POLECAMY

Pomysł na łazienkę

Marzysz o pięknej łazience niczym prawdziwy kąpielowy salon? Nic bardziej prostszego. Dziś mamy taką różnorodność w wyborze kafli, armatury, mebli łazienkowych, że wystarczy odrobina fantazji, a ze zwykłej łazienki możemy wyczarować nasz intymny azyl.

Marzysz o pięknej łazience niczym prawdziwy kąpielowy salon? Nic bardziej prostszego. Dziś mamy taką różnorodność w wyborze kafli, armatury, mebli łazienkowych, że wystarczy odrobina fantazji, a ze zwykłej łazienki możemy wyczarować nasz intymny azyl.

Producenci ceramiki łazienkowej prześcigają się w coraz to bardziej wymyślnych wzorach, fakturach, kolorach. Bez wątpienia, tak jak na rynku odzieżowym, tak i w aranżacji łazienek są pewne trendy.
Obecnie bardzo modne stają się kamienie rzeczne zwane otoczakami, które w połączeniu z drewnem dają wspaniały efekt. W ceramice coraz częściej pojawiają się motywy zaczerpnięte z natury, geometryczne wzory. Bardzo ważne są także efekty świetlne, które wpływają na klimat pomieszczenia. Istotny element stanowią dodatki łazienkowe, które oczywiście muszą pasować do ogólnego wystroju, ale także powinny być funkcjonalne.Śledząc na bieżąco designerskie nowinki ze świata armatury łazienkowej, na pewno zaaranżujesz swoją łazienkę w swój prywatny, domowy gabinet SPA. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na stworzenie idealnej łazienki.

Ciepło-zimno

Wspaniały efekt daje połączenie kontrastowych kolorów, barw ciepłych i zimnych. Ciemny brąz na ścianach doskonale prezentuje się z niezwykle ciepłym pomarańczem, który został podkreślony meblami łazienkowymi w bardzo oryginalnym kształcieBardzo wyrazista faktura płytek na ścianie daje efekt stylowej tapety. Całości dodają dodatki, dla kontrastu do jasnych ścian, w brązowym kolorze.

Łazienka na kilka sposobów ZOSTAWIC
Fot. Meble Tiger

Czerń i biel

Ciemny kolor połączony z jasnym tworzą nowoczesną i bardzo elegancką kompozycję.

Odcień mebli kolor (wenge) oraz dodatki idealnie kontrastują z bielą ceramiki. Jeden z trendów w ceramice łazienkowej to małe kafle, tzw. mozaiki, które pięknie wyglądają zarówno na ścianach, podłogach, obudowie wanny, brodzików, czy na łazienkowych blatach.

Łazienka na kilka sposobów ZOSTAWIC
Fot. Eccelent

Pastelowo

Minimalizm i porządek to cechy naszej następnej propozycji. Ciepły pastelowy kolor idealnie współgra z drewnianą podłogą oraz blatem.  Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie na podłodze drewna i kamienia. Drewno w łazienkach to jeden z najnowszych trendów w aranżacji łazienek. Łączenie drewna z ceramiką daje efekt lekkości wnętrza.

Łazienka na kilka sposobów ZOSTAWIC
Fot. Deante

Trochę słońca

Niezwykle żywa, radosna, słoneczna propozycja zaaranżowania łazienki. Efektowne połączenie mozaiki na ścianach z dużymi kaflami na podłodze. Dopełnieniem wystroju są wiszące poziome lustra z oświetleniem, które nadają wnętrzu intymny nastrój.

Łazienka na kilka sposobów ZOSTAWIC
Fot. Koło

Nie zapomnij o dodatkach

Dodatki to bardzo istotny element w aranżacji każdego wnętrza. Pamiętać jednak należy, aby dobierane one były właściwie, aby wręcz wtopiły się we wnętrze, aby stanowily harmoniją całość. Elementy dekoracyjne nie powinny dominować w calej aranżacji, dlatego też wybierajmy je oszczędnie.

Łazienka na kilka sposobów ZOSTAWIC
Fot. CueroSM
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/6 lat temu
piękne aranżacje !
/9 lat temu
Ta druga od dołu mi sie nie podoba :/ Ta czerwona ściana nie pasuje. Miał byc kontrast, wyszło pstrokato. Czerwień do beżu po prostu nie pasuje. Kontrast można by uzyskac tu poprzez zestawienie z mocny, ale korespondującym kolorem, na przykład ciemnym brązem. Albo zrezygnować z kontrastów i zostawić samą biel, jak tu http://www.glazurakrolewska.pl/arrangement/detail/id/1299
/9 lat temu
no w blokach z reguły łazienki są małe, ale zawsze można coś wykombinować :) poczytaj kilka artykułów w prasie, czy w internecie o tym, jak urządzić małą łazienkę. Jak ja będę robić remont mojej łazieneczki (też w bloku), to juz nigdy nie zdecyduję się na półeczki z kafli. Na tym tylko kurz osiada, wszystkie kosmetyki trzeba raz w tygodniu brać do ręki i czyścić, o zgrrozzo, nie cierpię tego. Teraz nie miałabym żadnych półek, tylko jakieś fajne mebelki, gdzie wszystko będzie ukryte.
POKAŻ KOMENTARZE (4)