Wiszący pomysł na prostokątny pokój

Jak urządzić długi i wąski pokój w kształcie prostokąta, który ma wysoki sufit, tak by znalazło się w nim wystarczająco dużo miejsca zarówno do pracy, jak i wypoczynku? Rozwiązaniem problemu może być łóżko. Wiszące łóżko.

Jak urządzić długi i wąski pokój w kształcie prostokąta, który ma wysoki sufit, tak by znalazło się w nim wystarczająco dużo miejsca zarówno do pracy, jak i wypoczynku? Rozwiązaniem problemu może być łóżko. Wiszące łóżko.

Łóżko zawieszone pod sufitem jest przede wszystkim funkcjonalne. Nie zajmuje ani centymetra podłogi, dzięki czemu pozostawia nam pełną swobodę wykorzystania powierzchni pokoju. Zapewnia również komfort sprzątania, nie ma potrzeby odsuwania zwykle topornego mebla.
Jeśli ktoś obawia się, czy przypadkiem nie spanie z takiego łóżka podczas snu, może przymocować mebel z jednej strony do ściany. W tym przypadku przestrzeń pod wiszącym łóżkiem można wypełnić np. komodą, skrzynkami lub pudłami dekoracyjnymi. Nie ma przeszkód by na wysokości łóżka zamocować półkę np. na telewizor. Zapełnienie jednej strony pokoju optycznie go powiększy, dlatego szafa powinna znaleźć się na tej samej ścianie co łóżko. Najodpowiedniejsza będzie tutaj meblościanka lub duża szafa z lustrzanymi drzwiami lustrzanymi, która optycznie powiększy pokój i dodatkowo sprawi, że będzie w nim więcej światła.

Pomysł na prostokątny pokój

www.limetti.pl

„Wyrzucając” łóżko do góry najlepiej oświetlone miejsce w pokoju, czyli to przy oknie, warto przeznaczyć na miejsce do pracy, czyli biurko i wiszące nad nim regały na książki.
Jeśli chodzi o oświetlenie prostokątnej powierzchni dobrym rozwiązaniem wydaje się zastąpienie, zwisającego ze środka sufitu, tradycyjnego żyrandolu na rzecz kilku reflektorów punktowych. Odpowiednio skierowane oświetlą najbardziej pożądane miejsca, nadając pomieszczeniu nastrojowy klimat.

Pomysł na prostokątny pokój

www.tech-blog.pl

Warto również zainwestować w składane lub harmonijkowe drzwi. Uwolnimy w ten sposób dodatkową przestrzeń.

Źródło: www.artivia.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Na drugim zdjęciu łóżko zbyt blisko sufitu. Trochę "duszno". Pierwsze - fajny pomysł. Ja bym tylko ścianę z biurkiem uzupełniła strukturą np. Beton z Magnata.
/3 lata temu
Kolejna propozycja w nowym budownictwie. Nie tylko takiemieszkania ludzie mają. Ja mieszkam w budynku z lat 50 tyc hpodczas wiercenia otworów pod szafki trafialiśmy na pisaek - wysypywał się ze ściany, kawałki blachy, cegłę dziurawkę. Przy takich ścianach każde inne miejsce prócz podłogi jest niebezpieczne. Projekt nie dla większości
/7 lat temu
pierwsza propozycja zdecydowanie lepsza :) przy drugiej ma się wrażenie jakby miało coś nas zaraz docisnąć do sufitu ;)