Trendy we wnętrzach - fiolet

Jest mieszaniną dwóch barw: niebieskiej i czerwonej, a jego oddziaływanie ma mocny wpływ na psychikę. W tym sezonie na dobre zagościł na salonach. Po dopowiadamy jak go użyć, aby wnętrze nie stało się przytłaczające i zyskało indywidualny charakter.
/ 03.06.2010 08:04

Jest mieszaniną dwóch barw: niebieskiej i czerwonej, a jego oddziaływanie ma mocny wpływ na psychikę. W tym sezonie na dobre zagościł na salonach. Podopowiadamy jak go użyć, aby wnętrze nie stało się przytłaczające i zyskało indywidualny charakter.

Ciemny odcień fioletu ciekawie komponuje się z żółcią i złotem. Dodaje pomieszczeniu wyższej rangi i wprawia w odświętny nastrój.

 

Dobry dodatek stanowi także szarość i srebro. Nie należy jednak przesadzać z jego ekspozycją ponieważ jak każdy kolor wywołuje inne skojarzenia.

Z powodzeniem możemy natomiast oddać się pastelowym odcieniom fioletu. Wygląda tak samo dobrze z ciemnymi jak i jasnymi dodatkami. Szczególnej uwadze polecamy tzw. aromatyczne kolory czekolady i kremu.

Fiolet doskonale sprawdza się w roli dodatków W błyskawiczny sposób można nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Każde wnętrze dobrze wygląda w tym kolorze. Biel z purpurą - komponuje się w kuchni. Kryształowe żyrandole i lampy mienią się w świele rzucając zabawne cienie.

Liliowy kolor w przedpokoju już od progu zaskakuje gości i zachęca do wejścia dalej. Możemy użyć go równiez w łazience.

Przy malowaniu ścian ciemnym odcieniem warto zadbać o dodatkowe oświetlenie.


fot.
freespot.pl, decoratorium.blox.pl, omahku.net, trendhousedesign.com

Karolina Wojciechowska

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/30.05.2011 10:42
Witam W trzecim rzędzie czwarte zdjęcie - łóżko rozkładane na sofę - czy to wizualizacja, czy dostępne są takie rozwiązania w polsce??? jako miejsce do spania w salonie_idealne rozwiązanie w naszych przyciasnych standardach;-)
/28.03.2011 17:55
Niesamowite są te kolorowe wnętrza. Fajne jest to, że coraz bardziej jesteśmy odważni w urządzaniu swoich czterech kątów. Ostatnio trafiłam na arismebel.pl gdzie odkryłam sofy w niesamowitych wzorach. Oglądają je chce się od razu je wypróbować :)
/08.06.2010 11:17
Fiolety i wrzosy to teraz bardzo popularny wybór. Studiuję architekturę i dorabiam robieniem projektów i wizualizacji w Cad Decorze i widzę że częstotliwość pojawiania się tych kolorów w projektach jest sporawa. Nie jest to moje marzenie, aby mieszkać w takich pomieszczeniach, ale jeśli projektant lub dekorator nie przesadzi, to efekty mogą być całkiem przyjemne.
POKAŻ KOMENTARZE (2)