Odmień mieszkanie na jesień

Jesień sprzyja zmianom. Tym bardziej, że działają one kojąco, zarówno na nasze ciało jak i duszę. Dlatego przeczesując szafę w celu wymiany garderoby, warto rozejrzeć się również po mieszkaniu i dla poprawienia nastroju, zrobić własną, jesienną metamorfozę wnętrza , aby cieszyło oko czekoladowymi kolorami, miękkimi tkaninami i przytulną aurą.
/ 26.09.2013 07:52

Jesień sprzyja zmianom. Tym bardziej, że działają one kojąco, zarówno na nasze ciało jak i duszę.  Dlatego przeczesując szafę w celu wymiany garderoby, warto rozejrzeć się również po mieszkaniu i dla poprawienia nastroju, zrobić własną, jesienną metamorfozę wnętrza , aby cieszyło oko czekoladowymi kolorami, miękkimi tkaninami i przytulną aurą.

Odmień mieszkanie na jesień

Fot. pinterest, 5sprboston.wordpress, hgtv, justinetaylor.tumblr.com

Jesień to dość trudny okres w życiu każdego z nas. Zwykle nas zaskakuje, zasypując mieniącymi się liśćmi i przebijającym się gdzie gdzieniegdzie już słoneczkiem, które przecież tak bardzo chcielibyśmy zatrzymać na dłużej. Aby na chwilę oderwać się od metamorfozy za oknem, warto wprowadzić kilka zmian w mieszkaniu. Plusem jesiennych dekoracji są przyjemne dla oka kolory i niezwykłe bogactwo akcesoriów dekoracyjnych dostępnych praktycznie w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz. Jesienna aranżacja powinna opierać się na czerwieniach, brązach, złocie. Te królewskie barwy sprawiają, że mieszkanie zyska przyjemny, nostalgiczny charakter.

Dziś prezentujemy wyjątkowe dekoracje i inspiracje, które oczarują każdego!

 

Dodatki, które warto mieć!

Jeśli chcemy uzyskać niebanalny efekt, warto eksperymentować i łączyć ze sobą ciekawe elementy i dodatki dekoracyjne. Szczególnie jeśli nie mamy ochoty przemalowywać ścian czy zmieniać całej aranżacji.

Odmień mieszkanie na jesień

Aby nieco poprawić sobie humor i ocieplić wnętrze, wybierzmy niezwykle popularne świeczniki, misy czy chociażby bieżniki z motywami liści, które dodadzą wnętrzu kreatywnego indywidualizmu.Świetnie sprawdza się wszystkie elementy o przyjemnej dla oka barwie, które rozgrzewają zarówno ciało jak i duszę.

Odmień mieszkanie na jesień

Fot. Home&You

 

Jesienne aranżacje - propozycje

Stylizacja mieszkania w czerwieniach, brązach i złocie wprowadzi nas w przyjemny, nostalgiczny nastrój. W złocistej palecie jesiennych barw, wybór jest imponujący, tu każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak nasze jesienne zmiany to nie tylko kolor, ale również sprytne dodatki aranżacyjne, które znajdźmy zarówno w sklepach jak i za oknem. To właśnie one pięknie urozmaicą nam salon czy sypialnię.

Odmień mieszkanie na jesień

Fot.czerwonamaszyna.pl, weltbild.pl, urniturefashion.com

Chcąc dopełnić aranżację wnętrza, zadbajmy również o przytulne tkaniny: aksamitne zasłony, welurowe, ciepłe koce czy chociażby polarowe narzuty. Ważne będą również świece, które powinny stanowić obowiązkowy zestaw każdego pomieszczenia.

Odmień mieszkanie na jesień

Fot. designismine.blogspot, sasinteriors.net, blogs.canoe.ca, pinterest.com

Odmień mieszkanie na jesień

Fot. pinterest, tumblr, thehighheeledhostess.com

Przy odrobinie kreatywności, jesienne dekoracje możemy stworzyć samodzielnie, wystarczy odrobina suszek, liści, wazon i piękny dodatek gotowy.

Odmień mieszkanie na jesień

Fot. weltbild.pl, timticks.com, decoist.com