Mieszkasz kiedy chcesz

Coraz bardziej popularne wśród deweloperów stają się usługi hotelowe. Właściciel mieszkania może je wynajmować nawet na dowolny okres czasu.
/ 09.02.2008 23:56
Coraz bardziej popularne wśród deweloperów stają się usługi hotelowe. Właściciel mieszkania może je wynajmować nawet na dowolny okres czasu.

Czy wyobrażasz sobie posiadać swój własny hotel? Wiele osób o tym marzy, jednak widmo sporych kosztów przyćmiewa te wizje. Założenie działalności gospodarczej, wykup budynku, remont, zatrudnienie pracowników, dużo papierkowej roboty- wcale nie musi być tak trudno. Będąc właścicielem mieszkania możesz wyjechać na miesiąc i w tym czasie swój lokal komuś wynajmować. Jest to możliwe dzięki usługom hotelowym, które najbardziej popularne są obecnie w Ameryce Północnej, głównie w USA. W Europie prym wiedzie Hiszpania i Portugalia. Polska jest na razie daleko z tyłu, jednak z czasem może się to gwałtownie zmienić. We Wrocławiu powstaje Hubska Centre jeden z nielicznych w Polsce obiektów z serwisem hotelowym.

– Jest wiele walorów mieszkania wykorzystywanego jako hotel – wyjaśnia Witold Sadowski z Deka Inwestycje inwestor przedsięwzięcia. – Zysk z wynajmu może być dużo wyższy w porównaniu ze zwykłym najmem i to już przy jednym miesiącu w roku – dodaje.

Wyjeżdżając na dwumiesięczne wakacje zawieramy z deweloperem umowę o najmie i przez te dwa miesiące mieszkanie na siebie zarabia, stając się apartamentem hotelowym na wynajem. Po udanym wypoczynku wracamy do czystego, świeżego mieszkania bogatsi o dwumiesięczny czynsz.
Dla bardziej leniwych osób serwis hotelowy będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku braku ochoty do sprzątania, dla zaradnych natomiast będzie dobrą przyszłościową inwestycją.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)