Przegląd sedesów i bidetów - We-Dwoje.pl poleca

Remont w łazience lub poważna awaria to najczęstsze przyczyny wymiany armatury sanitarnej. Duży wybór na rynku powoduje, że nie sposób podjąć decyzję. Przegląd zorganizowany przez redaktorów podpowie ci, na który wariant warto się zdecydować.
/ 29.09.2016 17:58

Remont w łazience lub poważna awaria to najczęstsze przyczyny wymiany armatury sanitarnej. Duży wybór na rynku powoduje, że nie sposób podjąć decyzję. Przegląd zorganizowany przez redaktorów podpowie ci, na który wariant warto się zdecydować. 

Zanim wybierzesz sedes i bidet sprawdź, czy montaż go na ścianie będzie możliwy. Podwieszana toaleta wygląda estetycznie, a co najważniejsze zapewnia wygodne sprzątanie. Podłogę bez problemu przetrzemy mopem bez konieczności dodatkowego schylania się. Ponadto nie widać zbiornika ani rur, co również ma wpływ na walory estetyczne. Jedynym minusem jest niestety zmniejszenie powierzchni łazienki na rzecz dodatkowej ścianki, w której ukryte zostaną połączenia.

Bidet w towarzystwie sedesu najlepiej sprawdza się w dużych, łazienkach. Jeżeli natomiast nie dysponujemy przestronną łazienką, warto zdecydować się na muszlę z deską bidetową. Propozycja marki Apage idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Zdobienia na porcelanie dodadzą smaczku spokojnej kolorystyce ścian.

Zobacz więcej propozycji w galerii Toaleta od Apage 

Toaletę w klimacie retro wzbogaci propozycja firmy Art Carem. Misa sedesowa utrzymana w klimacie lat 20 ubiegłego stulecia, sprawdzi się również w nowoczesnym wnętrzu. 

Zobacz więcej w galerii: Toaleta wg. Art Carem

Muszle toaletowe można podzielić na dwa rodzaje, ze względu na to jak są mocowane. Klasyczne stojące przykręca się na śrubach do podłogi. Podwieszane montowane są na stelażu zbudowanym pod ścianką z płyt gipsowo-kartonowych.  Ciekawe propozycje podwieszanych toalet ma dla nas Catalano

Zobacz więcej w galerii Catalano w toalecie

Na stelażu z regipsu powstaje dodatkowa półka, na której możemy ułożyć kosmetyki. Wybierając toaletę warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka elementów. Jeżeli w naszym domu mieszkają małe dzieci, warto zainwestować w antybakteryjną deskę, pokrytą specjalną powłoką. Dobrym rozwiązaniem są również siedziska, które amortyzują opadanie. Propozycje marki Cersanit wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom. 

Zobacz inne aranżacje w galerii Cersanit w łazience

Jeżeli aranżujemy łazienkę z myślą o osobie niepełnosprawnej, warto zaopatrzyć się w specjalne uchwyty, umożliwiające wspieranie. Do producentów przyjaznych niepełnosprawnym zaliczyć można Duravit

Zobacz inne pomysły w : Toaleta wg Duravit

Czerń wśród sanitariatów oferuje nam Flaminia. Eleganckie, matowe wykonanie sprawia, że zabrudzenia są mniej widoczne.

Zobacz więcej w : Flaminia w toalecie

Ubikacja w kształcie kuli to pomysł marki Diesegno Ceramica. Idealne rozwiązanie w nowoczesnej łazience. Pomysł okrągłej toalety na tyle odbiega od przyjętego kanonu, że po wejściu to tak zaaranżowanego wnętrza zaczynamy zastanawiać się nad tym, gdzie się podziała muszla.

Więcej aranżacji w : Diesegno Ceramica w łazience

Pisuar w domu to często kontrowersyjny pomysł. Większości kojarzy się z zaniedbanym elementem dworca kolejowego, dlatego unika się go, podaczas aranżacji. Trzeba przyznać, że z uwagi na jedyną funkcję, dobrze sprawdza się jedynie w mieszkaniu kawalerskim. Pisuary znajdziesz w propozycji marki Hatria.

Więcej pomysłów: Toaleta wg Hatria

Jeżeli w twojej łazience, jest wystarczająco dużo miejsca, zamst wieszać na ścianie pisuar, zainwestuj w bidet. Wyglądem przypomina niską umywalke, służącą do podmywania się w wygodnej, siedzącej pozycji. W swojej ofercie posiadają go niemal wszyscy producenci. Godny uwagi jest projekt marki Kerasan, który swoim kształtem umożliwia wygodne korzystanie.

Inne propozycje : Toaleta wg Kerasan

Z uwagi na ich różnorodnosć i funkcjonalnosć, bidety cieszą się coraz większą popularnością. Mimo tego, że przeznaczone sa przede wszystkim do dbania o higienę intymną, wiele osób używa je  do mycia nóg. Bidet przyda się również w łazience zorganizowanej z myślą o osobach niepełnosprawnych. W propozycji firmy KOŁO znajdziemy potrzebny nam sprzęt.

Zobacz inne pomysły  Sedes i bidet KOŁO

Bidet najczęściej wieszany jest w niedalekiej odległości od muszli. Najlepiej wygląda również w takiej samej, jak wspominana muszla konwencji. Jeżeli posiadamy ubikację stojącą, bidet również zamówmy stojący i odwrotnie. Podobieństwo do umywalki zyskał za sprawą niewielkiego kranika i odpływy z korkiem. Marka Porcelanosa oferuje nam bardzo ekskluzywny i innowacyjny zestaw, trzeba jednak przyznać, że bidet w tej kombinacji ma bardzo niewygodne zastosowanie. Trudno na nim usiąść. 

Inne aranżacje w Porcelanosa w łazience

Bidet może być również wyposażony w deskę podobną do sedesowej. Takie rozwiązanie oferuje nam Roca

Muszla z funkcją samooczyczszającą to propozycja od TOTO. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie idealnie sprawdza się w toaletach publicznych. W domu przyda się, gdy dzieci nie dosięgają do spłuczki. 

Zobacz więcej w: Sedesy od TOTO

Porcelanowa klasyka w wersji stojącej i podwieszanej należy niezmiennie do Villeroy & Boch. Podobnie jak inni producenci, marka oferuje nam także dwa rodzaje spłukiwań. Jeden umieszczony w ścianie, uruchamiany za pomocą przełącznika, drugi tradycyjny. 

Zobacz więcej w : Sedesy Villeroy & Boch

Za sprawą ubikacji i bidetu marki Vitra, każda łazienka ma szansę nabrać przyszłościowego designu. Gwarancją tego jest przezroczysta deska z klapą i misa w kształcie bączka. 

Zobacz inne aranżacje w : Sedes wg Vitra

fot. Apage, Art Carem, Catalano, Cersanit, Duravit, Flaminia, Diesegno Ceramica, Hatria, Kerasan, KOŁO, Porcelanosa, Roca, TOTO, Villeroy & Boch, Vitra,