Miejsce idealne na przyprawy

Jeśli chcemy aby nasze przyprawy na długo zachowały świeżość i swoje drogocenne właściwości, warto wybrać do ich przechowywania specjalne słoiczki. Jednak, aby były nie tylko elementem funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym naszej kuchni koniecznie postawmy na pomysłową półeczkę, stojak lub specjalną szafkę. Oto propozycje, które pomieszczą wszystkie aromaty świata w jednym miejscu.
/ 06.08.2018 14:59

Jeśli chcemy aby nasze przyprawy na długo zachowały świeżość i swoje drogocenne właściwości, warto wybrać do ich przechowywania specjalne słoiczki. Jednak, aby były nie tylko elementem funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym naszej kuchni koniecznie postawmy na pomysłową półeczkę, stojak lub specjalną szafkę. Oto propozycje, które  pomieszczą wszystkie aromaty świata w jednym miejscu.

Miejsce idealne na przyprawy

Fot. geminishop, indulgy, homechunk.com

Kuchnia to najbardziej eksperymentalne miejsce w naszym mieszkaniu. To właśnie tu pozwalamy sobie na drobne odstępstwa od rutyny, okraszając codzienne posiłki niesamowitymi aromatami i ciekawymi zestawieniami kulinarnymi. Aby móc puścić wodzę kuchennej fantazji będziemy potrzebować - przypraw na wyciągnięcie ręki.

Warto ułatwiać sobie życie

Dzięki odpowiednio zagospodarowanej kuchni będziemy, szybciej, sprawniej i przede wszystkim kreatywniej przygotowywać posiłki. Aby nasze kuchenne przyprawy towarzyszyły nam każdego dnia, warto znaleźć dla nich specjalne miejsce w kuchni. Trzymanie przypraw w saszetkach jest nie tylko nieestetyczne, ale również niepraktyczne, ponieważ przyprawy szybko wietrzeją tracąc swoje aromaty i właściwości, dlatego tak ważne jest, aby trzymać je w osobnych, specjalnych słoiczkach czy pojemniczkach. Nasze ulubione przyprawy mogą być również rewelacyjną dekoracją, tym bardziej, że producenci prześcigają się w designerskich modelach różnorodnych stojaczkach, półeczkach czy uchwytach.

Wybór jest naprawdę imponujący!

 

Kreatywna półeczka

Wśród pomysłów na przechowywanie przypraw znajdziemy bardzo ciekawe modele, które z pewnością dopasujemy do stylu naszego wnętrza. Dla osób ceniących sobie klasyczne dodatki aranżacyjne znajdziemy np. metalowe półeczki o wysublimowanym kształcie.

Oto propozycje nowoczesne lub nieco bardziej standardowe:

Miejsce idealne na przyprawy

Fot. functionjunction, stylinhome, thekitchn.com

Jeśli jednak prostota to za mało, a chcemy, aby nasza półka była również jednym z głównych elementów kuchni polecamy półki wykonane techniką "hand made". Możemy użyć własnej wyobraźni i własnoręcznie przekształcić np. starą skrzynię w kreatywne miejsce na przyprawy.

Miejsce idealne na przyprawy

Fot. jewelpie, etsy, visualphotos.com

 

Podręczny stojak

Nudnym i monotonnym kształtom mówimy stanowcze nie! Dziś na naszych stołach i blatach powinny królować zaskakujące i ciekawe dodatki. To właśnie one wyróżniają naszą kuchnię na tle innych projektów, dlatego warto zainwestować w pomysłowy stojak na przyprawy, który doda jej podwójnej pikanterii i zaskoczy swoim unikalnym stylem. Wśród najciekawszych propozycji możemy znaleźć m.in. stojaczki obrotowe, przypominające w swoim wyglądzie zabawną karuzelę, stojaczki rozsuwane, piętrowe, a nawet takie, które samodzielkie dozują ilośc przyprawy.

Oto propozycje zwariowane i nieco bardziej okiełznane:

Miejsce idealne na przyprawy

Fot. cardiffdesignfestival, blog.hgtv, kuchenne.blogspot, wine.woot.com

Coś dla fanów klasyki, którzy cenią sobie wyrafinowane wykonane połączone z praktycznością. Te stojaczki pozwalają nam w szybki i sprawny sposób wybrać potrzebne nam przyprawy bez przeszukiwania wszystkich słoiczków.

Miejsce idealne na przyprawy

Fot. yopik.co.uk, pinchmysalt, decorationchannel. com

 

Sprytny schowek

Jeśli cenimy sobie przestrzeń na blacie lub chcemy, aby wszystko co zbędne znajdowało się poza zasięgiem wzroku, warto wygospodarować przyprawom nieco miejsca w szafkach. Może być to zwykła półka w kuchennej szafce, sprytny, wysuwany schowek z podziałem na przyprawy lub coś co stworzymy własnoręcznie w postaci np. coraz modniejszej, walizki przytwierdzonej do ściany.

Miejsce idealne na przyprawy

Fot. kmart, sorighton.blogspot, smallhomebigstart.blogspot.com

Oto kolejne propozycje, tym razem nieco bardziej stonowane. Oparte na tradycyjnie otwieranych, przestronnych szafkach lub tych wysuwanych i wąskich modelach idealnie dopasowujących się do niewielkich słoiczków.

Miejsce idealne na przyprawy

Fot. jewelpie.com (2)