Modne zasłony na wiosnę

Poszukujesz sposobu na efektowne upiększenie okna. Postaw koniecznie na zasłony. To one dadzą ci szeroki wachlarz przeróżnych możliwości. Odpowiednio skomponowane z wystrojem pomieszczenia, dadzą niepowtarzalny efekt.
/ 18.11.2007 01:03

Poszukujesz sposobu na efektowne upiększenie okna. Postaw koniecznie na zasłony. To one dadzą ci szeroki wachlarz przeróżnych możliwości. Odpowiednio skomponowane z wystrojem pomieszczenia, dadzą niepowtarzalny efekt.

Nim zdecydujemy się na konkretny model, zastanówmy się co tak naprawdę chcemy wyeksponować. Dzięki właściwie dobranym zasłonom mamy szansę zmienić nie tylko wystrój ale również skorygować mankamenty otaczającej nas przestrzeni.

Jeżeli chcemy odwrócić uwagę od tego, co znajduje się za oknem, postawmy na  kotary przykuwające wzrok atrakcyjnym wzornictwem, czy też ciekawą fakturą materiału. Jeśli natomiast efekt ma być odwrotny, postawmy na tkaniny stonowane i nie przyciągające uwagi.

Istotną kwestią jest również ekspozycja. Jeżeli będzie to miejsce mocno nasłonecznione, zdecydujmy się na modele zaciemniające a w sytuacji przeciwnej – na transparentne.

Zasłony nie mogą być oderwane od charakteru dekorowanej przez nas przestrzeni. Powinny go uzupełniać i podbijać jednocześnie.

Do wnętrz minimalistycznych pasują gładkie tkaniny, zdobione geometrycznymi wzorami. Klasyczne uzupełnia pasy i desenie florystyczne, czyli wszelkiego rodzaju kwiaty i liście. Warto zwrócić uwagę na to, czy wzór jest poziomy czy pionowy. Bardziej pożądany będzie oczywiście ten pierwszy.

Umówmy się, że zasłony powinny być długie. Jedynym odstępstwem do tego będą ograniczające nas meble. Długość idealna to około dwu centymetrowy odstęp od podłogi.

Dobierając zasłony kieruj się prostymi poradami, estetyką i funkcjonalnością, a z całą pewnością osiągniesz sukces.

Więcej propozycji znajdziesz w : Modne zasłony - wiosna 2011

fot. Villa Nova, ROMO, kirkbydesign, markalexander

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/28.01.2019 15:19
teraz jest bardzo duzy wybor zaslon i maja tak piękne wzory, ze nie ma szans by szpeciły okna:-)
/16.01.2013 13:10
Ja lubię jak wiszą zasłony w oknach, ale razem z firankami. Fajny komplet do okna kupiłam sobie ostatnio w sklepie firany.pl Bardzo ładnie się prezentuje i jest taki jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny.
/07.06.2011 12:13
Bardzo ładne zasłony,będą inspiracją dla wielu osób które nie mają utrwalonego wizerunku pomysłu.
POKAŻ KOMENTARZE (4)