Nowoczesna ściana w kuchni

Robię remont kuchni i chciałabym zastosować na ścianach coś nowoczesnego. Myślałam o szkle, ale nie wiem czy może być położone przy kuchence? Nie chcę też żeby moja kuchnia wyglądała jak pracownia laboratoryjna, zależy mi na przytulnym wyglądzie.

Robię remont kuchni i chciałabym zastosować na ścianach coś nowoczesnego. Myślałam o szkle, ale nie wiem czy może być położone przy kuchence? Nie chcę też żeby moja kuchnia wyglądała jak pracownia laboratoryjna, zależy mi na przytulnym wyglądzie.

Zosia

Nowoczesna ściana w kuchni

Szkło jest obecnie bardzo modnym materiałem. Sprawia, że wnętrza nim wykończone wydają się lekkie i eleganckie. Przemyślana aranżacja szklanych elementów sprawia, że pomieszczenie nie jest zimne czy mało przytulne.
Do kuchni stosuje się szkło hartowane. Proces hartowania powoduje, że szkło jest dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, gorąco, zimno czy gwałtowne zmiany temperatur. Z powodzeniem może być zastosowane również przy kuchenkach gazowych.
Jeśli zależy Pani na uzyskaniu ciepłego klimatu wnętrza dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szkła kolorowego (emaliowanego bądź lakierowanego) lub cieszącego się ostatnio dużym zainteresowaniem szkła z nadrukiem. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób ceniących niepowtarzalność i indywidualność. Nadrukować można każdy motyw. Zarówno z banków zdjęć, jak i prywatnych kolekcji. Zdjęcia przestrzenne są nieocenionym sposobem na optyczne powiększenie małej kuchni. Dodatkowym atutem zastosowania szyby jest łatwość jej utrzymania. Unikamy gromadzenia się brudu i tłuszczu w łączeniach tak jak np. w przypadku glazury.

Projektant wnętrz Lublin Urszula Tomaszewska
Aranżacje Wnętrz Vena Lublin
http://www.kuchnie-vena.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
Projektant, który doradza Przy Woronicza (powstający budynek) też proponował mi szklane ściany, ale ja ciągle mam wątpliwości - mieszkanie ładnie rozplanowane, ale nieduże, kuchnia będzie otwarta na salon. Czy to będzie dobrze wyglądać? Nie wprowadzi chłodu do salonu?
/6 lat temu
ciekawa ciekawa :)