Płytki ceramiczne - trendy na koniec 2015 roku

Planujesz położyć w mieszkaniu albo domu płytki ceramiczne, ale chciałabyś, żeby były oryginalne? Dowiedz się, jakie są najnowsze trendy w branży płytek ceramicznych i urządź wnętrze w nowoczesnym stylu!
/ 10.11.2015 14:33

Fot. Fotolia

Nowe, rdzawe oblicze stylu industrialnego oraz wyraziste kamienne wzory w odcieniach głębokiej szarości to trendy królujące na tegorocznych targach płytek ceramicznych w Bolonii. Na polskim rynku już pojawiają się glazury i gresy będące odzwierciedleniem najnowszych światowych nurtów aranżacyjnych.

Polecamy: Piękna podłoga w salonie - gres polerowany

Kojarząca się nierozerwalnie ze stylem industrialnym szarość zyskuje poważnego konkurenta. Do loftowych wnętrz wkraczają rdzawe barwy, przetarcia i „skorodowane” struktury.

Podczas tegorocznych targów Cersaie w Bolonii wyraźnym trendem były rudobrązowe płytki ceramiczne imitujące zardzewiały metal czy zaśniedziałą miedź.

Szarość z wnętrz loftowych przeniosła się na kamień. Najmodniejsze „kamienne” gresy to wyraziste rysunki i smugi w odcieniach głębokiej szarości. Dobrze komponują się z drewnem lub płytkami drewnopodobnymi. 

Polecamy: Jaką balustradę wybrać do wnętrza?