Sypialnia fot. Adobe Stock

Tapety do sypialni – hit, czy kit? Warto stawiać na to rozwiązanie?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób szybko i efektownie odmienić wygląd swojego domu, postaw na tapety. Do sypialni wybierz te na grubszym materiale, w stonowanych, uspokajających barwach.
Wioletta Górecka / 04.03.2019 11:56
Sypialnia fot. Adobe Stock

Urządzając swoje cztery kąty staramy się, by jak najbardziej odpowiadały gustowi i potrzebom wszystkich lokatorów. W zależności od pomieszczenia, będą to różne wymagania. Zazwyczaj jednak chodzi o to, by było wygodnie i przyjemnie dla zmysłów.

Sypialnia to szczególne miejsce, w którym odpoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień. Dlatego w tym pomieszczeniu zwykle jest najbardziej przytulnie. Zazwyczaj sypialnia jest także mała – mieści się w niej łóżko i szafa, czasem stolik. Dlatego nie ma zbyt wielkiego pola do popisu, jeśli chodzi o urządzanie – miejsca na dodatki jest niewiele i zwykle jedynie zagracają one i tak niewielką już przestrzeń.

W takim przypadku istota tkwi w prostocie i maksymalnym wykorzystaniu potencjału miejsca.

Tapety do sypialni – najważniejszy element dekoracyjny

Zwykle wystarczy dekoracja jednej ściany, by zupełnie odmienić całe wnętrze. Sypialnia ma służyć odpoczynkowi, wyciszeniu i regeneracji sił. Jej wystrój powinien być do tego adekwatny. Jeśli nie wiesz, co zmienić w swojej sypialni, a nie chcesz robić generalnego remontu – spróbuj na chociaż jednej ścianie położyć tapetę!

Pozostałe ściany pomaluj kolorem współgrającym z tapetą – niesamowity efekt gwarantowany! Nowoczesne tapety są odporne na zabrudzenia i uszkodzenia, dlatego bez obaw możesz się na nie zdecydować, jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta.

Tapety cudownie odmienią wnętrze! Zobacz nasz przewodnik po tapetach i wybierz mądrze!

Jaka powinna być tapeta do sypialni?

Wybierając tapetę do sypialni, kieruj się tymi samymi zasadami, co przy wyborze dekoracji – tapeta w istocie nią jest. Stawiaj na:

  • Jasne, ciepłe kolory
  • Przyjemne faktury (dające wrażenie przytulności) – na przykład baranek, imitacja pluszu
  • Optymistyczne wzory – kwiaty, figury geometryczne.

Wystrój sypialni ma o wiele większy wpływ na jakość snu, niż myślisz. Im bardziej przytulne i dające poczucie bezpieczeństwa wnętrze, tym lepszy i spokojniejszy sen!

Zobacz więcej na temat tapet!
Kilka sposobów na nietypowe (ale efektowne!) tapetowanie!
Tapety 3D - nowoczesny sposób na szybką metamorfozę każdego wnętrza!
Tapeta do kuchni - czy to ma sens? Podpowiadamy, jak wybrać!