nietypowe miejsca do udekorowania, nietypowe miejsca do dekoracji wnętrz fot. Fotolia

Nietypowe miejsca do udekorowania - 5 pomysłów

Zapominamy o nich przy aranżacji wnętrza!
Weronika Kwaśniak / 14.01.2016 07:02
nietypowe miejsca do udekorowania, nietypowe miejsca do dekoracji wnętrz fot. Fotolia

Dbasz o wystrój swojego mieszkania? Uwielbiasz drobne zmiany, często przemeblowujesz pokoje, a remonty to twój żywioł? Ten artykuł jest dla ciebie! Zebrałam w nim 5 miejsc w domu, których aranżacyjny potencjał zazwyczaj pozostaje niedostrzeżony!

1. Szczyt i podest schodów

Jeśli w swoim domu masz schody, pewnie traktujesz je "po macoszemu".  Poręcz, ewentualnie kawałek wykładziny, czasem kwiat doniczkowy...
Przestrzeń na "zakręcie" schodów zazwyczaj pozostaje niezagospodarowana. Niesłusznie! To idealne miejsce na piękny, przykuwający wzrok obraz lub piękny plakat.

2. Wnętrza szuflad

Czy kiedykolwiek myślałaś o tym, żeby ozdobić... wnętrza szuflad? Wystarczy wyłożyć je np. papierem do pakowania prezentów - oczywiście nie mamy na myśli takiego w tandetne wzorki.
Wiąże się to również z dodatkową korzyścią - szuflady nie będą się brudzić (papier można przecież co jakiś czas wymienić).

3. Nogi stołów i krzeseł

Przemaluj nogi stołu i krzeseł! Nie musisz poskramiać swojej wyobraźni - kolory i wzory mogą być przecież szalone! Taki drobny zabieg odmieni całe wnętrze.

4. Blat biurka

Masz "nudne", białe biurko? Pomaluj jego blat lub oklej tapetą lub papierem. Udekorowanie tego mebla odrobiną koloru nie zaszkodzi, a może dodać uroku pomieszczeniu, w którym pracujesz!
Jeśli nadal nie jesteś przekonana, może wykonasz taką aranżację biurka twojego dziecka? Córka na pewno ucieszy się z blatu ozdobionego jej ulubionym kolorem!

5. Sufit

Udekorowany sufit kojarzy ci się tylko z Kaplicą Sykstyńską? To duży błąd! Ta powierzchnia zajmuje przecież ogromną część całej przestrzeni pokoju i może całkowicie odmienić jego charakter. My uwielbiamy zwłaszcza połączenie białych ścian z sufitem wytapetowanym wzorzystą tapetą! To prawdziwy hit!

Zobacz też kilka pięknych domów gwiazd: