W sklepie nie zapomnij spytać o okres i warunki gwarancji, sposób dostarczenia mebli, okres oczekiwania i sposoby konserwacji niektórych powierzchni czy tkanin. (fot. ARTDESIGN Architektura wnętrz www.artdesign.pl)

O czym pamiętać kupując elementy wyposażenia wnętrz?

Właśnie kupiłaś mieszkanie, albo zaplanowałaś remont i przyszedł ten wymarzony czas urządzania. Przejrzałaś stos katalogów z meblami i oświetleniem, przeczytałaś porady dekoratorów wnętrz, więc czas na zakupy. Tylko jak to zrobić, by rzeczywistość okazała się zgodna z planem?
/ 15.03.2011 18:57
W sklepie nie zapomnij spytać o okres i warunki gwarancji, sposób dostarczenia mebli, okres oczekiwania i sposoby konserwacji niektórych powierzchni czy tkanin. (fot. ARTDESIGN Architektura wnętrz www.artdesign.pl)

Warto kierować się kilkoma zasadami dotyczącymi wyboru mebli oraz innych elementów dekoracyjnych.

Wizualizacja

Jeśli producent mebli oferuje dostęp do programu do wizualizacji - skorzystaj z niego. W bazie takiego programu znajdują się meble z poszczególnych kolekcji. Masz również możliwość zamodelowania własnego pokoju o rzeczywistych wymiarach z uwzględnieniem okien i drzwi. Dzięki temu programowi możesz wybrać interesujące Cię meble i ustawiać je w różnych konfiguracjach.

A kiedy już wybierzesz te wymarzone szafki, kanapy i stoły- niektóre programy mogą od razu wyliczyć cenę całego zestawu.

Samodzielny montaż

Gdy decydujesz się na meble do samodzielnego montażu zapytaj sprzedającego, w jakiej formie dołączona jest instrukcja. Wiele instrukcji jest graficznych, niektóre mają dodatkowy komentarz słowny. Zawsze jednak miej na uwadze fakt, że niektóre instrukcje są bardziej skomplikowane niż by się mogło wydawać.

Poza tym samodzielny montaż będzie wymagał użycia drobnych narzędzi, których brak może bardzo popsuć nastrój przy składaniu szafki czy krzesła. 

Polecamy: Darmowe szablony malarskie

Informacje jakie znajdziesz poza sklepem

Poza sklepem, czyli od znajomych, czy z wypowiedzi na forach internetowych dowiesz się o jakości wykonania mebli, ich wytrzymałości, sposobach konserwacji i miejscach, w których można upolować okazje cenowe.

O co koniecznie zapytaj w sklepie

W sklepie nie zapomnij spytać o okres i warunki gwarancji, sposób dostarczenia mebli, okres oczekiwania i sposoby konserwacji niektórych powierzchni czy tkanin. 

Czytaj także: Jak prać i prasować tkaniny cz. I