Luksusowe łazienki w nowoczesnych odsłonach

Przestronna, błyszcząca, z potencjałem- taka jest właśnie luksusowa łazienka. Elitarne i niepowtarzalne łazienki w pięknym stylu, urzekną każdego. Przedstawiamy najciekawsze aranżacje.

Przestronna, błyszcząca, z potencjałem - taka jest właśnie luksusowa łazienka. Elitarne i niepowtarzalne łazienki w pięknym stylu, urzekną każdego. Przedstawiamy najciekawsze aranżacje.

Nowoczesna łazienka

Fot. Argun Erdem

Zaprojektowanie ciekawej i luksusowej łazienki nie jest niczym trudnym, pod warunkiem, że posiadamy odpowiednie możliwości finansowe. Dziś, takie łazienki noszą miano pokojów kąpielowych bądź też domowego SPA. Jak poczuć odrobinę luksusu w zaciszu domowej łazienki? Przede wszystkim trzeba sie dobrze zastanowić czego od niej oczekujemy. By wyciszała, energetyzowała, a może była miejscem  rozwijania kreatywności czy rozwiązywania problemów dnia codziennego? Wszystkie odpowiedzi na te pytania wymagają ciekawego zestawienia aranżacyjnego i odpowiednio dobranych dodatków.

Nowoczesna łazienka

Fot. bathroom-designs-ideas.com

Nowoczesna łazienka

Fot. interiorideaz.com

Główny punkt łazienki

Oczywiście nie można zapomnieć o centralnym punkcie łazienki jakim jest właśnie wanna. To niezwykle istotny element wnętrza. Nie prysznic, a właśnie wanna. Element luksus, elegancji i wygody.Nawet dziś nie każdy może sobie na nią pozwolić. Bardzo modne stało się umieszczanie wanny w centralnym miejscu łazienki. Oczywiście powinna posiadać specjalne wykończenia, które idealnie dopasowują się do charakterystyki całego pomieszczenia. Wanna powinna być przestronna oraz posiadać funkcję hydromasażu, która dodatkowo wzmocni nasz relaks w tak wspaniałym miejscu.

Koniecznie zajrzyj: Wanna stylowa Balexim

Jeśli chcemy, aby łazienka była niezwykle luksusowa i elegancka zarazem, koniecznie zwroćmy uwagę na szczegóły, które często tworzą charakter wielu pomieszczeń. Wybór odpowiedniej armatury łazienkowej, dywaników, czy też kwiatów może sprawić, że nasze pomieszczenie zyska dodatkowego uroku.

Nowoczesna łazienka

Fot. Scrollmag.com

Aby łazienka nabrała stosownego animuszu, przede wszystkim warto oprzeć się na grze kolorów, która sprawi, że nasze wnętrza będą postrzegane przez zupełnie inny pryzmat. Kolejnym bardzo istotnym elementem jest odpowiednio dobrane oświetlenie, które doskonale wkomponuje się z istniejącymi kolorami tworząc fantazyjną całość.

Inspiracja: Stylowe akcesoria łazienkowe - modne wnętrza z We-Dwoje.pl

Bardzo ważnym elementem każdej łazienki są oczywiście meble, w których przechowujemy przedmioty do pielęgnacji ciała oraz kosmetyki. Luksusowa łazienka powinna zostać wyposażona w stylizowane meble, które swoim wyglądem nie będą zakłócać równowagi pomieszczenia oraz zbytnio przykuwać wzroku. A tworzyć idealna całość i utrzymywać harmonie i ład.

Nowoczesna łazienka

Nowoczesna łazienka

Fot. Alican Rusen, Solarnovo, Vargas Tejeda Architecture

Łazienka nazywana również naszym ulubionym pokojem kąpielowym, powinien być przede wszystkim kojarzony z relaksem, odprężeniem i spokojem. Nie powinno być w nim miejsca na sprzęt gospodarstwa domowego, takie jak pralka automatyczna czy suszarka na bieliznę. Jeżeli kogoś stać na stworzenie luksusowej łazienki, musi koniecznie wziąć pod uwagę wygospodarowanie miejsca na pralnię, w której wszystkie niezbędne sprzęty znajda swoje miejsce. Bez wątpienia łazienka to marzenie wielu, jednak nie wszyscy mają możliwość te marzenie zrealizować. Jednych ogranicza brak należytej przestrzeni, innych pieniądze, a innych brak wyobraźni i koncepcji. Jeżeli jednak ktoś chce i ma możliwości, to niewielkim nakładem własnej pracy może mieć miejsce, które nawet w najtrudniejszych życiowych chwilach przywróci odrobinę nadziei i wprowadzi w pozytywny, kojący nastrój.

Nowoczesna łazienka

Fot. Vargas Tejeda Architecture, taskhome.com

Niezwykle ważne jest również prawidłowe oświetlenie. Okno i bezpośredni dostęp do światła to naturalne panaceum na wszelkie dolegliwości, dzięki niemu można szybko i łatwo pozbyć zalegającej pary wodnej, panie przy naturalnym świetle wykonają nienaganny makijaż, a rachunki za prąd znacząco się zmniejszą. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, poszukajmy źródeł światła o barwie ciepłej, jak najbardziej zbliżonej do naturalnej, a cale wnętrze nabierze przyjemnej, otulającej barwy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
brzezpat, piękna umywalka i super blat! Pewnie blat trzeba dokupić oddzielnie? Wygląda super designersko, też się zastanowię czy u siebie w łazience nie zrobić czegoś takiego. Nie lubię mojej obecnej łazienki, jest kompletnie bez wyrazu, szaro bura, bez sensu.
/5 lat temu
Zaczynam remont łazienki i chcę właśnie zrobić ją w super nowoczesnej stylistyce. Znalazłam idealną umywalkę ( chcę zrobić również podobny blat jak na tym zdjęciu) (http://www.roca.pl/umywalka-blatowa-70x42-cm-bez-otworu-na-baterie-eliptic ). Szukam jeszcze jakiejś ciekawej wanny i podwieszanego WC. Dodatki będą drewniane. Planuję też powiesić jakiś niebanalny plakat na jednej ze ścian. A może mozaika... pomysłów jest dużo!
/6 lat temu
zielenie nas urzekły!