Świeże powietrze przez cały rok

Czy wiesz, że w ciągu 15 lat swojego życia tracisz ponad 50 godzin na otwieranie, zamykanie lub uchylanie okien gdy czujesz, że potrzebujesz świeżego powietrza? Posiadając okna wyposażone w nawiewniki, możesz zaoszczędzony czas przeznaczyć m.in. na naukę języka obcego czy inne ciekawe zajęcia.
/ 03.03.2008 16:01
Czy wiesz, że w ciągu 15 lat swojego życia tracisz ponad 50 godzin na otwieranie, zamykanie lub uchylanie okien gdy czujesz, że potrzebujesz świeżego powietrza? Posiadając okna wyposażone w nawiewniki, możesz zaoszczędzony czas przeznaczyć m.in. na naukę języka obcego czy inne ciekawe zajęcia.

Każdego dnia gotując, piorąc, biorąc kąpiel czy po prostu oddychającŚwieże powietrze przez cały rok zużywamy powietrze znajdujące się w naszych domach. W celu przewietrzenia mieszkania najprostszym i najbardziej znanym sposobem jest otwieranie okien. Czynność owa ma swoje plusy i minusy.

Uchyl okno, a ...
…jesienią i zimą, znacznie podwyższysz wysokość opłat za energię. Wiosną i latem, narazisz dom oraz domowników na przeciągi – które mogą skończyć się chorobą w środku lata lub trzaskającymi drzwiami i drzwiczkami. Oczywiście nie oznacza to, że nie powinniśmy w ogóle otwierać okien – nie! Jednak zadbanie o właściwe ich wyposażenie, przyczyni się do uzyskania naturalnej i zdrowej wentylacji oraz zapewni wysoką energooszczędność.

Inteligentny system
Producenci okien stale urozmaicają ofertę produktową i tak np. firma OKNOPLAST-Kraków posiada w swoim asortymencie okna wyposażone w nawiewniki, które do prawidłowego działania nie wymagają żadnej ingerencji. Nawiewnik posiada inteligentny czujnik, który steruje przepływem powietrza, dostosowując ilość wpuszczanego świeżego powietrza do wilgotności panującej w pomieszczeniu. Dzięki temu w domu utrzymywana jest odpowiednia wilgotność powietrza, która korzystanie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników. Zbyt suche powietrze niekorzystnie wpływa na drogi oddechowe, śluzówkę oczu i rozstraja układ nerwowy, oraz powoduje alergie. Warto więc zadbać o odpowiednie „nawilżenie” domu.

Wilgotność w procentach
Nawiewniki pracują w zakresie od 30 do 70% wilgotności względnej (czyli stosunku powietrza suchego do powietrza całkowicie nasyconego parą wodną). Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest mniejsza lub równa 30% - nawiewnik jest przymknięty i minimalny strumień powietrza doprowadzany jest do pomieszczenia. Wraz ze wzrostem wilgotności nawiewnik otwiera się
i przy wartości 70% lub więcej uzyskuje wydajność maksymalną. Optymalny stopień wilgotności powietrza w naszych domach powinien wahać się między 40% - 60%.

Świeże powietrze przez cały rokSposób konserwacji
Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno stosować proszków lub płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących. Nie należy dopuścić do zamoczenia nawiewnika - w szczególności taśmy znajdującej się wewnątrz urządzenia - która może stracić swoje właściwości. Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.

Polecamy okno firmy OKNOPLAST-Kraków z zamontowanym nawiewnikiem!

W ofercie firmy OKNOPLAST-Kraków dostępne są okna z nawiewnikami m.in. typu Aereco, Ventair. Koszt okna podwyższony jest o wartość nawiewnika od 45 zł do 550 zł., w zależności od modelu.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)