Szklane umywalki

Szklana umywalka to genialny sposób na ożywienie łazienki po remoncie. Jeżeli pragniesz odmienić wnętrze niewielkim kosztem, proponujemy wymianę ceramicznej umywalki na szklaną misę.
/ 12.03.2008 17:49

Szklana umywalka to genialny sposób na ożywienie łazienki po remoncie. Jeżeli pragniesz odmienić wnętrze niewielkim kosztem, proponujemy wymianę ceramicznej umywalki na szklaną misę.

Wykonane są ze szkła hartowanego o grubości od 12 mm do 19 mm, więc nie tak łatwo je zniszczyć. Twarde szkło sodowo-potasowe, odporne jest na tłuczenie i zarysowania.

Część umywalek szklanych jest pokryta dodatkową powłoką zwiększającą odporność na czynniki zewnętrzne. Większość szklanych modeli pokryta jest również powłoką, która  ma właściwości hydrofobowe, czyli odpycha i nie zatrzymuje wody. Jest to niezwykle ważna cecha, gdyż dzięki temu nie osadza się kamień, a co za tym idzie łatwiej utrzymać czystość w okolicy misy.

Szkło, z którego wykonane są umywalki jest zmatowione, przezroczyste, albo tak jak w przypadku powyższych mis, z pęcherzykami powietrza. Pęcherzyki powietrza na półprzezroczystym szkle w niebieskawym odcieniu wyglądają jakby zostały wydobyte z morskiego dna. Trudno oprzeć się wrażeniu lekkości.

Dzięki swojej różnorodności szklane umywalki można zaaranżować zarówno w eleganckich jak i ascetycznych wnętrzach.

fot. Duravit

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/11.08.2011 14:46
Bardzo fajne. Jeśli chcecie kupić je taniej, to polecam porównywarkę cen Insteo. Można sporo zaoszczędzić
/10.08.2011 15:55
Mam szklaną umywalkę i jestem z niej całkowicie zadowolona. Na pomysł kupienia wpadłam przypadkowo i w dość nieoczekiwanym miejscu i momencie - trakcie rundki po pubach w jednej z toalet. Tamta była całkowicie przezroczysta, więc to zmieniłam, wybierając kolorową czerwoną, żeby stanowiła centrum i punkt odniesienia dla całej aranżacji łazienki - którą potem sama wymyśliłam, łącznie z projektem w net+ z płytkami i wszystkim...
/08.08.2011 12:48
Super sprawa