Przyjaciel na jesień

Gdzie spędzać długie jesienne wieczory? W jednym z dziesięciu foteli, które wybraliśmy. Komfort gwarantowany.
/ 27.10.2006 12:00
przyjaciel1.jpgGdzie spędzać długie jesienne wieczory? W jednym z dziesięciu foteli, które wybraliśmy. Komfort gwarantowany.

Naj za praktyczne rozwiązanie
przyjaciel12.jpg
Capella
Nowoczesna forma – kanciaste bloki siedziska i podłokietników. Od tego standardu odbiega tylko oparcie. To poduszka, którą można złożyć i dzięki temu regulować głębokość, ustawiać podparcie pleców lub karku. Wygody nie da się przecenić.
Projekt: Jerzy Langier. Wymiary 100x92x97h cm.
Cena od 2320 zł, Galeria Mebli Jasna 10

Naj za ekstrawagancję umiarkowaną
przyjaciel03.jpg
Schelly
Fotel, który mocno przykuwa uwagę. Mimo to nie zdominuje wnętrza, bo gładka tapicerka i wyważone proporcje równoważą oryginalne wzornictwo. Na tym polega umiarkowanie, którym charakteryzują się dobrze zaprojektowane meble. Projekt: Anders Norgaard. Wymiary 83x93x87h cm.
Cena od 2399 zł, BoConcept

Naj za siłę kontrastów
przyjaciel11.jpg
Pop
Sztywny stelaż z przezroczystego plastiku kontra miękkie poduchy pokryte tkaniną z kolorowym, wyrazistym nadrukiem. Wysoka jakość i popularne materiały. Designerski projekt i masowa produkcja. Jaki właściwie jest ten fotel? Taki, że gdy raz go zobaczymy, to na pewno zapamiętamy. Projekt: Piero Lissoni i Carlo Tamborini. Wymiary 94x94x70h cm.
Cena w trakcie ustalania, Kartell

Naj za styl myśliwski
przyjaciel05.jpg
50C
Dla miłośników stylizowanych, rzeźbionych mebli. Wszystko na najwyższym poziomie. Ręczna robota, szlachetne materiały i ozdoby: reliefy końskich głów na dębowej stolarce i skórzane mięsiste poduchy profilowane dzięki ozdobnym przeszyciom. Do gabinetów i saloników myśliwskich. Projekt: Studio projektowe Piotra Klera. Wymiary 99x97x100h cm.
Cena 6043 zł, Kler

NAJ za modny pop
przyjaciel04.jpg
Nimord
Szkielet z białej dmuchanej wytłoczki, w którą idealnie wpasowane są szerokie, płaskie poduszki. Obła bryła, bez kantów, bez podłokietników; zdecydowane kolory, sztuczne materiały. Tak jak nakazuje modny styl pop. Projekt: Marc Newson. Wymiary 62x86x81h cm.
Cena ok. 2500 zł, Magis

Naj za odnowioną klasykę
przyjaciel09.jpg
Celestina
Stylowy mebel w nowym wykończeniu. Zamiast naturalnej drewnianej stolarki, stelaż pomalowany na dowolny matowy lub błyszczący kolor. Zamiast siedziska pokrytego skórą o tradycyjnej barwie – skóra w mocnym kolorze. Dzięki takiej mieszance fotel odnajdzie się nie tylko w stylowym wnętrzu. Projekt: Biuro projektowe Creazioni. Wymiary 72x80x102h cm.
Cena od 9900 zł, Silik-Creazioni

Naj za klimat domowy

Ktorp Jennylund
Nawet zwolenników stylu minimalistycznego wzruszy „babciny” fotel. Miękki, głęboki, wygodny. Ikea, jak zwykle, proponuje kilka obić do wyboru. Kwiatki można zmienić na inny wzór. Równie ładny i bezpretensjonalny. Projekt: Studio projektowe Ikea. Wymiary 78x81x84h cm.
Cena 499 zł, Ikea

Naj za „Teraz Polska“
przyjaciel02.jpg
Raw
Brawo! Młody polski twórca zaprojektował fotel dla włoskiej firmy Moroso. Inspiracją była rzemieślnicza szewska robota. Fotel o ergonomicznym kształcie, z prawdziwej skóry. Dzięki jej naturalnym właściwościom jest szlachetny, przyjemny w dotyku, ma nieco surowy charakter i... będzie się pięknie starzał. Projekt: Tomek Rygalik.
Cena w trakcie ustalania, Moroso

Naj za wszystko w jednym

The Worker
Drewniany stelaż z metalowymi łączeniami, skórzana tapicerka na siedzisku, tkaninowa na oparciu, do tego poduszka w innym odcieniu, przymocowana guzikami. Tyle o materiałach. A forma? Także bardzo urozmaicona. To najnowszy fotel Vitry. Z pewnością, tak jak inne meble tej firmy, przejdzie do klasyki designu. Projekt: Hella Jongerius. Wymiary 76x79,2x76,5h cm.
Cena w trakcie ustalania, Vitra

Naj za klasykę z pieprzem

Atlantique
Prawdziwy klubowy fotel w angielskim stylu. Masywna sylwetka, skórzana tapicerka, zwracające uwagę pikowania – bogate i wyrafinowane. Fotel tym bardziej intrygujący. Projekt: Massimo Zanaboni. Wymiary 130x95x70h cm.
Cena od ok. 13 700 zł (w tkaninie), od ok. 20 850 zł (w skórze), Patt Mebel