Moda na szklane schody

Szklane schody i balustrady trafiają w coraz szersze gusta! Zobaczcie te najciekawsze!
/ 02.10.2014 13:27

Szklane schody i balustrady trafiają w coraz szersze gusta! Zobaczcie te najciekawsze! Mimo że to jeden z bardziej ekstrawaganckich pomysłów, zwolenników szklanych schodów nie brakuje.

Szklane schody - inspiracje

fot. serwis prasowy Rintal Polska

Schody ze szklanymi wykończeniami wybieraja zarówno minimaliści, jak i osoby, które dzięki zastosowaniu przezroczystych elementów chcą nadać przestrzeni mieszkalnej więcej światła i lekkości.

Jak prezentują się wnętrza, w których zainstalowano schody, poręcze i balustrady zawierające elementy szklane? To wyjątkowo nowoczesne miejsca, chłodne w swojej formie, choć niezwykle stylowe i eleganckie. Takie pomieszczenia stają się lekkie i przestrzenne, sprawiając wrażenie większych, niż w rzeczywistości. Gdy dodamy drewniane lub stalowe dodatki wykończeniowe, zyskujemy prawdziwie wyrafinowane, designerskie wnętrze, w którym przebywanie staje się prawdziwą przyjemnością.

 

Czy schody ze szkła są kruche?

Szklane schody - inspiracje

fot. serwis prasowy Rintal Polska

Kruchość i delikatność szklanych elementów schodów jest tylko pozorna. Panele składają się z kilku warstw szkła hartowanego, łączonego specjalną folią zapewniającą bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Można je łączyć ze sobą za pomocą drewnianych lub metalowych elementów montażowych, tworząc dowolną liczbę rzędów i biegów. Zastosowanie innych materiałów, jak wspominane drewno czy stal, nadaje schodom jeszcze bardziej oryginalny charakter, zwiększając jednocześnie komfort w czasie ich użytkowania.

 

Szklane schody o konstrukcji samonośnej

Szklane schody - inspiracje

fot. serwis prasowy Rintal Polska

Nową jakością w projektowaniu schodów wewnętrznych są modele dywanowe z balustradami i poręczami wykonanymi ze szkła hartowanego. Ich forma opiera się na konstrukcji samonośnej, pozbawionej policzków. Rolę konstrukcyjną pełnią stopnie oraz podstopnie sprawiające wrażenie „wychodzących ze ściany”. Zabieg ten jeszcze wyraźniej podkreśla dominujący charakter szklanych elementów. Finezyjność tego projektu skupia się na pokazaniu schodów w formie dywanu delikatnie spływającego po stopniach.

 

Schody w całości przezroczyste

Szklane schody - inspiracje

fot. serwis prasowy Rintal Polska

Projektując wnętrze należy wziąć pod uwagę rolę, jaką mają w nim pełnić schody wewnętrzne. Jeżeli chcemy rozświetlić pomieszczenie, dodać mu lekkości, warto postawić na szklane elementy wykończeniowe. To idealne rozwiązanie, dzięki któremu schody zachowają ponadczasowy charakter będąc wyróżniającym się elementem naszego domu.

Jeżeli boisz się otwartych przestrzeni i wysokości, to propozycja nie dla ciebie. Niemniej w schodach o przezroczystych stopniach i balustradach zakochają się miłośnicy najbardziej awangardowych rozwiązań. Lekki kształt i smukły wygląd tej propozycji łączy się z solidnym, precyzyjnym wykonaniem gwarantującym najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkowania. Schody z „przezroczystymi” stopniami i balustradami to doskonałe schody zabiegowe do minimalistycznych wnętrz, nie tylko mieszkalnych, ale także biur, hoteli, przestrzeni publicznych oraz innych miejsc, gdzie liczy się nowoczesność i nieszablonowe myślenie.

Na podstawie informacji prasowych firmy Rintal Polska

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10.12.2015 15:25
Według mnie najładniejsze i zarazem najbardziej eleganckie są szklane balustrady samonośne. Tafle szkła mogą być mocowane punktowo za pomocą tzw. rotuli, bądź w specjalnych profilach. Tafle szkła muszą być hartowane i dodatkowo klejone jak np. szkło 8.8.4. Zastosowane w balustradach szkło może być przezierne, mleczne, matowe, bądź barwione w masie na określony kolor np. grafitowy. Więcej informacji na ich temat wraz z galerią zdjęć znajdziecie na stronie firmy eskatt