rozwiązania do małej łazienki, jak urządzić małą łazienkę fot. Fotolia

Rozwiązania do małej łazienki - sprytne poradyŁadne i modne płytki to nie wszystko. Salonik kąpielowy powinien być funkcjonalny.


/ 21.01.2016 14:36
rozwiązania do małej łazienki, jak urządzić małą łazienkę fot. Fotolia

Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojej małej łazienki, pomyśl, co chciałabyś zmienić. Może dzięki nowej wannie lub umywalce o mniejszych gabarytach byłoby przestronniej? A może przeszkadza ci duża ilość detergentów na podłodze, bo brakuje schowka?

Bywa też, że złe oświetlenie lustra utrudnia zrobienie makijażu. Gdy już będziesz wiedziała, co chcesz zmienić, odwiedź kilka specjalistycznych sklepów w poszukiwaniu najlepszej dla ciebie ceramiki łazienkowej,
 mebli i akcesoriów. Poznaj sprytne rozwiązania do małej łazienki!Ceramika łazienkowa do małej łazienkiRóżnorodność umywalek jest imponująca. Producenci oferują kilkadziesiąt modeli.

  • Zamiast zwykłej podwieszanej, możesz rozważyć zakup narożnej lub nablatowej. Ze znalezieniem odpowiedniego wymiaru nie będzie problemu. 
  • 
Zwróć szczególną uwagę na umywalki z szafkami lub sprytnymi wieszakami na ręczniki, mocowanymi z boku. Niektóre są sprzedawane i z szafkami, i z wieszakami. Wydają się najbardziej funkcjonalne, koszt 400–500 zł.

  • Wśród wanien nie ma tak dużego wyboru (dominują prostokątne i narożne), ale różnią się wymiarami. Pamiętaj, że czasem 10 cm czyni sporą różnicę. Dlatego zmierz dokładnie kąt, w którym chcesz postawić wannę i zabierz do sklepu kartkę z tymi wymiarami. Na pewno dobierzesz odpowiednią.Meble do małej łazienkiCoraz częściej meble łazienkowe przypominają pokojowe. Są ładne, ale nie do każdej łazienki pasują. W małej łazience lepiej się sprawdzą zaprojektowane na wymiar i zamówione u stolarza (wcale nie będą droższe). Dzięki temu możesz wykorzystać każdy kąt. Funkcję mebli spełnią też estetyczne kosze wiklinowe lub plastikowe (20–50 zł). Są lekkie, a więc można je postawić także na pralce, oszczędzając miejsce.

Autorka jest redaktorem dwutygodnika "Pani Domu"

Zobacz kilka innych pomysłów wnętrzarskich: