6 nietypowych sprzętów kuchennych

Czy słyszałaś już np. o jajowarze, jogurtownicy, szufladzie grzewczej oraz saturatorze?
/ 03.09.2014 11:10

Czy słyszałaś już np. o jajowarze, jogurtownicy, szufladzie grzewczej oraz saturatorze?Może nie należą do podstawowego wyposażenia każdej kuchni, ale znacznie ułatwiają życie!

Nietypowy sprzęt kuchenny

fot. Fotolia

Są sprzęty, które znajdziemy chyba w każdej polskiej kuchni - mało kto byłby w stanie sobie poradzić bez lodówki czy kuchenki.

W tym artykule chcemy wam jednak przedstawić bardziej nietypowe sprzęty kuchenne. Są jeszcze mało znane, ale mogą stać się naprawdę popularne! Może nie przydadzą się absolutnie wszystkim paniom domu, ale jest wiele kuchni, w których mają szansę świetnie się sprawdzić.
Nietypowy sprzęt kuchenny to również pomysł na ciekawy prezent ślubny lub upominek na nowe mieszkanie.

 

1. Maszyna do robienia waty cukrowej

Wata cukrowa to prawdziwy smak dzieciństwa! Możesz ją przygotować w domu, a koszt nie będzie zbyt wysoki - najprostsze urządzenie kupisz nawet za mniej niż 100 zł. Kto z nas nie chciałby być obdarowany takim prezentem?

 

2. Jogurtownica

Jak sama nazwa wskazuje, jogurtownica jest urządzeniem, które pozwala na samodzielne przygotowanie jogurtów i kefirów. Utrzymuje stabilną, wysoką temperaturę, która jest niezbędna do rozwoju pożytecznych bakterii. Większość modeli informuje automatycznie, kiedy jogurt jest gotowy (zazwyczaj po siedmiu dniach).

 

3. Jajowar

Jajko, które miało być ugotowane na miękko, po obraniu skorupki okazuje się być twarde? Dzięki jajowarowi ten problem może błyskawicznie zniknąć. Większość tego typu urządzeń ma trzy specjalne tryby gotowania jajek - na miękko, twardo i półtwardo. Najtańsze jajowary kosztują już 50 zł!

 

4. Szuflada grzewcza

Pozornie wygląda podobnie jak zwykła szuflada, ale panuje w niej przyjemne ciepło. Do czego może służyć szuflada grzewcza? Zastosowań jest mnóstwo: np. do rozmrażania produktów, do wyrastania ciast drożdżowych, do utrzymywania stałej temperatury ciepłego posiłku.

 

5. Saturator do wody

Chociaż nazwa tego sprzętu wydaje się być nieco dziwaczna, tak naprawdę jego główną funkcją jest... przygotowywanie bąbelków! Dzięki saturatorowi przyrządzisz w domu gazowany napój, lemoniadę, a także po prostu gazowaną wodę.

 

6. Domowy grill elektryczny

Kto powiedział, że grillować można tylko wiosną i latem? Domowy grill elektryczny pozwala to robić nawet w środku zimy. Nie musisz go mozolnie rozpalać ani dławić się dymem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/05.09.2014 10:11
niepotrzebne pierdoly ktore tworza bajzel