Mieszkaniowy zodiak - część 2

W drugiej części naszego mieszkaniowego zodiaku przyjrzymy się domom czterech kolejnych znaków, a mianowicie sprawdzimy jak mieszka: Lew, Panna, Waga i Skorpion. Grzecznie pukamy do drzwi i w pierwszej kolejności wchodzimy na lwie salony.
/ 10.02.2010 07:45
W drugiej części naszego mieszkaniowego zodiaku przyjrzymy się domom czterech kolejnych znaków, a mianowicie sprawdzimy jak mieszka: Lew, Panna, Waga i Skorpion. Grzecznie pukamy do drzwi i w pierwszej kolejności wchodzimy na lwie salony.

Lew - po królewsku i z przepychem
Dom Lwa to jego prywatne królestwo. Mieszkanie musi być niebanalne, urządzone w wyszukany sposób z najlepszej jakości i unikatowych mebli. Jeśli tylko finanse Lwa mu na to pozwolą, nie zawaha się wydać astronomicznych sum dla swojego domu. Gotów jest nawet zatrudnić architektów czy projektantów wnętrz, aby tylko jego gniazdko było jak najpiękniejsze.
Osobom spod znaku Lwa patronuje Słońce i to właśnie dlatego dom Lwa musi być duży, jasny, z przestrzennym salonem, gdzie będzie mógł pełnić honory domu w iście królewski sposób, przyjmując gości.
Na środku salonu stoi niebanalny fotel, osobisty tron pani lub pana domu spod znaku Lwa.
Lwy nie skąpią grosza na dom. Meble czy inne sprzęty w mieszkaniu Lwa są bogate w detale, wykonane z kosztownych materiałów, w mocnych, zdecydowanych kolorach i w kontrastujących ze sobą stylach.
Lwy uwielbiają dodatki, ozdobne rzeźby, zegary, bogate lustra, czy kryształowe żyrandole.
Czasami dom Lwa jest urządzony spokojniej, ale zawsze znajdziemy w nim jakiś mocniejszy akcent, który przykuwa uwagę.

Mieszkaniowy zodiak - część 2

Lew ucieszy się gdy podarujesz mu:
 1. Żyrandol o siedmiu ramionach, IKEA, 259,99 PLN,
 2. Ozdobną ramkę na zdjęcie, IKEA, 59,99 PLN,
 3. Ręcznie wykonane lustro, IKEA, 39,99 PLN,
 4. Fotel bujany, obrotowy i z opuszczającym się oparciem, IKEA, 2 999 PLN.
Panna - porządek i czystość
Panny są z natury konkretne i praktyczne i taki jest też ich dom.
Dom Panny jest czysty, uporządkowany, wszystko znajduje się w nim na swoim miejscu. Pomieszczenia są funkcjonalne i znakomicie odpowiadają na potrzeby domowników. I tak na przykład jeśli osoba spod znaku Panny posiada w domu jakieś zwierzę, nie szukając daleko – psa lub kota, mieszkanie będzie przystosowane także do jego potrzeb. Pies czy kot będzie w nim miało swój kącik, legowisko, miejsce do spożywania posiłków czy toaletę – zawsze utrzymane w maksymalnym porządku i czystości.
Miłość Panny do porządku objawia się dużą ilością półek i półeczek w kuchni, na których w równym szeregu stoją potrzebne Pannie kuchenne sprzęty, a także pojemniki na drobiazgi itp. Panna z chęcią będzie segregowała śmieci, a brudna bielizna w łazience będzie podzielona kolorystycznie i zgodnie ze strukturą materiałów, a następnie umieszczona w odpowiednie kontenery. Przy rozwieszaniu prania Panny nawet klamerki dobierają kolorystycznie i przechowują je w specjalnie dla nich przeznaczonym pudełeczku.
Panny uwielbiają także zieleń. W ich domach jest dużo kwiatów doniczkowych, a gdy tylko są szczęśliwymi posiadaczkami ogrodu lub choćby tarasu czy balkonu – w dosłownym tego słowa znaczeniu „kwitnie” na nich ogrodnicze hobby Panien. Na tarasach hodują zioła, kwiaty, a nawet niektóre warzywa czy rośliny egzotyczne.
Ich dom urządzony jest praktycznie, w jednolitych kolorach. Domowe przedmioty wykonane są z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. W domu Panny nie może zabraknąć też nowoczesnych sprzętów gospodarstwa domowego czy podręczny zbiór narzędzi do szybkich napraw – Panna zawsze wie gdzie jest młotek, gwoździe czy śrubokręt i nie boi się ich używać.

