Najlepsze wagi kuchenne

Nigdy więcej nie będziesz narzekać na to, że dodałaś za dużo mąki do ciasta, masła ani owoców do dżemu. Ważenie jeszcze nie było tak proste i dokładne.

Nigdy więcej nie będziesz narzekać na to, że dodałaś za dużo mąki do ciasta, masła ani owoców do dżemu. Ważenie jeszcze nie było tak proste i dokładne.

Designerskie

Oprócz tego posiadają wszystkie funkcje wargi kuchennej. I naprawdę niezły udźwig. Czerwona liczy - aż do trzech kilogramów! Może jeszcze parę tajemnic: posiadają minutnik, przydatny w każdej kuchni oraz podwójną skalę ważenia. Wagi Bugatti - piękno pracy w kuchni. Zasilania jest dwiema bateriami AAA.

Kolejna propozycja to profesjonalna elektroniczna waga do 10 kg. Waży z dokładnością do 2 g. Wyniki pomiaru pokazują się na wyświetlaczu LCD 15,3 mm. Wyposażona w funkcję automatycznej tary. Waga posiada 2 lata gwarancji. Zasilana jest za pomocą baterii 9V, której producent nie dołączył do opakowania.

Waga przypominająca z góry mały odtwarzacz kasetowy, to elektroniczna waga do 300 g, waży z dokładnością do 0,1g. Wyniki pomiaru pokazują się na wyświetlaczu LCD o wymiarach 3,2 x 1,2 cm. Wyposażona w funkcję tary oraz blokady klawiszy. Pokryta powierzchnią ze stali szlachetnej, dodatkowo zamykana plastikową pokrywą. Waga posiada 2 lata gwarancji. Zasilana za pomocą baterii 1,5 V.

Terraillon to rewelacyjna waga kuchenna do powieszenia na ścianie. Waży produkty do 5 kg, z dokładnością do 1 g. Wynik pomiaru pokazuje się na wyświetlaczu LCD o wymiarach 5 x 4,2 cm. Wyposażona została w funkcję tary i odłączany, magnetyczny timer. Z całą pewnością będzie oryginalnym akcentem w kuchni. Waga posiada 2 lata gwarancji. Zasilana jest  bateriami CR3032, które nie występują w zestawie.

 

Tradycyjne i nowoczesne

Co powiedziałabyś, gdyby ktoś zaoferował ci kuchenną wagę, która precyzyjnie zważy produkty do 1 kilograma, można ją myć w zmywarce i używać również jako naczynia odmierzającego? W dodatku składa się jedynie… z 3 części. Ten poręczny pomocnik ma też funkcję tary. Zważ 300 g ustaw podziałkę z powrotem na zero i waż dalej bez opróżniania pojemnika. Waga posiada również funkcję podziałki amerykańskiej, brytyjskiej oraz gramów.

Druga propozycja z miarką waży produkty do 5 kg, z dokładnością do 1 g. Wyposażona jest w funkcję automatycznej tary. Dzięki praktycznej misce ze zintegrowaną rączką umożliwia poręczne i wygodne ważenie płynów do 2 l. Waga posiada 2 lata gwarancji i jest zasilana bateriami 9V.

Czarna propozycja to tradycyjna mechaniczna waga kuchenna do 5 kg, waży z dokładnością do 10 g. Jej zaletą jest solidna, stalowa konstrukcja oraz klasyczny wygląd. Posiada 5 lat gwarancji. Waga dostępna w jednym z trzech kolorów: czerni, bieli i czerwieni. Wygląda trochę jak pamiątka z babcinej kuchni.

Gładkie, lśniące powierzchnie i obłe kształty wag nieprzypadkowo kojarzą się nam z myszami komputerowymi. Ich wielofunkcyjność przywodzi na myśl nie jeden komputer. Dzięki nim sprawnie i szybko obliczą wagę i objętość kuchennych produktów, w różnych miarach. Do wyboru mamy  gramy, funty, uncje a także mililitry. Po rozłożeniu odwracamy pokrywę i umieszczamy na górze. Duży i czytelny wyświetlacz elektroniczny to kolejna z zalet urządzenia. Niepozornie wyglądająca  miska, jest w stanie pomieścić do 5 kg / 600 ml produktów płynnych, sypkich lub stałych.
Urządzenie wyposażone w funkcję "dodaj i zważ", pozwala dokładać do miski kolejne składniki podczas przygotowywania potrawy. Automatyczne wyłączniki pomagają maksymalnie wykorzystać moc baterii.

