POLECAMY

Przegląd grzejników łazienkowych - We-Dwoje.pl poleca

W poprzednim cyklu aranżacji z We-Dwoje.pl doradzaliśmy jak wybrać kabinę prysznicową i prezentowaliśmy najciekawsze rynkowe propozycje. Tym razem wybierz się z nami na przegląd najciekawszych grzejników łazienkowych.

W poprzednim cyklu aranżacji z We-Dwoje.pl doradzaliśmy jak wybrać kabinę prysznicową i prezentowaliśmy najciekawsze rynkowe propozycje. Tym razem wybierz się z nami na przegląd najciekawszych grzejników łazienkowych.

Jeżeli planujesz wymienić kaloryfery w mieszkaniu lub w łazience, najlepiej rób to latem. W okresie grzewczym może być to niemożliwe do zrealizowania. Jeżeli wymianę planujesz w domku jednorodzinnym, to zadanie będzie zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ sam decydujesz o przepływie ciepła.

Grzejniki zasilane z gniazdka na prąd to wygodne rozwiązanie, nie sprawdza się niestety na dłuższą metę, ponieważ jego eksploatacja jest zbyt droga. Grzejniki zasilane energią elektryczną to propozycja marki Atlantic.

Zobacz wiecej propozycji w Grzejniki Atlantic

Najładniejsze i tym samym najbardziej funkcjonalne są aluminiowe grzejniki. Najpopularniejsze na rynku i tym samym najbardziej wydajne. Jedna z takich propozycji przygotował Ad Hoc.

Więcej propozycji znajdziesz w Grzejniki łazienkowe Ad Hoc

Konkurencją dla nich są panele grzejnikowe o podobnych parametrach. W testach oszczędności i zasobności portfela wygrywa jednak auminium. Ciekawe propozycje przygotował Anapant.

Więcej propozycji znajdziesz w Anapant - kaloryfery łazienkowe

 Pamiętajmy o tym, aby w łazience montwać, przeznaczone do tego, źródła ciepła. Pomysły Antrax to kaloryfery dla zwolenników nowoczesnych aranżacji.

Więcej pomysłów znajdziesz w Grzejniki łazienkowe Antrax

Na tym etapie kluczowy jest sam dobór grzejników. Zarówno te aluminiowe jak i panele grzejnikowe pobierają mało wody i posiadają możliwość wtłaczania oleju. Propozycje od Carisa nie oferują takich możliwosci, są za to z całą pewnością ucztą dla zmysłów.

Więcej aranżacji znajdziesz w Carisa - grzejniki do łazienki

Aluminium nagrzewa się bardzo szybko, dzięki temu dobrze oddaje ciepło. Jeszcze jedną zaletą przemawiającą na korzyść aluminiowych grzejników jest to, że nawet po wyłączeniu, jeszcze przez długi czas ogrzewają. Propozycje Dagat zaskakują nas kształtem.

Więcej pomysłów marki znajdziesz w Dagat - grzejnik w łazience

Podobieństwo do wcześniejszej kolekcji można zauważyć u Enix. Geometryczne, proste formy dają wiele możliwości aranżacji w łazience.

Zobacz więcej propozycji w Grzejniki Enix

W przypadku panelowych kaloryferów ciepło dłużej pozostaje, ale licznik nadal działa. Dobierając wielkość i rodzaj grzejnika warto znać odpowiedź na dwa podstawowe pytania. Jakiej wielkości pomieszczenie chcemy ogrzać oraz na jakiej wysokości (w przypadku mieszkań w blokach) się ono znajduje. Marka Instal Projekt przygotowała dla nas grzejniki, które bez problemu ogrzeją zarówno małe jak i duże powierzchnie.

