jako wielkie pomyłki, jest całkiem sporo. Nie inaczej jest z pomysłami wnętrzarskimi - o niektórych z nich naprawdę wolałybyśmy zapomnieć i mamy wielką nadzieję, że już nigdy nie powrócą...

1. Każda ściana w innym kolorze

Pamiętacie to? Jakieś 15 lat temu supermodne było malowanie ścian na zupełnie różne barwy. Nie chodziło wcale o zbliżone odcienie tego samego koloru. Eklektyczny misz-masz rządził! Dwie ściany pomarańczowe, jedna fioletowa, a czwarta w odcieniu subtelnej zieleni? Najlepsze rozwiązanie do pokoju nastolatki!

2. Dywan na ścianie

Teraz kojarzy się z symbolem obciachu zza naszych wschodnich granic, ale jeszcze 20-30 lat temu był w niemal każdym polskim domu. Czemu niektóre dywany spotkał smutny los i zamiast służyć do chodzenia, zawisły na ścianach? Trudno to wyjaśnić, ale taka ozdoba uchodziła wtedy za najmodniejszą!

3. Marmuropodobna okleina

Marmur jest symbolem elegancji i luksusu. Niestety, tylko wtedy, gdy jest prawdziwy. Wszelkie imitacje są raczej oznaką totalnego kiczu. Kiedyś najgorszej jakości marmurowa okleina była jednak ostatnim krzykiem mody!

4. Krasnale w ogrodzie

W latach 90-tych masowo importowane z innych państw - zupełnie nie wiedzieć czemu. Prawdopodobnie za granicą wszyscy chcieli się ich pozbyć ;-) Okropne krasnale zamieszkiwały wtedy co drugi ogródek. A w pozostałych dumnie rezydowały sztuczne bociany.

5. Żyrandol jak gniazdo os

Wiszące lampy w formie papierowej kuli, okalającej żarówkę, były prawdziwym hitem. Mamy nadzieję, że nigdy już nie wrócą - kto chciałby powiesić w domu imitację gniazda os?

Zobacz też urodowe wpadki gwiazd