 

Z podstawką

Pierwsza propozycja to mechaniczna waga kuchenna do 10 kg, która waży z dokładnością do 50 g. Wyposażona jest w wygodny pojemnik o pojemności 1,6 l, który można myć w zmywarce. Urządzenie objęte jest 5 letnią gwarancją.

Kolejną propozycją jest klasyczna mechaniczna waga kuchenna w kolorze białym, która waży obciążenie do 2,2 kg, z dokładnością do 20 g. Przeznaczona została do precyzyjnego mierzenia niewielkich porcji. Wyposażona w pojemnik 0,7 l.

Zastanowiojąco wyglądające urządzenie to waga dietetyczna służąca do mierzenia do 500 g, waży z dokładnością do 10 g. Przeznaczona do precyzyjnego ważenia niewielkich porcji. Posiada 5 lat gwarancji jak wiele z wcześniej wymienionych produktów.

Kolejna propozycja to klasyczna mechaniczna waga kuchenna w kolorze srebrnym do 2,2 kg, waży z dokładnością do 20 g. Wyposażona w pojemnik 0,7 l.

 

Cyfrowe

Cyfrowa waga kuchenna Brabantia w obudowie z matowej stali nierdzewnej est niezwykle trwała i solidna. Posiada funkcję tarowania pozwalającą na ważenie w naczyniach. Waga jest lekka i płaska - łatwo ją schować do szafki. Waży z dokładnością do 1 g produkty o maksymalnym ciężarze 3 kg. Od spodu zaopatrzona jest w antypoślizgowe nóżki.

Waga kuchenna Style to eleganckii trwały produkt z możliwoścą zdejmowania szklanej platformy. Pozwala na ważenie produktów do 5 kg z dokładnością do 1 g. Produkt łatwo utrzymać w czystości, dzięki wcześniej wymienionej możliwości zdejmowania szklanej części. Waga posiada funkcję tary, czyli odejmowania wagi opakowania od ważonego produktu.

Waga kuchenna Soehnle Page Profi to niezwykle płaskie narzędzie o wysokości zaledwie 17 mm. Waga posiada unikalny system sensorów zamiast przycisków - wystarczy lekkie dotknięcie panelu sterowania aby ją uruchomić. Platforma ważąca wykonana jest ze szkła co sprawia, że będzie niezwykle łatwa do czyszczenia. Waga posiada precyzyjny mechanizm ważący z dokładnością do 1 g. Po użyciu wyłącza się automatycznie. Wagę łatwo przechowywać dzięki zwartej konstrukcji. Podobnie jak wcześniej wymienione produkty posiada funkcję odważania. Od standardowej wersji Page Profi różni się nośnością do 15 kg oraz obecnością funkcji "hold", która ułatwia ważenie dużych objętościowo przedmiotów, które zasłaniają wyświetlacz. Dzięki funkcji "hold" odczyt widoczny jest na wyświetlaczu nawet po zdjęciu ważonych przedmiotów. Page to elegancki, prosty projekt wagi, który będzie doskonale komponował się z większością nowoczesnych wnętrz.

Ostatnia propozycja charakteryzuje się niezwykłą prostotą odpowiadającą nieskomplikowanej funkcji kuchennej wagi. Stefano Giovannoni zaprojektował przedmiot o ascetycznym charakterze oparty na wyginającej się płaszczyźnie. Załamanie powierzchni było niezbędne, aby w ścianie wagi znalazł się panel kontrolny wraz z wyświetlaczem. Zarówno linie wagi, jak i panel kontrolny zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Niezwykle atrakcyjny wygląd waga SG66 zawdzięcza minimalistycznej formie oraz materiałom redukującym kolorystykę przedmiotu do neutralnej palety z przełamującą ją, charakterystyczną dla Alessi, czerwienią. Intensywny akcent obecny jest zarówno pod postacią logo na powierzchni wagi, jak i na wyświetlaczu czarnego panela kontrolnego. Teraz w ramach prezentu do wybranych urządzeń AGD Alessi, w tym wagi kuchennej SG66, dodajemy zestaw 4 łyżeczek Il Cafe Alessi. SG66 to dodatek, który wnosi do nowoczesnych kuchni oryginalny, lecz dopasowujący się do oszczędnego otoczenia element.


fot. Czerwona Maszyna, Fabryka Form

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Waga kuchenna jest bardzo potrzebna w domu,jestem gospodynią z trochę dłuższym stażem,więć mam wagę trochę inną niż przedstawione jestem z niej zadowolona.