POLECAMY

Hity z Instagrama: 6 pomysłów na prysznic bez brodzika

Dawniej kojarzył się z obskurnymi łazienkami w szpitalach i na basenach, teraz wygląda naprawdę nowocześnie. Jakie są wady i zalety prysznica bez brodzika?
Weronika Kwaśniak / 11 miesięcy temu
Hity z Instagrama: 6 pomysłów na prysznic bez brodzika fot. Fotolia

Jeszcze kilka lat temu prysznice bez brodzika kojarzyły się głównie z obskurnymi, publicznymi natryskami - np. na basenach lub w szpitalach. Gdy okazało się jednak, że można je instalować w taki sposób, by wyglądały naprawdę stylowo i nowocześnie, stały się nieodłącznym elementem każdej ekskluzywnej łazienki. Oprócz wyglądu, dodatkową zaletą prysznica bez brodzika jest możliwość łatwego wchodzenia i wychodzenia, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku dzieci i osób starszych. Innym atutem jest łatwość utrzymania w czystości - płytki w końcu łatwiej umyć, niż brodzik. Taki prysznic świetnie sprawdzi się w małej łazience. Można go wykonać na dowolnym metrażu, wykorzystując nawet wnęki.

Jakie są wady i zalety prysznica bez brodzika?

Do niewątpliwych plusów zaliczyć można:

  • Uniwersalność - dopasowanie do metrażu jest łatwiejsze niż w przypadku kupienia niestandardowego brodzika, np. ogromnego lub maleńkiego. Dzięki temu można np. stworzyć prysznic dwuosobowy.
  • Łatwość czyszczenia. Umycie płytek łazienkowych jest szybsze i wymaga mniej wysiłku, niż szorowanie brodzika.
  • Efektowny wygląd. To rozwiązanie świetnie pasuje do łazienki w każdym stylu.
  • Możliwość wygodnego wchodzenia i wychodzenia. To duże udogodnienie w przypadku małych dzieci, osób niepełnosprawnych i starszych.

Są jednak również minusy tego typu rozwiązania.

  • Koszt jest uzależniony od specyfiki montażu. W niektórych przypadkach prysznic bez brodzika może więc być droższy niż tradycyjny.
  • Jeśli chcemy wykonać taką kabinę w istniejącej już łazience, będzie ona wymagać generalnego remontu. Trzeba wtedy np. rozprowadzić instalację odpływową. W wyjątkowych przypadkach stworzenie prysznica bez brodzika może nawet okazać się niemożliwe.
  • Źle wykonany prysznic może spowodować zalewanie łazienki. Hydroizolacja jest w tym przypadku bardzo istotna, dlatego warto powierzyć jej zrobienie specjaliście.

Aranżacja łazienki: pomysły z Instagrama

1. Mała łazienka w szarościach

 

Master Bedroom's Bathroom at HDB Resale - 868, Tampines Street 83

Post udostępniony przez 9 Creation, Interior Design (@9creation)

Prysznic bez brodzika będzie sprzymierzeńcem ciasnej łazienki. Wizualnie (i nie tylko wizualnie) zwiększy się jej metraż, a całość będzie bardziej ustawna.

2. W bieli i czerni

 

Small Bathroom Inspiration. The Black Shower Set 🖤

Post udostępniony przez Indesign Bathrooms & Kitchens (@weareindesign)

Ta nowoczesna łazienka prezentuje się zjawiskowo. Ciekawym elementem jest czarna bateria prysznicowa. Czy nie wygląda oryginalnie?

3. W kolorach ziemi

Wśród wszechobecnych szarych łazienek, z pewnością wyróżnia się ta w kolorach ziemi. Jak widać, prysznic bez brodzika idealnie dopasowuje się do wnęki.

4. Ogromna powierzchnia prysznicowa

 

Spacious, open shower with a variety of awesome floor tiles 👏🏻

Post udostępniony przez No More Smelly Towels (@nutrltowel)

Jak widać, prysznic bez brodzika sprawdzi się nie tylko w maleńkich łazienkach, gdzie liczy się każdy centymetr kwadratowy wolnej przestrzeni. To również przestronne rozwiązanie, dzięki któremu kąpać się mogą 2 osoby jednocześnie ;-)

5. Prysznic i wanna

 

Bathroom Inspo! 🙌🏼 📷: #pinterest #pinterestinspired

Post udostępniony przez Interior Design & Architecture (@d.g.interior)

Prysznic i wanna w jednej łazience prezentują się bardzo efektownie, a poza tym są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Takie pomieszczenie łączy w sobie możliwość szybkiej kąpieli i długiego relaksu.

6. Jak z kamienia

Takiego wnętrza łazienki nie powstydziłby się nawet Hotel Plaza ;-) Jak widać, diabeł tkwi też w szczegółach - wzrok przykuwa piękne lustro, a także ozdobna słuchawka prysznicowa i bateria w umywalce.

Zobacz więcej ciekawych aranżacji wnętrz

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 miesięcy temu
Ostatnimi czasy udało nam się zakupić nowe mieszkanie w stanie developerskim. Z racji małej wiedzy odnośnie odbioru od developera takiego mieszkania zatrudniliśmy specjalistów. Chodziło o brak czasu, wiec szukaliśmy kogoś kto za nas zrobi wszystko. Kierowaliśmy się opiniami w internetu. Naprawdę profesjonalna robota. No i ceny - w porównaniu z innymi biurami przy takiej usłudze jest naprawdę warto. Polecamy z czystym sumieniem i zostawiamy namiary 500-440-403, https://kparchitektura.wordpress.com/, kp produkcja archi-tektury jakoś tak się nazywają