ekskluzywna łazienka fot. Fotolia

Prysznic bez brodzika: 6 pomysłów na nowoczesny prysznic

Prysznic bez brodzika to wybór trafiony pod każdym względem. Taka aranżacja jest nowoczesna, estetyczna i wygodna w użytkowaniu.
Weronika Kwaśniak / 18.08.2019 20:29
ekskluzywna łazienka fot. Fotolia

Jeszcze kilka lat temu prysznice bez brodzika kojarzyły się głównie z obskurnymi, publicznymi natryskami, np. na basenach lub w szpitalach. Gdy okazało się jednak, że można je instalować w taki sposób, by wyglądały naprawdę stylowo i nowocześnie, stały się nieodłącznym elementem niemal każdej ekskluzywnej łazienki.

Prysznic bez brodzika to rozwiązanie wybierane coraz częściej i sprawdza się w małych łazienkach. Zanim się na niego zdecydujesz, rozważ zalety i wady.

Na skróty:

  1. Zalety
  2. Wady
  3. Inspiracje z Instagrama

Zalety prysznica bez brodzika

Prysznic bez brodzika to rozwiązanie przede wszystkim nowoczesne, stylowe i wygodne! Oprócz wyglądu, dodatkową zaletą takiego prysznica jest możliwość łatwego wchodzenia i wychodzenia, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku dzieci, osób starszych czy tych z dysfunkcjami ruchowymi.

Innym atutem jest łatwość utrzymania w czystości - płytki w końcu łatwiej umyć, niż brodzik. Taki prysznic świetnie sprawdzi się w małej łazience. Można go wykonać na dowolnym metrażu, wykorzystując nawet wnęki.

Wady prysznica bez brodzika

Trzeba pamiętać, że najważniejszą kwestią jest budowa instalacji w łazience. To od niej zależy, czy będzie można zrobić odpływ liniowy, potrzebny do tego rodzaju prysznica. Często zaadaptowanie już istniejącej instalacji do odpływu liniowego nie jest możliwe i wtedy konieczny będzie generalny remont.

Źle wykonany prysznic może powodować zalewanie łazienkiHydroizolacja jest w tym przypadku bardzo istotna, dlatego warto powierzyć jej zrobienie specjaliście.

5 inspiracji z Instagrama na prysznic bez brodzika

Przedstawiamy kilka inspiracji na prysznic bez brodzika, które znalazłyśmy na Instagramie. Same chętnie zastosowałybyśmy któreś z tych rozwiązań!

Mała łazienka w szarościach

Prysznic bez brodzika będzie sprzymierzeńcem ciasnej łazienki. Wizualnie (i nie tylko) zwiększy się jej metraż, a całość będzie bardziej ustawna.

 

Master Bedroom's Bathroom at HDB Resale - 868, Tampines Street 83

Post udostępniony przez 9 Creation, Interior Design (@9creation)

W bieli i czerni

Ta nowoczesna łazienka prezentuje się zjawiskowo. Ciekawym elementem jest czarna bateria prysznicowa. Czy nie wygląda oryginalnie?

 

Small Bathroom Inspiration. The Black Shower Set 🖤

Post udostępniony przez Indesign Bathrooms & Kitchens (@weareindesign)

W kolorach ziemi

Wśród wszechobecnych szarych łazienek, z pewnością wyróżnia się ta w kolorach ziemi. Jak widać, prysznic bez brodzika idealnie dopasowuje się do wnęki.

Prysznic i wanna

Prysznic i wanna w jednej łazience prezentują się bardzo efektownie, a poza tym są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Takie pomieszczenie łączy w sobie możliwość szybkiej kąpieli i długiego relaksu.

 

Bathroom Inspo! 🙌🏼 📷: #pinterest #pinterestinspired

Post udostępniony przez Interior Design & Architecture (@d.g.interior)

Jak z kamienia

Takiego wnętrza łazienki nie powstydziłby się nawet Hotel Plaza. Jak widać, diabeł tkwi też w szczegółach - wzrok przykuwa piękne lustro, a także ozdobna słuchawka prysznicowa i bateria w umywalce.

Zobacz więcej na temat łazienek: 
Podpowiadamy najciekawsze rozwiązania na urządzenie łazienki!
Duża wilgoć w łazience? Zobacz, co zrobić, by uniknąć jej zawilgocenia! 
Przechowujesz to w łazience? To ogromny błąd, natychmiast to z niej wynieś! 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/20.09.2017 18:55
Ostatnimi czasy udało nam się zakupić nowe mieszkanie w stanie developerskim. Z racji małej wiedzy odnośnie odbioru od developera takiego mieszkania zatrudniliśmy specjalistów. Chodziło o brak czasu, wiec szukaliśmy kogoś kto za nas zrobi wszystko. Kierowaliśmy się opiniami w internetu. Naprawdę profesjonalna robota. No i ceny - w porównaniu z innymi biurami przy takiej usłudze jest naprawdę warto. Polecamy z czystym sumieniem i zostawiamy namiary 500-440-403, https://kparchitektura.wordpress.com/, kp produkcja archi-tektury jakoś tak się nazywają