Hity z Instagrama: 7 pomysłów na pokój dla chłopca!

Szukasz pomysłu na aranżację pokoju dziecięcego dla chłopca? Zobacz najlepsze inspiracje znalezione na Instagramie!
pokój dla chłopca fot. Fotolia

Pokój dziecięcy powinien odzwierciedlać zainteresowania małego lokatora i być idealnie dopasowany do jego potrzeb. Musi w pewnym sensie rosnąć razem z dzieckiem - zupełnie inaczej będzie wyglądać przestrzeń zaaranżowana dla 2-latka, a zupełnie inaczej dla 11-latka.

Co jest najważniejsze w pokoju dla chłopca? Dużo schowków na zabawki i miejsce do zabawy! Specjalnie dla was odnalazłyśmy na Instagramie najbardziej inspirujące trendy w aranżacji tych pomieszczeń.

Pokój dla chłopca - najlepsze inspiracje! 

Wybierając zdjęcia, wzięłyśmy pod uwagę propozycje dla każdego: domatora, odkrywcy, małego naukowca i artysty!

1. Dla superbohatera

 

Perfect for boy toddlers #kidzroom #blue #boyroom

Post udostępniony przez kidz_room💛 (@kidz__room)

Marynarskie paski i ukochani superbohaterowie? Idealnie! Pokój dla chłopca powinien odzwierciedlać jego zainteresowania.

2. Z kwiatowym motywem

 

En sevdiğim gün 💫✨temizlik günü oğlumun odasından bir selam vereyim👦🏼 @aehero7 #home#sweethome#room#boyroom

Post udostępniony przez Leyla ABANOZ ERZİNCAN (@sweetofworld)

Koniec ze stereotypami! Czy w pokoju dla chłopca nie może pojawić się dywan w kwiaty i białe ramki z ozdobnymi rzeźbieniami? Jak widać na zdjęciu, te dodatki bardzo tutaj pasują - nie jest więc powiedziane, że może je mieć tylko dziewczynka!

Zobacz też pomysły na pokój dla dziewczynki

3. Domowy plac zabaw

 

7 years old, going on 18…Jude is a practical joker and loves to play tricks on me. One of them, is hiding from me in his fort bed! Honestly, I can’t blame him. If I had this bed as a child, I think I would’ve spent a lot of time in here too! Huge fan of this bed from @ikeausa. Every bit of Jude’s bedding, as well as the area rug, are from The Land of Nod @thelandofnod—the BEST place to buy stylish and trendy stuff for kids’ rooms! Rug is called “Simple Geometry Rug,” Jude’s sheet set is on sale and it’s called “Full Comic Book Sheet Set,” and his grey jersey knit blanket is also on sale right now and it’s called, “Breakdance Blanket.” “Hello” wall decal by my favorite Etsy shop “The Lovely Wall” @thelovelywallco. #mod_abode #kidsroom #kidsroomdesign #modernkidsroom #hometrends #designinspo #modernhome #modern #moderndesign #landofnod #ikeausa #boybedroom #boyroom #boyroomdecor

Post udostępniony przez Mod-Abode (@mod_abode.byjamiesangar)

Zamień pokój dziecięcy we wspaniały plac zabaw! Łóżko, które jest jednocześnie namiotem, kryjówką, bazą, fortem, zamkiem... Do tego mnóstwo schowków, drabinki, a także ściana i dywan w geometryczne wzory!

4. W marynarskim stylu

Jeśli twój syn nie marzy o niczym innym, jak o byciu piratem lub marynarzem i podbiciu wszystkich oceanów świata, z pewnością spodoba mu się właśnie taka aranżacja. Co można dodać do powyższej fotki pokoju dla chłopca? Chyba tylko... AHOJ!

5. Dla małego księcia

Kto powiedział, że tylko dziewczynki lubią być księżniczkami? Ten pokój dla chłopca wygląda trochę jak królewska komnata - jest przepiękny! Łóżeczko z baldachimem stanowi centralny punkt pomieszczenia.

6. Bardzo kolorowo

W czasie, gdy na Instagramie królują minimalistyczne aranżacje pokojów dziecięcych, trudno znaleźć pomieszczenie, które kusiłoby eksplozją kolorów. Jak widać, wersja w której dominuje wiele barw (albo wręcz wszystkie odcienie naraz...) też może prezentować się świetnie!

7. Z żółtymi akcentami

Żółty jest dość rzadko spotykany w pokojach dziecięcych. Jak widać, może jednak stanowić ciekawy akcent - szczególnie w zestawieniu z szarościami, których barwę dodatkowo podbija.

Zobacz także:
44 pomysły na pokój dzienny! [GALERIA]
Szybka (i piękna!) metamorfoza pokoju w jeden dzień!
Jak sprzątać pokój dzienny, by porządek zawsze cieszył bez wysiłku?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Polecam architektów z KP Produkcja Archi-Tektury. Zrobili nam mieszkanie od zera pod klucz i nie musieliśmy nawet palcem kiwnąć oprócz akceptacji projektów. Wszystko za nas zrobili, zakupy, zamówienia, nawet własną ekipę mieli wiec o nic nie musieliśmy się martwić. 500440403, https://kparchitektura.wordpress.com/