Najpiękniejsze kaktusy, które warto mieć!

Myślisz, że kaktusy to mało pożyteczne i atrakcyjne rośliny? Nic bardziej mylnego! Większość z nich może być niezwykle urokliwą dekoracją naszego mieszkania. Przedstawiamy najpiękniejsze gatunki tych nieco kujących roślin.
/ 19.07.2013 12:39

Myślisz, że kaktusy to mało pożyteczne i atrakcyjne rośliny? Nic bardziej mylnego! Większość z nich może być niezwykle urokliwą dekoracją naszego mieszkania. Przedstawiamy najpiekniejsze gatunki tych nieco kujących roślin.

Najpiekniejsze kaktusy, które warto mieć!

Fot. depositphotos

Kaktusy to wyjątkowe i oryginalne rośliny doniczkowe. Te meksykańskie i wybitnie ciepłolubne rośliny mają szereg zalet, o których często zapominamy:

  • Większość z nich ma niewielkie wymagania glebowe, dlatego ich uprawa jest stosunkowo nieskomplikowana.
  • Dzięki umiejętnej przecince, większość gatunków możemy zaszczepić i stworzyć z nich niebanalny okaz.
  • Nie wymagają częstego podlewania, a więc w ciągu dnia nie zabiorą nam za dużo czasu. Nawet jeśli zapomnimy o nich 2 lub 3 dni nie straci on na urodzie.
  • Są zarówno praktyczne jak i estetyczne. Pięknie kwitną, tworząc imponujący efekt oraz nie wymagają codziennej pielęgnacji.

Kaktusy wytrzymują nawet 8 miesięcy bez wody, jednak, jeśli chcemy doczekać się pięknych kwiatów, należy regularnie o nie dbać.

Dzięki swojej specyfice i wyglądowi zwolenników tych kujących roślin nie brakuje. Koniec z zakurzonymi, smutnymi kaktusami, które irytowały swoją przeciętnością. Dzięki niewielkiej wiedzy można stworzyć wyjątkowo piękną aranżację, która zachwyci nie jednego.

Dziś przedstawiamy najpiękniejsze kaktusy, które są wprost stworzone, aby cieszyć oko i duszę. Wystarczy odrobina fantazji i gotowe!

Najpiękniejsze kaktusy, które warto mieć!

Fot. ringe.com

 

Imponujące kaktusy!

Do najważniejszych walorów kaktusów należy egzotyczny wygląd i wyjątkowa łatwość w uprawie. Nie można zapomnieć również o efektownych kwiatach podczas kwitnienia. Jeśli odważymy się na chociaż jedną roślnę, prawdopodobnie szybko wrócimy po kolejną.

Najpiękniejsze kaktusy, które warto mieć!

Fot. picsearch, filckriver.com

Kaktusy posiadają niezwykłą cechę gromadzenia wody w liściach i łodydze, dzięki czemu mogą dłuższy czas wytrzymać bez podlewania. Nie straszne mu również silne nasłonecznienie. Tak więc jest wyjątkowo odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne i nasze chwilowe "niedbalstwo". Warto jednak o niego dbać, ponieważ systematyczna (choć niewielka) pielęgnacja zaoowocuje imponujcym kwiatostanem.

Najpiękniejsze kaktusy, które warto mieć!

Fot.pl m wikipedia org, sentimeat.net, nature.motiontopic.net .com

 

Kreatywne pomysły na aranżację

Każde kwiaty mogą być piękną dekoracją naszego mieszkania. Wystarczy odpowiednio dobrana roślinka, podłoże, miejsce w której ją ulokujemy oraz odrobina kreatywności. Tym bardziej, że różnorodność kaktusów pozwala nam na w miarę swobodne mieszanie i zestawianie roślin tak, aby uzyskać niebanalny efekt.

Najpiękniejsze kaktusy, które warto mieć!

Fot. stylemepretty, junkmarketstyle, etsy. com

Kaktusy idealnie sprawdzą się zarówno na parapecie, tarasie jak i w ogrodzie jako np. pomysłowo skomponowany skalniaczek.

Najpiękniejsze kaktusy, które warto mieć!

Fot. hegardenerseden, occasions-catering, cyprusflowerboutique, buckscountrygardens.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)