Mieszkaniowy zodiak - część 2

Pannie spodobają się:
 1. Półka ścienna, IKEA, 499 PLN,
 2. Torby na bieliznę, IKEA, 24,99 PLN,
 3. Mieszanka ziół kuchennych do hodowli, 4,99 PLN,
 4. Kwiatek doniczkowy, IKEA, 9,99 PLN.
Waga - gustownie i elegancko
Patronką osób urodzonych pod znakiem Wagi jest planeta Wenus, która obdarza swoich podopiecznych dobrym gustem i znakomicie rozwiniętym zmysłem estetyki. Dla Wag liczy się przede wszystkim harmonia i estetyka wnętrz, w których żyją. O swój dom bardzo dbają i pielęgnują go w najmniejszych detalach.
Wagi z natury są otwarte i towarzyskie, dlatego też najważniejszym pokojem w ich mieszkaniu, w którym spędzają najwięcej czasu jest pokój dzienny.
Waga aranżuje wnętrza mając na uwadze kształt i kolor mebli, ich detale. Wszystkie przedmioty w mieszkaniu Wagi pasują do siebie, harmonizują się ze sobą, a ich miejsce w mieszkaniu zostało przez Wagę wnikliwie przestudiowane i możemy być pewni, że miejsce sofy w pokoju dziennym jest najbardziej doskonałą z możliwości jej wkomponowania. W jadalni Wagi lubią postawić kredensy z szybkami, zza których prezentuje się kolekcja drogocennej porcelany, sreber czy kryształów. Waga lubi meble dobrej jakości, gustowne.
Czasami w mieszkaniu Wagi możemy poczuć się jak na wystawie eleganckiego sklepu meblowego, ale to tylko nasze osobiste odczucie, bo Waga właśnie tak, a nie inaczej lubi mieszkać.
Waga jest także bardzo krytyczna z natury i jeśli przyjdzie jej umeblować nowe mieszkanie będzie miała nie lada twardy orzech do zgryzienia, z tego właśnie powodu, że jej wrodzony krytycyzm i dobry gust zbyt szybko nie pozwolą na podjęcie szybkich decyzji co do zakupu mebli, czy sprzętów domowego użytku.
Dom Wagi jest więc elegancki, gustowny, w delikatnych kolorach, oświetlony delikatnymi światłami, które kreują atmosferę wnętrza. Wagi lubią też nietuzinkowe i rzadkie, lub nawet pojedyncze okazy umeblowania z galerii sztuki użytkowej czy spod znaku awangardy.

Mieszkaniowy zodiak - część 2

Wadze spodobają się:
 1. Filiżanka ze spodkiem do espresso, IKEA, 9,99 PLN,
 2. Kieliszek do wina z ręcznie formowanego szkła, IKEA, 7,99 PLN,
 3. Lampa podłogowa, 499,99 PLN,
 4. Witryna do jadalni na szkło, porcelanę, naczynia itp., IKEA, 1 599 PLN.
Skorpion - transgresja i kontrast
Skorpiony z natury są pustelnikami i ich podejście do własnego mieszkania jest zmienne. Niekiedy kochają je i dbają o nie wręcz obsesyjnie, aby po jakimś czasie zostawić je samemu sobie, a następnie znowu wrócić do jego pielęgnowania. Wszystko to uzależnione jest od zmienności nastrojów Skorpiona i tego jaki ma humor w danym okresie.
Skorpiony lubią tak zwane „sekretne” pomieszczenia takie jak strych, przeróżne schowki, korytarzyki, czy małe pokoje ukryte w wielkiej przestrzeni pozostałych domowych pomieszczeń.
Wykorzystanie pomieszczeń w domu Skorpiona jest sprawą płynną – niekoniecznie kuchnia będzie służyć wyłącznie do gotowania, Skorpion równie chętnie będzie w niej przechowywał małą biblioteczkę i stolik z komputerem, salon posłuży mu jako gabinet do pracy, a łazienka będzie ulubionym miejscem lektury.
Wrodzona transgresja Skorpiona powoduje, że w jego mieszkaniu dominują mocne kontrasty, przedmioty oryginalne i z charakterem, czasami nawet szokujące. Skorpiony kochają prowokować, dlatego też wybierają materiały, kolory i style oryginalne i różniące się od siebie. Komponują jednak niewątpliwie interesującą i ciekawą całość.
W mieszkaniu Skorpiona możemy zobaczyć więc czerwone kolory ścian w kuchni, wściekle żółte w korytarzu, podłogi w kolorową mozaikę czy marmurowe schody. Przeplatają się w nim styl nowoczesny, awangardowy i vintage. Uwielbiają tworzyć ciekawe efekty dekoracji za pomocą światła. Jest na co popatrzeć.

Mieszkaniowy zodiak - część 2

Skorpion chętnie otrzyma:
 1. Kolorową zasłonę, kotarę, IKEA, 39,99 PLN,
 2. Obraz, IKEA, 199,99 PLN,
 3. Krzesło obrotowe, IKEA, 399,99 PLN,
 4. Dywan, IKEA, 999,99 PLN.
Pierwszą część naszego „Mieszkaniowego zodiaku” znajdziesz tutaj.

Anna Łyczko Borghi