Miejsce dla książek

Książki to dla niektórych najważniejsze przedmioty w domu. To towarzysze wieczorów, rodzinna pamiątka, źródło wiedzy, czy inspiracji. Bardzo często właśnie one, jako pierwsze skupiają uwagę przybyłych do mieszkania gości. Dlatego warto znaleźć dobre miejsce dla książek w swoim domu.
/ 10.05.2007 14:01
Książki to dla niektórych najważniejsze przedmioty w domu. To towarzysze wieczorów, rodzinna pamiątka, źródło wiedzy, czy inspiracji. Bardzo często właśnie one, jako pierwsze skupiają uwagę przybyłych do mieszkania gości. Dlatego warto znaleźć dobre miejsce dla książek w swoim domu.

Odpowiedź na pytanie gdzie powinniśmy umieścić książki wcale nie jest taka prosta. Czasami podejmujemy trafne decyzje kierując się tylko intuicją. Niestety równie często znajdujemy dla książek złe miejsce, w którym szybko zostają zapomniane, niszczą się i tworzą we wnętrzu chaos. Wybór miejsca na książki powinien zależeć przede wszystkim od rodzaju kolekcji, jak również od tego jak często i w jakim celu z książek korzystamy.

Skórzana oprawa w witrynie

mebleSztuka introligatorska przeżywa swój renesans, a na rynku księgarskim coraz częściej pojawiają się eleganckie wydania największych dzieł literatury polskiej i światowej. Opasłe tomy, skórzana oprawa, złoty lub srebrny grawer wymagają właściwego otoczenia. Takich towarzyszy trzeba przede wszystkim uchronić przed nadmiarem kurzu, dlatego wytworne grzbiety najlepiej będą prezentować się w eleganckich witrynach. Przeszklony regał biblioteczny linii Leonardo z pięknymi profilami i efektownymi wykończeniami wypełniony woluminami w szlachetnych kolorach czerni, brązu, wiśni czy zieleni. Taki mebel najlepiej będzie wyglądał w gabinecie lub salonie. Nada wnętrzu niepowtarzalny klimat tajemniczości i elegancji.

Światło, szkło i drewno

regał na książki
Dla wszystkich, którzy obok elegancji i szyku cenią oryginalne pomysły w aranżacji wnętrz, Kolekcja Mebli KLOSE oferuje bardzo ciekawe rozwiązanie: podświetlane witryny.
W zestawie Leonardo nieszablonowe źródła światła dodają meblom lekkości i wspaniale eksponują szlachetne księgozbiory. Co najważniejsze, podświetlane witryny znajdują się nie tylko w klasycznych zestawach. Oświetlenie jest także istotnym elementem witryn
z linii nowoczesnych mebli. Takie rozwiązanie można znaleźć m.in. w zestawach Quattro i Line. Witryny o wyrazistym kształcie brył w połączeniu ze światłem i szlachetnym kolorem drewna dodają wnętrzu oryginalności i tworzą przytulny klimat. Witryny
z oświetleniem są dobrym miejscem także dla lżejszych zbiorów bibliotecznych. Taki mebel idealnie pasuje do przestronnej jadalni, bądź salonu.

Regał dla niecierpliwych

Dla niecierpliwych, zajętych i często korzystających z pomocy podręczników, poradników, katalogów jest zupełnie inne rozwiązanie: regał otwarty. Zaletą tego mebla jest jego lekkość
i funkcjonalność. Zbiory książkowe można urozmaicić ciekawą ceramiką lub szkłem. Zestaw Lanao Kolekcji Mebli KLOSE zawiera regały, które dzięki oryginalnej formie wyglądają ciekawie, a przy okazji są bardzo praktyczne. W zależności od rozmiarów mogą być ozdobą sypialni, jadalni, czy gabinetu.

Miejsce dla prestiżowej kolekcji

meble na książki
Witryny, pojemne szafki i funkcjonalne szuflady obok regałów bibliotecznych to idealny pomysł dla sentymentalnych kolekcjonerów. Takie praktyczne rozwiązania można znaleźć w klasycznych liniach mebli. Zabudowy gabinetowe z zestawów Diana, Opus czy Milo to najlepsze miejsce na rodzinne pamiątki, zdobione woluminy czy pomoce naukowe. Taki mebel uporządkuje księgozbiory i wyeksponuje piękno każdej kolekcji. Gabinety stylizowane na zabytkowe zaprojektowane są z myślą o ludziach, którzy poprzez wnętrza chcą wyrazić swój styl życia i umiłowanie do klasycznego piękna oraz pokoleniowej tradycji. Regały ustawione na szerokość ściany nie tworzą ciężkiej, czy nudnej meblościanki tylko oryginalne kombinacje poziomych i pionowych płaszczyzn. Szlachetne kształty brył, ozdobne detale oraz piękne wybarwienia podkreślają prestiż wnętrza i sprawiają, iż pomieszczenie staje komfortowym miejscem pracy. Zabudowy gabinetowe są niezbędnym elementem w aranżacji eleganckiego gabinetu, ale mogą też uzupełnić wystrój przestronnego salonu. Kolekcja Mebli KLOSE proponuje wiele różnych brył regałów i witryn, które można ze sobą swobodnie zestawiać i kompletować, tak aby meble były funkcjonalne i wyrażały indywidualny styl właściciela.