Więcej pomysłów znajdziesz w Grzejnki Instal Projekt

Jeżeli zastanawiasz się jak sprawić, aby ogrzewanie w domu było najbardziej optymalne i jednocześnie mniej kosztowne, pamiętaj o kilku zasadach. Przedewszystkim nie zasłaniaj grzejników. Zasłonięty grzejnik oddaje mniej ciepła do otoczenia. Patrząc na propozycję Jaga, raczej trudno mówić o zaslanianiu, ponieważ wygląda on jak plaskorzeźba, pamiętaj jednak o tym, przy "mniej urodziwych" kaloryferach.

Najciekawsze aranżacje znajdziesz w Grzejniki Jaga

Pamiętaj o tym, żeby odpowietrzać grzejnik minimum raz w roku, najlepiej przed rozpoczęciem okresu grzewczego. Kaloryfery marki Kermi Ideos i Laurens również wymagają odpowietrzenia.

Zobacz inne propozycje w Grzejniki Kermi Ideos

Więcej aranżacji w Grzejniki od Laurens

Staraj się używać zaworów termostatycznych. W ten sposób będziesz mógł regulować temperaturę w pomieszczeniach, w których przebywasz najrzadziej. Termostat posiadają również grzejniki od Luxrad

Najciekawsze propozycje marki znajdziesz w Grzejniki od Luxrad

Pamiętaj rownież, aby temperaturę regulować w zależnosci od okresu grzewczego. Inaczej wyglada to w przypadku pełnego ogrzewania centralnego, a inaczej jeżeli część domu zajmuje ogrzewanie np. kominkowe. Tutaj naprzeciw wychodzi nam Purmo i Pyramid.

Zobacz aranżacje w : Ogrzewanie w łazience - Purmo

Inne pomysły znajdziesz w : Grzejniki od Pyramid

Jeżeli wietrzysz pomieszczenie - zrób to krótko, ale intensywnie. Dzięki temu ciepło nie będzie ulatywać przez okno. Grzejniki Radeco to pomysł na nowoczesną łazienkę. Sprawią, że nawet mocno wychłodzone pomieszczenie szybko odzyska ciepłotę.

Więcej aranżacji znajdziesz w : Grzejniki Radeco

Ostatnią bardzo ważną radą dotyczącą właściwej eksploatacji źrodła ciepła jest montaż. I chociaż w tym wypadku wiele zależy od rodzaju kaloryfera, najlepsze jest miejsce pod oknem, lub jeśli to możliwe na zewnętrznej ścianie. Montuj grzejniki w miejscach, gdzie utrata ciepła jest największa. Grzejniki Ridea bez wątpienia powinny się znaleść przy oknie. Tam bedą miały najlepsze miejsce do ekspozycji.

Więcej propozycji znajduje się w : Grzejniki Ridea

Nie zapominajmy, że kaloryfer łazienkowy służy nie tylko do ogrzewania, ale również wieszania na nim wilgotnego prania lub ręczników. Propozycje Runtal, Termatechnologie i Zehnder z całą pewnością idealnie na dają się do tego.

Zobacz najciekawsze propozycje w : Grzejniki od Runtal

Inne projekty aranżacji znajdziesz w : Grzejniki Termatechnologie

Najciekawsze pomysły znajdziesz w : Grzejniki Zehnder

fot. Runtal, Termatechnologie, Zehnder, Ridea, Radeco, Purmo, Pyramid, Luxrad, Kermi Ideos,  Laurens, Jaga, Instal Projekt, Enix, Dagat, Carisa, Antrax, Anapant, Ad Hoc, Atlantic

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/7 lat temu
Wydawałoby się, że grzejniki nie są ważnym elementem, ale jeśli są brzydkie, to potrafią zaszkodzić nawet najpiękniejszej wizualizacji. Co prawda w decorze nie mam aż tak wielkiego wyboru, więc proponuję klientom, że mogę im zaprojektować nawet niekonwencjonalny grzejnik, jeśli tylko pokażą mi co im się podoba.
/8 lat temu
fantastyczne!!!
/8 lat temu
Jak dla mnie niektóre z nich wyglądają przepięknie.
POKAŻ KOMENTARZE (3)