POLECAMY

Nowe życie starych mebli

Stare meble wyglądają na podniszczone? Znudziły Ci się? Nie pasują do nowej tapety? Nie musisz kupować nowych. Wystarczy kilka zmian!
Stare meble wyglądają na podniszczone? Znudziły Ci się? Nie pasują do nowej tapety? Nie musisz kupować nowych. Wystarczy kilka zmian!

Fronty jak nowe
Mogą być nie tylko „jak nowe”, ale wręcz „nowe”. Zakup nowych frontów to mniejszy koszt niż zakup nowych mebli, a zupełnie zmienia wygląd całości.

Można też na własną rękę przerobić te, które już mamy. Metod jest kilka: przemalowanie, okleina, tapeta lub tkanina. Każdy z tych zabiegów pozwoli zmienić całkowicie kolorystykę, a nawet fakturę powierzchni mebli. Do odważniejszych zmian należy np. wymiana szyb w drzwiczkach lub zastąpienie ich ozdobną tkaniną.

Nowe życie starych mebli

Oczywiście wymienione powyżej zabiegi, tzn. przemalowanie i oklejenie, dotyczą nie tylko meblościanek, kredensów czy szaf. To samo możemy zrobić z krzesłami, stolikami czy nawet z kanapą – jeśli jej wypełnienie nie jest zużyte, wystarczy nowe obicie, by całkowicie odmienić jej wygląd.

Nowa biżuteria?

Ważnym drobiazgiem są także uchwyty. Niepozorne, mogą zmienić bardzo wiele. To tak jak z dodatkami do ubrań u kobiet: ta sama sukienka, a inna biżuteria, buty i torebka – i uzyskujemy zupełnie inny efekt. Jeśli zmieniliśmy kolorystykę ścian, to właśnie nowe uchwyty mogą stanowić łącznik pomiędzy nowymi kolorami a starymi meblami.

To samo... w innym miejscu!
Zmiana ustawienia mebli również pozwala spojrzeć na nie w nowym świetle – dosłownie i w przenośni. Gdy meble stoją w jednym miejscu przez kilka lat, przyzwyczajamy się do nich. Wystarczy jednak zamiana miejsc lub innowacyjne rozmieszczenie połączone z nowymi dodatkami na ścianach, by uzyskać zupełnie nowy efekt.

Urszula Skirtun
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/5 lat temu
Niedawno pojawiła się na polskim rynku nowa kolekcja włoskich uchwytów http://instile.pl [img]http://instile.pl/upload/galeria/g_oryginal/img12.png[/img]
/5 lat temu
Naprawdę ładne uchwyty. Zupełnie coś nowego.
/5 lat temu
Jednak co włoskie to wyjątkowe. Włoskie meble są piękne ale z tymi uchwytami rewelacyjne.
/6 lat temu
świetne pomysły, warto poszukać ciekawej okleiny :))
POKAŻ KOMENTARZE (1)