POLECAMY

Pościel z jedwabiu

W przyrodzie powiało już wiosną. Wiosennych akcentów można się doszukać również w ofercie firmy WOOL STAR, która proponuje nowe ekskluzywne poszewki z jedwabiu w białym, subtelnym kolorze w delikatny, tłoczony wzór kwiatowy. Komplet zawiera poszewkę na poduszkę i poszwę (w rozm. 140x200. 160x200)
W przyrodzie powiało już wiosną. Wiosennych akcentów można się doszukać również w ofercie firmy WOOL STAR, która proponuje nowe ekskluzywne poszewki z jedwabiu w białym, subtelnym kolorze w delikatny, tłoczony wzór kwiatowy. Komplet zawiera poszewkę na poduszkę i poszwę (w rozm. 140x200. 160x200)

Poszewki firmy WOOL STAR zostały stworzone z myślą o osobach używających powleczeń na co dzień, także do pościeli wełnianej. Poszewki z jedwabiu, w odróżnieniu od innych gatunków dostępnych na rynku, są zdrowe, naturalne, i co najważniejsze, przepuszczają powietrze. Charakteryzują się delikatnym połyskiem, są gładkie, miękkie, lekkie i bardzo przyjemne w dotyku.

Jedwab naturalny należy do najcenniejszych i najszlachetniejszych tkanin świata. Jego włókno otrzymywane jest z kokonów jedwabnika morwowego (jedwab naturalny szlachetny). Ojczyzną jedwabników najprawdopodobniej są Chiny, gdzie ich hodowla była znana na kilka tysięcy lat przed naszą erą. Wyrabiano z niego przede wszystkim tkaniny ubraniowe oraz kosztowne tkaniny dekoracyjne. W naturalnych warunkach jedwab zawiera 11% wilgotności, może za to wchłonąć 30% wody, nie sprawiając przy dotyku wrażenia wilgotności. Mimo, iż w dotyku jest chłodny, utrzymuje ciepło, charakteryzuje się dużą sprężystością i wytrzymałością, dzięki temu wyroby wykonane z jedwabiu nie gniotą się i prawie się nie elektryzują, ponieważ stale utrzymują swoją wilgotność.

Kolor jedwabiu zależy od rasy jedwabnika, ale przeważnie bywa kremowy, biały lub żółty. Substancje barwne zawarte są w serycynie, po odklejeniu której włókno uzyskuje jasnokremowy, niemalże biały kolor. Swój jedwabisty połysk tkanina uzyskuje podczas procesu gotowania w roztworze mydła, pozbawiającego go w ten sposób serycyny. W tym procesie jedwab traci kilkadziesiąt procent swojej masy, ale dzięki temu odznacza się charakterystycznym ładnym połyskiem (stąd wyrażenie „jedwabisty połysk”). Nić jedwabna należy do najcieńszych włókien naturalnych o bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej. Jest elastyczna i niezwykle odporna, dlatego znalazła zastosowanie w produkcji m.in. tkanin, spadochronów, żyłek wędkarskich. Po dziś dzień używa się jej także w dziedzinie chirurgii.

Poszewki z jedwabiu firmy WOOL STAR są delikatne, lekkie i dostarczają fantastycznych doznań w dotyku. Dzięki właściwościom antystatycznym nie akumuluje w sobie roztoczy kurzu domowego, dlatego szczególnie polecana jest dla alergików oraz astmatyków (pościel hypoalergiczna). Powstaje w ekologicznym cyklu produkcji, gdyż przy produkcji jedwabiu naturalnego mogą być stosowane wyłącznie środki pochodzenia naturalnego - nić jedwabiu ulega bowiem uszkodzeniu przy zastosowaniu środków chemicznych.

Czyszczenie i konserwacja jedwabnej poszewki: należy prać ją ręcznie w „Wełnolince”, rozwiesić wilgotną i prasować przy pomocy pary. Te zabiegi wystarczą, aby uzyskać wspaniały, niezmienny wygląd przez długie lata.


Poszewki z jedwabiu dostępne są w sprzedaży bezpośredniej (pokazy pościeli i prezentacje domowe), za pośrednictwem przedstawicieli handlowych firmy WOOL STAR.

Biuro WOOL STAR: ul. Dworcowa 18, 64-320 Buk

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/9 lat temu
ja chiałabym polecić całkowitą nowość na krajowym rynku, jedwabną pościel Malbery, jedyne tak piękne wzory jedwabiu w Polsce, dostępne równiez na allegro-idealny prezent
/8 lat temu
Jedwab naturalny należy do najcenniejszych i najszlachetniejszych tkanin świata. Jego włókno otrzymywane jest z kokonów jedwabnika morwowego. W naturalnych warunkach jedwab może wchłonąć 30% wody, nie sprawiając przy dotyku wrażenia wilgotności. Mimo, iż w dotyku jest chłodny, utrzymuje ciepło, charakteryzuje się dużą sprężystością i wytrzymałością, dzięki temu wyroby wykonane z jedwabiu nie gniotą się i prawie się nie elektryzują, ponieważ stale utrzymują swoją wilgotność. Pościel jedwabna, to wyjątkowo ekskluzywna pościel w twojej sypialni, bardzo wytrzymała, elastyczna i hypoalergiczna. Chciałabym polecić pościel Jedwabną niemieckiej firmy Estella na http://www.morfeusz.etpro.pl/category/Posciel/jedwabna,i.html
/9 lat temu
Pościel jedwabna jest jedną z najlepszych pościeli. Ja moge polecić z czystym sumieniem pościel Silk Dreams, która wykonana jest w całości z jedwabiu - wypełnienie i poszycie jest w stu procentach jedwabne :) Co za tym idzie, pościel jest antyalergiczna, więc śpi się w niej komfortowo :)