sprzątanie, dom

Sztuka sprzątania

Starasz się, by przed świętami błyszczał każdy kąt. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z trudnymi miejscami.
/ 09.12.2013 15:30
sprzątanie, dom
Umycie podłogi lub wyszorowanie frontów szafek to nie problem. Jak poradzić sobie jednak z brudnymi kaloryferami czy pajęczyną, która zwisa z wysokiego sufitu? Oto nasze sposoby.

Sufit: użyj piłeczki tenisowej. Włóż ją do frotowej skarpetki i podrzucaj do sufitu, aż strącisz pajęcze nitki.

Rogi okienek w kredensie: nasącz waciki do czyszczenia uszu płynem do mycia szyb. Są na tyle małe, że dotrą do najmniejszej szczeliny.

Żaluzje: włóż bawełnianą rękawiczkę, zamocz palce w roztworze gorącej wody wymieszanej z detergentem. Przeciągaj ręką po listwach. Wypłucz rękawiczkę w czystej wodzie.

Kratka kuchenki: wyłóż wannę kawałkiem bawełnianej tkaniny (może to być stary, niepotrzebny ręcznik). Nalej wodę na wysokość mniej więcej 10 cm. Wrzuć dwie tabletki do zmywarek. Zanurz ruszt, pozostaw na noc. Następnego dnia opłucz.

Kaloryfer: namocz w płynie do prania duży stary ręcznik, prześcieradło lub inny kawałek tkaniny, dobrze wykręć i powieś z tyłu grzejnika. Nastaw w suszarce do włosów najsilniejszy nawiew, a następnie skieruj go w stronę kaloryfera. W ten sposób zdmuchnięty z żeberek kurz osiądzie na tkaninie.

Wazon z wąską szyjką: napełnij ciepłą wodą, wrzuć do środka musującą aspirynę lub tabletkę do czyszczenia protez. Pozostaw na noc. Rano wypłucz wodą z octem.

Sposoby na trudne plamy:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/18.01.2017 00:53
Sprzątanie nie jest tym, co lubię najbardziej dlatego na co dzień lekko sprzątam a raz w tygodniu pozwalam sobie zatrudnić kogoś, kto się na tym zna. Podpisałam umowę abonamentową z firmą Clar System i cenowo wychodzi przyzwoicie.