Salony kąpielowe Swarowskiego

Kryształowe dodatki zazwyczaj kojarzą się z przepychem, bogactwem, wnętrzami stylizowanymi na barokowe, królewskie wręcz komnaty. Nie bez powodu często bogatą aranżację podkreślają właśnie rozszczepiające słoneczne promienie akcenty, które nierzadko stają się jej najbardziej charakterystycznym elementem. Co jeszcze obowiązkowo powinno znaleźć się w takim pałacowym wnętrzu?
/ 27.08.2010 00:51

Kryształowe dodatki zazwyczaj kojarzą się z przepychem, bogactwem, wnętrzami stylizowanymi na barokowe, królewskie wręcz komnaty. Nie bez powodu często bogatą aranżację podkreślają właśnie rozszczepiające słoneczne promienie akcenty, które nierzadko stają się jej najbardziej charakterystycznym elementem. Co jeszcze obowiązkowo powinno znaleźć się w takim pałacowym wnętrzu?

Kryształowy luksus

Urządzenie mieszkania w wielu przypadkach zaczynamy od łazienki. Nic w tym dziwnego o ile można wyobrazić sobie tygodnie spędzone na materacu, bez półek czy szaf, ciężko mieszkać komfortowo bez umywalki, toalety, wanny lub prysznica. Czym kierować się podczas stylizacji tego pomieszczenia? Przede wszystkim własnym temperamentem i upodobaniami aktualnie obowiązująca moda niech pozostanie tylko subtelną podpowiedzią czy alternatywą. W końcu nie każdy dobrze czuje się w sterylnych, ascetycznych i zimnych wnętrzach. Jeśli zatem lubujemy się w bogatych aranżacjach, nawiązujących do dawnej sztuki i historycznych inspiracji styl barokowy może być strzałem w dziesiątkę.

24 karaty
 

W barokowej łazience, podobnie jak w innych pomieszczeniach, zazwyczaj króluje złoto rozświetlające nasycone, ciemne i ciężkie kolory, jak brązy, burgundy, grafity. Gdzie przemycić złote akcenty? - W łazience urządzonej w barokowym duchu, idealnie sprawdzają się stylizowane baterie, które swoim wzornictwem przywodzą na myśl wnętrza królewskich salonów kąpielowych - doradza Kamil Urbaś, właściciel TwojaBateria.pl. Do takich stylizacji najczęściej wybierane są modele w kolorach złota, którym charakteru dodaje wykończenie z kryształów Swarovskiego. W aranżacji utrzymanej w takiej konwencji nie można zapominać o szczegółach dodatkach, które spójnie uzupełnią całość, podkreślając charakter nurtu i zamysł projektanta. Dobrze wybierać konsekwentnie elementy z jednej serii, np. półkę, mydelniczkę bądź dozownik do mydła, kubek, wieszaki na ręczniki. Oczywiście w jednolitej linii i kolorystyce, z takimi samymi zdobieniami.

Niecodziennie, ale z umiarem

Gdzie jeszcze można zastosować kryształowe akcenty? W niejednej dużej łazience dobrze wygląda stylizowany żyrandol. Smaczku dodadzą także odpowiednie ręczniki konieczne grube, mięsiste, w ciemnej, barokowej kolorystyce, przyozdobione np. subtelną aplikacją z wykorzystaniem kryształów Swarovskiego. Ciekawie prezentują się także kryształowe uchwyty przy łazienkowych szafkach. Należy jednak uważać, aby nasza aranżacja nie stała się karykaturą historycznego stylu. Wbrew pozorom także w barokowych wnętrzach ceni się zdrowy rozsądek i umiar. Ważne jest odpowiednie skompletowanie, zgranie wszystkich elementów, z zachowaniem estetyki i dobrego smaku.
 

Kryształy Swarovskiego wielu kojarzą się właśnie z barokowym wnętrzem. Jednak nie jest to regułą. Sprytnie dobrane i umiejscowione kryształy mogą idealnie współgrać w aranżacjami utrzymanymi w duchu nowoczesności  zauważa Kamil Urbaś. Chłodna kolorystyka, biel skontrastowana z czernią i metalem dobrze wygląda w połączeniu z armaturą w kolorze srebra, z subtelnym, czarnym kryształem, o charakterystycznym szlifie.

Łazienka urządzona w barokowym stylu zaskakuje elegancją i nutką luksusowego życia. Przymierzając się do takiej aranżacji warto dobrze przemyśleć wybór wszystkich elementów wyposażenia i ozdobnych dodatków zbyt łatwo bowiem przedobrzyć. Pamiętajmy, że granica między estetyczną, smaczną stylizacją a przerysowanym kiczem jest bardzo cienka.