Słoneczne wnętrze

Kolory mocno na nas oddziałują. Sprawiają, że koncentrujemy się na tych, których w danej chwili bardzo potrzebujemy. Żółć jest jedną z tych barw. Idealnie nadaje się do sypialni, jadalni i dziecięcego pokoju.
/ 01.02.2008 08:43

Kolory mocno na nas oddziałują. Sprawiają, że koncentrujemy się na tych, których w danej chwili bardzo potrzebujemy. Żółć jest jedną z tych barw. Idealnie nadaje się do sypialni, jadalni i dziecięcego pokoju.

Pasuje do każdego wnętrza, łatwo komponuje się z dodatkami, a jej popularność sięga początków XIX wieku. Żółty ładnie komponuje się z innymi barwami. Pasuje do zieleni, niebieskiego i fioletu.

Łączenie czerwieni z żółcią daje wrażenie niezwykle dynamicznego, energetycznego wnętrza. Połączenie z fioletem również dobrze się sprawdza. Aranżując w ten sposób przestrzeń warto zwrócić uwagę na to, aby barwy nie wyglądały razem zbyt agresywnie, ponieważ częste przebywanie w nim może powodować u nas zmęczenie.

Powinny ożywiać wnętrze, ale nie męczyć. Generalnie połączenia kontrastowe wprowadzają dużo energii do wnętrza i motywują do działania i pracy. Chłodny odcień żółci wygląda imponująco w połączeniu z mocno wypolerowanymi powierzchniami. Kolor odbija się równomiernie i sprawia, że  wygląda bardzo dobrze w połączeniu z drewnianymi dodatkami.

Słoneczny żółty ładnie komponuje się także z czernią, co widać na powyższym zdjęciu. Przestrzeń wydaje się bardziej poskromiona i charakterystyczna.

Mocny ciepły, słonecznikowy kolor żółty bardzo dobrze odnajduje się w nowoczesnych wnętrzach. To dobre uzupełnienie tworzyw sztucznych o wszelkich intensywnych odcieniach.

fot. 2.bp.blogspot.com, cdn.mydeco.com, interiorcomplex.com, pl.ioffer, roomenvy.wordpress

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/17.08.2016 22:40
Ja polaczylam żółty z szarością, szarość na ścianach, z piękną strukturą betonu z Magnata i żółty w dodatkach.
/17.08.2016 13:22
jestem fanką jasnych przestrzeni i odważnych cytrynowych barw dlatego swój salon pomalowałam używając struktury magnat style grassi w kanarkowym odcieniu
/24.02.2011 13:14
Oh my, yellow overload. lol żartuję, wnętrza są w moich ulubionych kolorach (żółty, czarny, pomarańczowy) i wyglądają świetnie. dodatki są bardzo interesujące i dopełniają aranżacje. jedyny powód dla którego żałuję, że nie miałam projektanta przy planowaniu mojego mieszkania był taki, że w net+ nie było tyle ile bym chciała dekoracji do wypróbowania w wizualizacjach, ale na szczęście była to najmniej ważna kwestia:)
POKAŻ KOMENTARZE (2)