To warto mieć w domu!

Aby mieszkanie było w pełni komfortowe i funkcjonalne musi być odpowiednio zagospodarowane. Podpowiadamy co warto wyposażyć nasze własne cztery kąty, aby było dla nas miejscem luksusu i wygody.
/ 12.06.2013 09:53

Aby mieszkanie było w pełni komfortowe i funkcjonalne musi być odpowiednio zagospodarowane. Podpowiadamy co warto wyposażyć nasze własne cztery kąty, aby było dla nas miejscem luksusu i wygody.

Niezbędnik komfortowego mieszkania

Fot. Freshome.com

Mieszkanie to zwykle miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu. Dzielimy się obowiązkami z domownikami i cieszymy się wspólnymi chwilami. Aby mieszkanie było dla nas miejscem relaksu i wytchnienia po ciężkim dniu warto zadbać o to by było ono maksymalnie komfortowe. Trudno jest jednoznacznie ustalić uniwersalne ramy "komfortowego mieszkania", ponieważ dla każdego będzie ono oznaczało coś ciut innego. Postaramy się jednak złamać stereotypy i przedstawić najbardziej praktyczne i wygodne rozwiązania do każdego mieszkania.

Dobrze zagospodarowana przestrzeń mieszkalna pozwinna zawierać w sobie kilka istotnych elementów, m.in:

 

Przestronną kuchnię

Kuchnia to miejsce w którym spędzamy sporą cześć dnia: gotujemy, szykujemy posiłki, jemy śniadania i pijemy kawę w miłym towarzystwie. Aby wszystkie te czynności sprawiały nam ogromną radość warto zadbać o to by kuchnia była maksymalnie użytkowa.

Niezbędnik komfortowego mieszkania

Fot. Freshome.com

Kluczowe elementy kuchni:

  • Bardzo ważne jest by była ona przestronna, tak by poruszanie po niej nas nie ograniczało.
  • Nie zapomnijmy o odpowiedniej ilości blatu, to on będzie decydującym ogniwem.
  • W miarę możliwości dobrze jest również postawić na stół jadalny. W przypadku małej kuchni, pamiętajmy o wariancie składanym, który pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca.
 

Obszerną wannę

Któż z nas nie marzy o relaksującej kąpieli okraszonej ulubionym zapachem olejku eterycznego w wygodnej wannie? Docenią ją wszyscy, którzy na co dzień żyją w biegu i potrzebują czasem chwili by się zatrzymać i oddać się przyjemności jaką niesie ze sobą chwila dla siebie. Najbardziej uniwersalnym wariantem jest wybranie modelu 2w1, a więc wanny połączonej z prysznicem. Prysznic będzie idealnym rozwiązaniem na co dzień, a wanna uprzyjemni nam wszystkie wolne chwile.

Niezbędnik komfortowego mieszkania

Fot. trendecoration, Freshome.com

Przestronna, o odpowiednim kształcie wanna będzie stanowiła główny element łazienki, dlatego tak ważne jest, aby jej zakup był w pełni przemyślany. Jeśli mamy małe dzieci, nie decydujmy się na masywną, z ciężką kabina prysznicową, ponieważ będzie jedynie utrudniać wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych.

 

Komfortowy komplet wypoczynkowy

Obowiązkowym zestawem każdego salonu jest oczywiście kanapa oraz fotele. Ich jakość i fason będzie niesłychanie ważnym elementem przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Na pozór mogłoby się wydawać, że najlepsza kanapa to taka, która jest maksymalnie miękka. Niestety, nic bardziej mylnego. Kanapa powinna być umiarkowanie sprężysta, tak, aby pod jej ciężarem nie zapaść się do środka, ponieważ nie jest to ani wygodne, ani komfortowe, a już na pewno nie będzie zdrowe dla kręgosłupa.

Niezbędnik komfortowego mieszkania

Fot. Makmis, Freshome.com

Decydując się na komplet wypoczynkowy warto zasięgnąć opinii dobrze zorientowanego ekspedienta, który przedstawi nam wszystkie jego parametry. Również tkanina nie jest tu bez znaczenia. W użytkowaniu nie najlepiej sprawdza się zamsz i sztruks. To materiały, które niestety szybko się ścierają, brudzą i wyglądają nieestetycznie.

 

Odpowiednie oświetlenie

Aby pomieszczenie z powodzeniem pełniło swoją docelową funkcję musi być również odpowiednio oświetlone. To właśnie światło decyduje o tym jak widzimy dane otocznie i bezpośrednio wpływa na jego odbiór. Wybierając oświetlenie pamiętajmy, że musi być ono nie tylko designerskie co funkcjonalne, ponieważ każdy, nawet najbardziej dopracowany kunszt wnętrzarski zostanie zaburzony przez zbyt małą ilość światła. W każdym pomieszczeniu mamy również możliwość zamontowania oświetlenia głownego, miejscowego oraz dekoracyjnego.

Niezbędnik komfortowego mieszkania

 

Bardzo ważne jest również, aby umiejętnie je rozlokować np. w łazience warto skoncentrować światło na lustro, dzięki temu spotęgujemy jego moc, w kuchni na zlewie lub blacie kuchennym. W salonie natomiast, idealnie skomponuje się tuż obok kompletu wypoczynkowego.

 

Kącik do czytania

Stworzenie kąciku do czytania wcale nie wymaga wielkich przestrzeni, choć oczywiście w przestronnym mieszkaniu będzie go łatwiej zagospodarować. Skupmy się jednak na uniwersalnym mieszkaniu, gdzie miejsce na dodatkowy fotel i niewielki stolik z pewnością się znajdzie. Aranżując owy kącik musimy wsiąść pod uwagę kilka czynników: wybieramy wygodny fotel, o stosunkowo spokojnej kolorystyce, która nie będzie nas dekoncentrować i pozwoli nam zebrać myśli. Bardzo ważne jest, aby ulokować go tuz obok okna lub w okolicy lampy. Nie zapomnijmy o dodatkowej poduszce.

Niezbędnik komfortowego mieszkania

Fot. Freshome.com

Ponieważ spędzimy tam wiele godzin, oddając się w całości ulubionej lekturze, musimy zadbać nie tylko o wygodę, ale również i o zdrowie. Nieumiejętnie ulokowany fotel może przysporzyć nam nową parę okularów, a tego przecież byśmy nie chcieli. Jeśli poszukujemy nietuzinkowych rozwiązań do kącika, do jego ulokowania możemy wybrać np. parapet i miękkie poduszki. To miejsce wręcz stworzone do czytania!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/22.05.2018 09:26
Dla mnie najważniejsze słowo to wygoda, a to ma w sobie narożnik salamanka happy z meblosfera24, wszystkim polecam